Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline continuity
Avatar
33610 příspěvků moje polička 30. prosince 2020 15:42

Tak tady. Více méně v tomto stavu je muj balkonovy košíček od cca začátku prosince. 

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 30. prosince 2020 19:36

continuity nedá mi to a skodolibe se zeptam: A voní? Promiň, vím, že máš tu chorobu... 

Offline continuity
Avatar
33610 příspěvků moje polička 30. prosince 2020 20:30

Mha no dokud jsem neměla chorobu voněly jak blazen, hlavně za trochu hezčího počasí, když třeba zadvitilo sluníčko. Ale takhle dlouho mi nevydržely na jaře nikdy. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24434 příspěvků moje polička 30. prosince 2020 20:33

continuity to je krásné. Mně se teda z té jejich vůně úplně motá hlava, moc se k nim nepřibližuji.

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 31. prosince 2020 08:15

continuity Já mám takhle mezi oknama ještě rajčátka a sklizim. Doba patří vytrvalcum

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 01. ledna 2021 08:50

Dobrý nový rok všem! Ať se vám vše zelená! 

Offline Kan
Avatar
6950 příspěvků moje polička 01. ledna 2021 10:19
Reakce na Mha:

Kan Tak bacha! To není žádná pichlava rostlina, je to mírně osrstene nunatko! Pestuju si ho že semene. Hm. Takže mě čeká metrova obluda... A ta kamarádcina opuncie  má i plody?

Pinot Noir To je jasmín? Že je žlutý, to neznám (a kolik dalších věcí...) 

​Plody nikdy nezmínila, jenom květy, tak nevím. Ale kaktusy měla všude.

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 01. ledna 2021 10:29

Kan Já jsem zrava, tak pestuju rostliny k jídlu, mám citrusy, avokádo, mango... No počkám 5, 10 let a uvidim. Chrestu jsem se taky dočkala... 

Offline Kan
Avatar
6950 příspěvků moje polička 01. ledna 2021 10:31

Mha Tak chřest je Asparágus, ne? Akorát pod kýblem. 

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 01. ledna 2021 12:55

Kan Jo, ale když něj máš asparagus, už to není k jidluAAsi sedm let to trvá, než je ze semínka svačinka. Je to myslím jediná věc, na kterou jsem tak dlouho čekala, jinak jsem spíš typ Čím rychleji tím líp. A kýbl/zvon nemusíš, když nechceš bělit, za mě je teda zelený chutnější. 

Offline Kan
Avatar
6950 příspěvků moje polička 01. ledna 2021 13:40

MhaTo ano, mám na zahradě asi padesátiletý keř, takže ze semínka nemám zkušenost.

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 01. ledna 2021 13:43

Kan Když už je to keř, to už nemáte na sklizeň, ne? Já znám asparagus jako pokojovku. 

Offline Kan
Avatar
6950 příspěvků moje polička 01. ledna 2021 13:50

Mha Asparagus Officinalis Gijnlim, na podzim vezmu u země a na jaře znovu obrazí, pokud chci chřest, tak v únoru pod kýbl. dorůstá výšky tak max.1 m.

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 01. ledna 2021 13:55

Kan Nemá jako keř moc tenké výhonky? Já pestuju jednotlivé rostliny v takových hrobeckach a  rozrůstáni jim musím bránit. Necháváš i vykvést? 

Offline Kan
Avatar
6950 příspěvků moje polička 01. ledna 2021 14:03

Mha Nadzemní část je tenká, ale to co je v zemi má normální velkost, já tlustej chřest nemusím. 

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 01. ledna 2021 15:39

Kan Tlustej je stejně většinou drevnatej

Offline Zu
Avatar
2529 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 13:23

MP Meri konečně trochu světla od sněhu, chci to střihnout, poraď mi, kde to bude správně prosím:

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 16:11

Jo monkey mask, vida, já původně myslela, ze jde o klasickou monsteru. Riznout to jde v podstatě všude tam, kde jsem udělala ty čáry, ale i jinde (někde to je blbě vidět). Podstata je, ze musí zbejt to mezi tím - kolinko, ze kterého roste list, s tím divnym výstupkem, což je začínající vzdušný kořen. S případným stříháním bych ale třeba ještě měsíc dva pockala, pokud doma nemáš dost světla a tepla, muže to blbě korenit. Jinak monstera je plaziva liana, takže nikdy nebude růst košatá, ona se nevětví. Takže bohatého vzhledu se dosáhne jedine tak, ze das do jednoho květináče víc rostlinek.
Ještě pozor - podle te žluté špičky toho listu se mi zda, ze je nebo byla prelita. 

Offline Kan
Avatar
6950 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 16:32

Zu Monstera opice, je opravdu opice. Podle mého, má málo světla, proto má hluchá místa bez listů. Fiknout se dá i pouze jeden list a se zaořeněním bych počkala na jaro. Jak radila MP Meri chce to oporu, nejlépe kokosovou tyč. 

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 08. ledna 2021 10:39

Kdo z vás pěstuje cibuloviny, aby kvetly na vánoce?

Mám speciální odrůdu mininarcisku, ale už druhým rokem nevykvetly, jsou zelené, ale to je celé.