Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline 0zero7
Avatar
10773 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 01:00

        

Offline 0zero7
Avatar
10773 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 01:08

Trochu to tady zahltim, pardon.... tyhle dve, u okna je to taky nejaka tlustice? Nebo neco podobnyho? (pripadne nejaky sukulent?)

Druhy asi nejaka odruda fikusu? Ma to jemnejsi listy, trochu zdechal, presadila jsem a dobry, dokonce se klube novej list nahore. 

Offline 0zero7
Avatar
10773 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 01:10

Offline 0zero7
Avatar
10773 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 01:11

No a dal.... fikus rostl loni jak najatej. Ted moc ne, zarazil se nejak. To je asi jen zimou? Misto Ma podobny jak ve starym byte. Mozna min slunce. 

Offline 0zero7
Avatar
10773 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 01:12

Offline 0zero7
Avatar
10773 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 01:16

a dal (ehm, se omlouvam, porad to odkladam...) money tree ma nektery listy zbarveny divne, ale to asi nevadi? Byl nejak sibovanej na slunci pri stehovani, tak asi proto, jinak prosperuje, ma vyrazeny novy i ted v zime. A ta rostlina co jsem se v lete ptala co to je (nakonec jsme tady ne to nejak prisli asi MP Meri ) zdechala dal, tak jsem ji ostrihala, dukladne umyla koreny, taky ostrihala vsechno hnusny a dala malickej vrsek zachranenej zakorenit, povedlo se. Otazka zni, zasadit na jare?

Offline 0zero7
Avatar
10773 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 01:17

Offline 0zero7
Avatar
10773 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 01:29

a at jen neprosim o rady, tak pozitivni zprava je, ze jsem carevne calathea koupila difuzer a najednou neumira. Neuvazeny nakup typu ta je hezka a doma jsem zjistila ze potrebuje extremni vlhkost. Jak na ni vali ta para tak asi fajn, zatim zije, Neco rikala prej abych ji ovivala, to ignoruju.

Kamoska mi dala albino tchynin jazyk, tak tomu se taky neco klube. A potosy jak psala Meri, ze jsou ted vsude jsou paradni, jak se jim klubou listy z protejsiho stonku, bozi.

Offline 0zero7
Avatar
10773 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 01:31

Offline 0zero7
Avatar
10773 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 01:31

Offline 0zero7
Avatar
10773 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 01:34

MP Meri Mas tak hezky kytky a hlavne ti to roste, ctu ted jak pisete o tom zamiokulkas, je mi jasny proc oba moje maji spoustu lisu co couhaj z hliny

Offline Janulik03
Avatar
16653 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 08:37

0zero7 tak ja len k fikus elastica ked ho nezastipnes bude rovny a nerozkonari sa. My sme tiez neskoro a zle je tvarovany. 

Su tu teraz nahromadene kvety na jednej kope tak trochu chaos.

a svokrin jazyk som objavila jeden tiez leziaci list a bol uhnity tak som ti to cvakla. Nasledok muzovej starostlivosti ze sucho v nvetinaci a sup tam vela vody.

Presadim az na jar vsetko . Jo a mam volne mensi fikus elastica tak ak by niekto chcel, po zime poslem. 

Offline 0zero7
Avatar
10773 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 08:46

Janulik03 no to uz me taky napadlo. Nevim jak, musim to nastudovat. Zatim se mi tak libi ale o moc vetsi byt asi nemuze. A z tech zdrchlejch podezrivam taky preliti, Akorat to skoro nezalivame

Offline Janulik03
Avatar
16653 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 08:47

0zero7 ked sa bude klubat novy lust hore tak ho zastipni uplne pri zdroji

Offline Janulik03
Avatar
16653 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 08:49

0zero7 ono to potrebuje dat po poliati pozir aby tam nestala voda ked v tom vonkajsom ozdobnom kvetinaci alebo v miske

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 15:49

0zero7 To první je opravdu jecden z tchýniných jazyků, sansevieria cylindrica možná. Chce málo vody, hodně málo. Asi uhnívá, to bude kombinace zima, hodně vody, málo světla. Klidně zalévat jednou za dva tři týdny. 

Tu těhotnou cibuli vůbec neznám, slyším i vidim poprvý, takže tam neporadim, to bych jen citovala google. 

To další bude nějaká crassula ovata hobit, nebo tak něco. Každopádně sukulent, hodně světla, málo zálivky. 

Další je ficus elastica belize. Pěstování jako obyč elastica. jestli teď moc neroste, neni se čemu divit. Vegetační klid prostě, počkej v klidu do jara, zalejvej střídmě. 

Sázet vechno určitě až na jaře.

Moneytree (fatsie?) nemám zkušenost. 

Snad jsem na nic nezapomněla, celkově fakt teď ještě cca měsíc zalejvat hodně málo (kromě té calathey aspol. teda), žloutnutí listů a celková nepohoda kytek je teď dost normální.

Offline Kan
Avatar
6926 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 16:06

0zero7  Ornitogalum jsem koupila na jaře u nás v květinářství, oranžové, nepřežilo.  Bílé Ornitogalum znám z květinových vazeb jako řezané. Nemá ta kytka něco jako vegetační klid? Stáhne se do cibule a odpočívá?  Já už se o to pokoušet nebudu. Ale! Dnes jsem si koupila sansivieru kterou ještě nemám. Anthurie, philo, sansiviery a zemio mi jdou. Jo a tlustice.

Online baltik
Avatar
4425 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 16:48

0zero7 ornitogalum oranzove jsem letos taky koupila na jare, krasne to kvetlo cele leto a psali tam, ze v nasich podminkach je to jednoletka, tak jsem to vyhodila

Offline 0zero7
Avatar
10773 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 18:21

Janulik03 list se klube, pockam asi na dalsi a pak to smiknu! Ty jazyky zalivam minimalne a ve vode nestoji nikdy, asi je to porad moc.

MP Meri tak to budu muset jeste zvolnit, ted fakt snad jednou za mesic, ty sanseverie, smiknu to co se klati a budu je ignorovat chvili. Crassula jedu jak pises, tak to je fajn, akorat jsem nevedela co to presne je, ta je spokojena. Super jmeno!

Dik moc, Calatheu jsem postavila v kvetinaci na kaminky ve vode, na to dala krouzek aby v tom vylozene nestala a na to kvetinac, kvuli te vlhkosti, s tim difuzerem uplne prospiva zatim, akorat ji obcas otocim, at to ma komplet ze vsech stran, princezna.

KanS tim vegetacnim klidem u tehotne cibule nevim, nenasla jsem to nikde, ale pisou, ze pokud je bulva mekka tak blby, protoze asi shnila, mam dve spolu, mozna je rozdelim a kdyztak vyhodim tu shnilou, dostala jsem ji pred rokem malinkou a moc jsem ji nevenovala pozornost, po presazeni vyrostla hodne. Ty sansiviery jsou v podstate neznicitelny, tak me stve, jak se mi borti.

baltik Aha, tady by mela snad vydrzet, akorat nesmi byt venku v zime, tak uvidim, jeste to zkusim. Akorat kdyz to hledam tak na obrazku ty listy vypadaji tlustsi nez u te moji, bulva je stejna, tak mozna jen jina odruda. 

Offline 0zero7
Avatar
10773 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 18:23