Cestování

09. srpna 2014 10:36
Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 26. dubna 2019 11:46

Prosim o radu. Chceme vzit v cervnu deti na tyden deti k mori. Nechceme nic resit, takze zajezd. Kam do Turecka? Staci oblast. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34828 příspěvků moje polička 26. dubna 2019 14:18

Lamicka Antalya

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 26. dubna 2019 18:29

Lamicka Bodrum taky dobrý

Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 27. dubna 2019 08:18
Offline Lama_z_Lana
Avatar
6125 příspěvků moje polička 27. dubna 2019 08:44

@Lamicka Ja teda v Turecku nejradsi Alanyi, protoze to to neni jen hotelovy komplex a kde nic, tu nic a clovek neni odkazan jen na more a hotelovej bazen - daji se pamatky, vecerni prochazky po pristavu atd. My si treba pujcili auto a jeli na vylet do pohori Taurus, ktery se tyci hned nad mestem - lze najit pekne vesnicke mesity, male restaurace primo na rece Dimcay..

Edit: Moje oblibene misto 

Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 27. dubna 2019 13:42

Lama_z_Lana to zni skvele. Diky moc.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 27. dubna 2019 22:07

Zamilovala jsem se. Do Budapešti.

Užasné město

Offline Tulipe
Avatar
2467 příspěvků moje polička 27. dubna 2019 23:20

Lamicka S detmi - Belek

Dadoo Budapest je skvela! Neco mezi Vidni a Istanbulem :)

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 28. dubna 2019 00:40

Tulipe Byli jsme ted ve třech dnech ve třech městech - Bratislava, Budapešť a Vídeň. Dvě noci v Budapešti. A já jsem si jistá, že se tam musím brzy zase vrátit. A nejen já. Nadšeni jsou i studenti. Hned začali plánovat, jak se tam o prázdninách vydají sami, resp. společně.

Zmrzačená Bratislava, pompézní Vídeň a mladá, živá a veselá Budapešť.

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 28. dubna 2019 19:45

Chystáme se v létě na dovolenou k Baltu, kvůli dobré dostupnosti někam na pomezí Polska a Německa. Tou dobou budu v šestém měsíci těhotenství, sebou budeme mít ještě rok a půl starého syna. Vím, že některé z vás baltské pobřeží navštívili. Uvítám jakékoliv tipy na to co navštívit, kde se ubytovat, co naopak vynechat, případně zda vůbec volit tuto lokalitu s takhle malym dítětem. V plánu máme lehkou turistiku, procházky po městečkách a koupání, pokud počasí dovolí. Pojedeme autem.

Offline brrr
Avatar
10015 příspěvků moje polička 28. dubna 2019 22:01

Evaeva Co se týče velikosti dítěte, tak klidně jeďte. Balt má písčité pláže a většinou až několik desítek metrů od břehu je voda mělká, takže je vyhřátá (pak je teda sešup do ledárny, ale není to hrozné). Jela bych hned, ale já jsem fanoušek Baltu.

Na pomezí Polska a Německa jsem byla jen ve Svinoustí a to jsem pouze projížděla, takže s ubytováním moc neporadím.

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 28. dubna 2019 22:04

Dadoo Budapešť je boží  Jedu tam za dva týdny a už se nemůžu dočkat.

Offline Annis
Avatar
25 příspěvků moje polička 29. dubna 2019 08:27

Evaeva Můžu vřele doporučit okolí lázní Miedzyzdroje. My bydleli v penzionu ve vesničce Lubin, která není přímo u moře, ale je tam božský klid. Jezdili jsme na kolech a nebo autem. Miedzyzdroje jsou trochu rušnější, pláže plnější. Moc se nám líbilo v přímořské vesničce Wiselka, pokud bych chtěla bydlet blíž u moře, hledala bych ubytování tam. Je tam krásná dlouhá pláž, kde se nikdy nenashromáždilo tolik lidí, jako právě třeba v těch Miedzyzdrojích. Děti máme o dost starší, ale nebála bych se tam ani s malým. Za návštěvu určitě stojí přilehlý národní park, kde je možné pozorovat zubry. Nedaleko je to (přes Svinoústí) do Německa, zajeli jsme tam na kolech a také se nám tam moc líbilo.

Offline Annis
Avatar
25 příspěvků moje polička 29. dubna 2019 08:34

A sama taky vznesu dotaz - poraďte, co nevynechat v Miláně. Jedu sama, na tři dny, ale z toho jen jeden den budu mít volný.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 29. dubna 2019 08:40

Annis Duomo a okoli, v Milane se toho moc videt a  tim padem ani vynechat neda, ale atmosfera mesta je uzasna.Jezdim tam casto, vymenila jsem ho za Budapest Zajet si z Milana na Como je fajn.

Offline Annis
Avatar
25 příspěvků moje polička 29. dubna 2019 08:49

Mutziputzi tak to jsem vlastně docela ráda, že toho za ten jeden den zas tolik neminu. Dóm a okolí mám v plánu. Co ten hrad (Sforzesco), stojí za vidění? A galerie - myslela jsem na P. di Brera? 

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 29. dubna 2019 08:54

Annis Brera district a Navigli district. Do Navigli vede Corso di porta ticinese, tam jsou celkem zajímavý obchody a sekáče.

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 29. dubna 2019 08:58

Annis a ještě Fondazione Prada, muzeum současného umění, ale to je teda na celý odpoledne.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 29. dubna 2019 09:22

Annis Hrad jsem viděla z venku, hezká procházka, ne každýho to interesuje, ale synagogy mají hezký.

Offline Annis
Avatar
25 příspěvků moje polička 29. dubna 2019 09:27

nellielovett Mutziputzi 

Díky za tipy. Brera district budu mít i dost na ráně. A synagogy já taky ráda. :-)