Cestování

09. srpna 2014 10:36
Offline brrr
Avatar
9965 příspěvků moje polička 12. května 2019 19:31

Jedeme na prázdniny do Švédska, jupí! Sháním tipy, kam tam (a spoléhám hlavně na barbucha ). Budeme 4 dny ve Stockholmu a 4 dny někde jinde. Kam? Určitě chci do Birky a pak možná do Uppsaly. A co ve Stockholmu? Budu mít na krku dvě příšery. Určitě půjdeme na Vasu, do Skanzenu. Muzeum A. Lindgrenové asi vynecháme, i když Ronja, Kalle i Děti z Bullerbynu jsou u nás velmi populární.

Offline ISON
Avatar
327 příspěvků moje polička 12. května 2019 19:41

Annis K tipům, které už zazněly, bych přidala ještě Basilica di Sant'Ambrogio.

Offline Karja
Avatar
35729 příspěvků moje polička 12. května 2019 22:15

brrr Ja bych jela ze Stockholmu nekam lodi na vylet. V ty stary uppsale, tam jak jsou ty mohyly nebo co to je, jsem mela v ty restauraci (je tam jedna jedina) uplne paradni obed za prijemnou cenu, kdyz tam budete zajdete. Jinak ta Uppsala me zase tolik nebavila, nebejt ty restauracky:-D.

Ve stockholmu se mi libilo to projet na kole, vsechny ty koutky ostrovu, ale nevim, jak mas stara ditka a hlavne jak je na stezkach narvano v hlavni sezone.

Online continuity
Avatar
33430 příspěvků moje polička 12. května 2019 22:39

brrr my jeste byli v Radnici, odehrava se tam ceremonial na Nobelovy cely, to by zrovna tvoje prisery mohlo zajimat. 

jinak se povozte lodi mezi ostrovy je to fajn vylet a pocita se to jako MHD. Skanzen urcite a Vasa taky. a promysli si predem, jestli budes chtit vlnenou deku, at mas na ni misto v kufru, taky jednak vyjdou mnohem draz a pak maji je mnohem lepsi vyber.

jo a pak samozrejme metro. to je povinne, v pruvodcich jsou ty nejlepsi stanice popsane, ale jeden vecer jsme jenom jezdili sem a tam. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30518 příspěvků moje polička 13. května 2019 09:54

brrr 

Záleží na tom, kolik těm příšerám je... to muzeum A. Lindgrenový (Junibacken) je spíš pro menší. A bejvá tam dlouhá fronta. Je to teda kousek od Vasa muzeum i Skanzenu, všecko na jednom ostrůvku, takže se můžete operativně rozhodovat.

Nevím jak jste na tom s galeriema - Nationalmuseum je dobrý páč je tam spousta našich věcí ze sbírek Rudolfa II. , a pak je moc fajn Moderna Museet (slušný sbírky i výstavy). Do obojího vstup zdarma Tak při horším počasí...

Uppsala je hezká, ale jen centrum s tou katedrálou a univerzitníma budovama - pokud někoho bavěj hroby, jsou tam některý králové... (totéž ale najdeš v centru Stockholmu v kostele na Riddarholmen, hned vedle Gamla Stanu/Starýho Města - to si projděte, je to pár uliček, hned za palácem - kavárničky příjemný ) V zámku jsem tam nebyla (problém většiny švédskejch zámků je, že vždycky vyhořely, a tak vevnitř nejsou tak zajímavý jako ty naše), kolem je botanická zahrada kdyby to někoho zajímalo...

Lepší je Sigtuna, mezi Stockholmem a Uppsalou, pěkný malý (a "fotogenický") městečko u vody, s nějakou tou zříceninou, runama atd.

Metro určitě, je krásný... záleží, kde budete bydlet - jak se dostaneš do centra, tak klidně celý můžeš prochodit pěšky potom.

Fanouškům Stiega Larssona ještě doporučuju návštěvu Södermalmu, v tamním Městským muzeu je k dispozici i mapka, kde všude se tam jeho hrdinové pohybovali. A navíc je to velmi populární hipsterská a pohodová čtvrť! Taky lze navštívit Katarinahissen, vyhlídkovou věž hned nad Slussenem ("Stavidlem"). Na konci hlavní söderský ulice je ta Globen arena... kde by se moh líbit harantům vyhlídkovej výtah.

Stockholmskej zámek celkem cajk, ale taky nic co by nás mohlo ohromit. V pokladnici nějaký ty koruny, žezla atd.

Osobně bych se asi na nějakou výletní plavbu vykašlala (to spíš asi na Birku lodí, ne?), protože to vidíš všechno z dálky a ztratíš jeden den - lepší je těch pár dní prochodit a vidět zblízka...

Jo, a kdybyste nevěděli co roupama... tak velice doporučuju návštěvu Millesgarden! Není to úplně v centru (ostrov Lidingo), ale dá se tam dojet mhd a ta vila i skulptury jsou nádherný.

Ale nevim, čemu vy nebo haranti dáváte přednost... taky Dům motýlů lze doporučit, pro případné mladé přírodovědce (ve čtvrti Solna v tzv. Hagaparku, hned vedle skromné vilky korunní princezny!).

Hlavně si to užijte! Kdyby něco, jsem na příjmu

Offline barbucha blogger
Avatar
30518 příspěvků moje polička 13. května 2019 10:27

brrr 

Jo a samozřejmě... nákupní ulice je Drottninggatan , tam jsou takový normální obchody (včetně obchoďáku Ahlens), luxusní značky (a veliká parfumérka) jsou v obchoďáku NK a za rohem od něj v Biblioteksgatan (kde je taky COS například).

Výborný a výhodný nákupy jsou taky ve Stockholm Quality Outletu, i tam se dá dojet mhd, ale to by chtělo detailní návod asi.

To jen kdyby bylo něco potřeba

Offline brrr
Avatar
9965 příspěvků moje polička 13. května 2019 17:56

barbucha continuity Karja Děkuju moc za tipy, přeberuje a pak setřeba příjdu s dovolením zase zeptat.

Mimochodem co vědeckotechnické muzeum?

barbucha Jsou jim 6 a 8, galerie asi ještě zkoušet nebudeme. I když ta Národní , musím se mrknout, jestli mají vystavený Codex Gigas, na ten bych utáhla i obludy.

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 14. května 2019 08:25

brrr já bych ještě doporučila nakouknout do mětský knihovny

Offline Karja
Avatar
35729 příspěvků moje polička 14. května 2019 08:33

brrr Jo, jinak ja byla ve Skanzenu pul dne, pocitam, ze s detma se tam zdrzis mnohem dyl, Vasa je taky na dlouho, tak treba toho nebudes muset ani moc vymyslet;-)

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 21. května 2019 12:35

Mutziputzi jako na zavolanou, pristi tyden

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 21. května 2019 12:38

jinx já až za měsíc, je tam pár fajn tipů

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 21. května 2019 21:48

Mutziputzi jedu ke Comu, uz tam mam stul ve dvou michelinech, ale pak v Milanu, toto se mi libi :D

https://www.carloecamillainsegheria.it

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 22. května 2019 07:03

jinx interiér je nádhernej

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 02. června 2019 21:34

Tak jo, jdu pro rady. Dostali jsme s manzelem k narozeninam penize na dovolenou. Chteli bychom do Egypta, hlavne kvuli pamatkam. Zdalo se nam fajn letovisko Ain el Soukhna, e tam od nas jezdi cela jedna cestovka do jednoho konkretniho hotelu, ktery ma na bookingu hodnoceni 6.4/10, coz ve mne nevzbuzuje zrovna duveru. 

Nemate nekdo nejaky tip? Chtela bych takovou tu klasiku (pyramidy, Alexandrii, Udoli kralu...), mozna by tedy byl lepsi poznavaci zajezd, nez pobyt?

Offline MP Meri
Avatar
5403 příspěvků moje polička 02. června 2019 21:45

Solathis Já byla na tom poznávacím, dvakrát (nebo třikrát?). Taková ta cestovková klasika, Exim myslím, pár dní u moře + pak okruh, plus nějakých 5 dní na lodi, celkem asi 18 dní. Super to bylo, ale je to mraky let zpátky už, ani nechci počítat, no deset určitě. Dneska už bych s cestovkou nejela. Ale jestli si sami netroufáte, tak za mě je to dobrá volba. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45989 příspěvků moje polička 02. června 2019 21:48

Solathis určitě poznávací (a rozhodně bych nejezdila v létě)

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 02. června 2019 21:50

viktorka_od splavu Planujeme rijen, ja mam v lete nejvyssi sezonu :) 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45989 příspěvků moje polička 02. června 2019 21:56

Solathis i kdybys neměla tak v létě je tam prostě na zdechnutí:-) na placatění u moře ideál, ale tu poznávačku mám někdy taky v plánu,mimo vedra. příbuzná byla kdysi na plavbě po nilu, ideální

Offline Catherinne
Avatar
9815 příspěvků moje polička 03. června 2019 08:10

Nemáte prosím někdo tip na ubytování v Olomouci, někde okolo Horního náměstí plus okruh cca půlhodiny docházky na něj. Díky