Cestování

09. srpna 2014 10:36
Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 27. února 2019 08:01

Ounz to je skoda, ze to s tim hlidanim nevyslo... airbnb ti nevyhovuje? Divala jsem se ted namatkou a pokoje se daji sehnat kolem 800 eur, coz na mistni pomery jde - pro srovnani bezna cena za pokoj ve sdilenym byte je ted u novych najmu kolem 450-500 eur.

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 27. února 2019 09:23

Lilly_Ku jo, něco tam bylo, ale bylo to dost daleko od místa určení, ale i tak by se dalo..nějak to vymyslim, díky :)

Offline razorblade
Avatar
8176 příspěvků moje polička 27. února 2019 09:33

Ounz eeee... razorblade se v Hamburku ocitla jednoho velmi brzkeho letniho rana a od 3 do 15 prochodila asi tak co ty :D ale Camp_L jestli tam jedete na delsi cas a muzes si dovolit jeden den venovat i necemu jinymu nez Hamburku, tak doporucuju vylet lodi na ostrov Helgoland, koukam, ze to jezdi denne. Byl jsem na Helgolandu jako teenager (tedy uz hodne davno), ale moc se mi to tam libilo. Je to takovej hezkej ostruvek, kde jsou pekna zakouti, promenada, rackove na skalach, zoo s morskymi zivocichy :)

Offline Sweet Potato
Avatar
34833 příspěvků moje polička 27. února 2019 09:36

razorblade Helgoland je úžasný.

Offline razorblade
Avatar
8176 příspěvků moje polička 27. února 2019 09:44

Sweet Potato minuly vikend jsem pomahala otci digitalizovat stare filmy a diapozitivy a mel mezi nimi tri filmy prave z Helgolandu, tak jsme vzpominali a ja jsem si rekla, ze se tam musim znovu vratit. My jsme tam tehdy pluli jeste vyletni lodi z Bremerhavenu, coz byl zazitek, protoze narozdil od katamaranu ty lode nesmely do pristavu, tak jsme zaparkovali na mori a mistni panove nas hazeli asi dva metry dolu do svych drevenych clunu, kterymi nas odvazeli na ostrov

Offline Sweet Potato
Avatar
34833 příspěvků moje polička 27. února 2019 09:50

razorblade Něco takového si taky pamatuju, taky jsem tam byla dicela dávno. Snad dnes není z Helgolandu Legoland.

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 27. února 2019 10:17

razorblade tyjo, dobrý zážitky! 

Offline Camp_L
Avatar
686 příspěvků moje polička 27. února 2019 11:44

Ounz Kokoska razorblade continuity Moc děkuju za tipy. bude to prodloužený víkend, takže projížďku přístavem stopro a a si i ten Helgoland bychom mohli sthnout. Muzeum v ponorce by asi zaujalo pánskou část osazenstva, já zatím skočím do Niveahaus:) Za další rady budu moc ráda a děkuju předem!

Offline ISON
Avatar
327 příspěvků moje polička 27. února 2019 12:06

Camp_L Za sebe doporučuji Mahnmal St. Nikolai, bývalý kostel, za války poškozený, dochovala se pouze věž a několik zdí. Dnes je tam malé muzeum a pokud se nebojíte výšek, dá se výtahem vyjet na věž Hodně působivé místo.

Offline Camp_L
Avatar
686 příspěvků moje polička 27. února 2019 12:11

ISON Díky!

Offline Kokoska
Avatar
28311 příspěvků moje polička 27. února 2019 13:49

ISON S tím souhlasím. O tom jsem se ani nezmiňovala, projít si centrum jsem pokládala za samozřejmost.

Camp_L Zajímavá je v centru i budova radnice, ale nevím, jaké to je vevnitř a jestli se tam dá jít, obešli jsme to jen zvenku a přes nádvoří. A na náměstí u radnice mají dobrou zmrzlinu :)

Offline baltik
Avatar
4428 příspěvků moje polička 27. února 2019 17:02

Nemate prosim tip na penzion se stravou, kam muze i pes nekde kolem jihlavy, humpolce, proste blizko dalnice v puli cesty mezi prahou a brnem/breclavi? 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 09. března 2019 17:04

co určitě nevynechat v Moskvě? zatím vím jen co určitě vynechám (mauzoleum) a netuším co bych vidět chtěla. aby to bylo vhodné pro chlapce a muže (s parfémy, pokud tam nějaké zajímavé mají, mám smůlu:-)

Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 09. března 2019 18:58

viktorka_od splavu Tak přece jen nakonec jedeš? Závidím!!! Tip nedám, ale pamatuju si, že kamarádka, co tam kdysi bydlela, říkala, že zážitek jsou mše v kostelech, že  to má zajímavou atmosfér-a potom hospody mimo centrum, kde tě prý běžně pozvou na vodku a pirožky. Ovšem obě informace jsou staré možná i víc než deset let....Pak určitě napiš  svoje dojmy! 

Jo a je tam muzeum kosmonautiky! 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 09. března 2019 19:43

Garfie jj

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 20. března 2019 17:24

Ja jsem koukala trochu bliz kamze to mam tu letenku (trochu last minute operace) a hezky, se tesim!

Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 20. března 2019 18:01

0zero7 Haha, já se přiznám, že když jsi to napsala, tak jsem si musela vygooglit, co je tam k vidění, protože jako...Jižní Karolína? wtf  ale nakonec dobrý. 

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 20. března 2019 18:05

Garfie no poletim za kamaradama co tam bydli, 15 let jsem je nevidela, maj lod a chci se fakt valet, tak myslim, ze cajk, kveten 29 stupnu. Prave jsem taky porad otalela, ale vypada to good. I restaurace, uz jsem to proficela na netu, pocitam ze budu na morskejch plodech a rybach v kuse haha. 

Jediny wtf bude asi muj lack of political corectness HA HA, uz se tesim jak me zabasnou nekde 

Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 20. března 2019 18:21

0zero7 To bude super! Já jen, že na první nástřel (tady z Evropy) o Jižní Karolíně vůbec nic nevím, stejně jako třeba o Georgii-jsem se setkala s klukem, který tam žil a tvářil se, že je to pupek světa :-)-naštěstí bydlel přímo v Atlantě, takže jsem se chytila (díky olympiádě). 

Na Jihu s nekorektními vtípky pozor...

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 20. března 2019 18:51

Garfie Tys jako nečetla Jih proti Severu?? Bys věděla o Jižní Karolíně fšecko!