Cestování

09. srpna 2014 10:36
Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 03. února 2019 20:41

Kammila Tohle je asi všude, obávám se, že krásná nedotčená místa mizí až závratně rychle. 

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 03. února 2019 21:42

brrr Jo, presne neco takoveho hledam! Proste ,,relax,, s rocnim ditetem no. Jeste mrknu na mape, jak je to daleko. Ja chci cumet na vodu a na kopce a u toho pit kafe:-DNic narocneho, termaly jsou pro pritele, ty on rad.

Offline brrr
Avatar
10018 příspěvků moje polička 03. února 2019 21:47

Karja Hele, z Prahy mi to hází 4,5 hodky (vím, že nejsi z Phy, vzala jsem to jako orientační bod). Je to na severní straně Dachsteinu. Tady Na procházky s kočárem je to jak dělané a jsou to i vícekilometrové okruhy, můžeš si vybrat podle možností.

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 03. února 2019 21:54

brrr Diky, jo, ja jsem nedaleko byla na lyzich, byl to fakt kousek a uz aspon znam cestu;-). To by bylo dobry! Ono je toho vjsem Rakousku na kazdym rohu asi neco podobnyho, ale jsem lina to hledat a nasi znami spis jezdej nekam na skaly a na vodu, trasy s kocarkem nikdo moc neresi;-)

Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 03. února 2019 22:37

Ounz zkus skupinu dogs and cats sitting berlin (nebo tak nejak), dost lidi tam nabizi bydleni zdarma vymenou za peci o domaci zvirectvo, treba najdes neco, co bude vyhovovat terminem... 

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 03. února 2019 22:39

Lilly_Ku díky za tip! Kouknu

Offline Magráta
Avatar
7771 příspěvků moje polička 06. února 2019 10:30

Lilly_Ku to je dobrej tip, díky :-)

Offline Kan
Avatar
6998 příspěvků moje polička 26. února 2019 00:10

Má tady někdo na cestovatelském kontě Srí Lanku? 

Offline OliveOyl
Avatar
1712 příspěvků moje polička 26. února 2019 08:49

Kan co potřebuješ?

Offline Kan
Avatar
6998 příspěvků moje polička 26. února 2019 12:45

OliveOyl  Dojmy? Pocit z té země? Chtěla bych to jako dárek pro muže 50+

Offline Tulipe
Avatar
2467 příspěvků moje polička 26. února 2019 16:43

Kan Určitě jet! Srí Lanka je nádherná a různozrodá - nádherný hory, moře, safari, zvířata, historické památky, výborný jídlo.

otravná je pomalá pozemní doprava, ale jinak super... trochu nepořádek, ale s tím snad každý cestovatel počítá

Offline OliveOyl
Avatar
1712 příspěvků moje polička 26. února 2019 18:29

Kan líp než Tulipe bych to nenapsala :)

Doporučuje dvanáct Oliv z deseti!

Offline Camp_L
Avatar
686 příspěvků moje polička 26. února 2019 19:48

Cestovatelky, která z vás zná Hamburg? Rádi bychom si tam zajeli, tak by se hodily nějaké tipy na to co vidět, kde se najíst, kam se projít a tak... Rady k Budapešti, co jste mi daly před časem, byly perfektní, tak je škoda nevyužít zdejší CML. Já jsem sice kdysi v Hamburku byla, ale byl to tak rok 1992, pamatuju si...víceméně nic

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 26. února 2019 20:40

Kan Určitě ano. Bezpečná Asie pro začátečníky, řekla bych.

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 26. února 2019 21:59

Camp_L já byla v Hamburku jen jednou a na vánoční trhy a krátce, takže dost omezený zkušenosti, ale..pokud chceš vidět i něco konkretního a ne jen citywalk, tak určitě Elbtunnel, pak Hamburger hafen, nádhera a ačkoli nejsem na ty turistický projižďky a tak, tak tady ta vyjížďka lodí po hafen stojí za to..pak pěšky od elbtunnelu až k opeře, podívat se dovnitř, krásnej výhled. Tam někde okolo bude i muzeum, tuším lodí, tam šel bratr, já ne. Pak určitě stojí za procházku centrum samotný. Jídlo..houska s rybou na milion způsobů (dobrý sou). Víc už sem toho nestihla, plánuju se tam někdy vrátit, tak doufám, že ti tu někdo dá další tipy..možná razorblade  ? 

Jo a za operou je několik ulic jako dělanejch na divoký nakupování :)

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 26. února 2019 22:02

Jinak to bydlení někde na měsíc..není to úplně jednoduchý, když je člověk ve věku, kdy si myslí, že už asi moc nechce bydlet v rodině, kočičí hlídání sem nenašla vhodný a arbnb nic moc. Většina agentur s bytama nabízí bydlení na dva měsíce a víc, tak ještě sem našla bussines apartment, no za patřičnou cenu, ale tak asi jinak smolík..

Offline continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 26. února 2019 22:14

Camp_L vystava modelovych zeleznic Miniatur wunderland, doporucuji listky predem. na nabrezi je muzeum - ruska ponorka U Boot museum. Jinak lode funguji i jako mestska doprava, hodne zavisi, kde budete bydlet, ale doporucuji vyzkouset.

Offline Kokoska
Avatar
28311 příspěvků moje polička 26. února 2019 22:58

Camp_L Ta plavba lodí je fajn, ono je víc tras a dá se těma starýma kanálama i do nového přístavu kolem nové filharmonie. Hafen City je úplně jiné město než centrum, obojí stojí za vidění. Jeli jsme tím Hop on Hop off busem, projelo to celé město i kolem jezera, tam je taková vilová čtvrť, taky zajímavé vidět. Všude v celém městě spousta kavárniček a restaurací - jo a maj tam Nivea Haus :D

V dubnu pojedem zas, moc se nám tam líbilo.

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 26. února 2019 23:14

Ounz zkusila bych i nějaký hotel, napsat jim napřímo. My máme třeba skupiny a dlouhodobý pobyty výrazně levnější, samozřejmě za určitých podmínek, minimální počet nocí, platba předem, nevratná rezervace atd.

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 27. února 2019 06:09

nellielovett aha, díky za informace :)