Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 16. června 2022 17:30

Hanka H Tak mám další knihu se třemi případy Hercule Poirota. Tentokrát jsou to - Velká čtyřka, Záhada Modrého vlaku, Němý svědek.

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 16. června 2022 17:52

Dalia !

A přiznám se, že mě filomová podoba knížek Agathy Ch. vůbec nebere. Výjimkou je Smrt na Nilu (to ze 70. let), dávám prostě přednost knihám.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 16. června 2022 17:57

Hanka H Také mě víc baví knihy. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 16. června 2022 21:21
Reakce na Dadoo:

Hanka H Dalia a jestli jste nečetl Agathin vlastní životopis, tak to okamžitě napravte!

To je další z mých top nejoblíbenějších. 

Uz jsem ji četla nejmíň 10x a dám si zase.

​Souhlasím, ten Vlastní životopis je super

Dalia

Co se různých "horrorů" týče, který by měly pomoct v blbý situaci, tak já měla dobrou zkušenost... když mi nebylo zrovna do skoku, zaujal mě tehdy Titanic Miloše Hubáčka Nejen že je to zajímavý čtení, ale tak nějak mě uspokojovalo, že jsou (resp. byli) lidi který jsou na tom daleko hůř

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 16. června 2022 21:35
Reakce na Hanka H:

A přiznám se, že mě filomová podoba knížek Agathy Ch. vůbec nebere. Výjimkou je Smrt na Nilu (to ze 70. let), dávám prostě přednost knihám.

​Tak to teda ne! I když to bylo jinak dobře obsazený (nakonec i ty ostatní celovečerní filmy podle Agathy, jako např. Vražda v Orient Expresu, tam byli naprosto luxusní herci), tak jedinej možnej Poirot je Suchet Ustinov? Hrůza děs... na ty novější s Branaghem se snažím radši zapomenout To režisér a ty lidi na castingu neuměj číst nebo co? Dyk je to úplně jinej člověk...

Seriál se Suchetem mám ráda, ale fakt je, že počíst si Agathu je nejlepší. Mimo jiný to bylo fajn taky proto, že se člověk dozvěděl něco o normálním životě za železnou oponou v dobách, kdy moc jinejch informací (oficiálních) nebylo, a tyhle detektivky vycházely - jako neškodnej brak -  i za komoušů... 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 16. června 2022 21:39

barbucha Děkuji za tip. Dávám si ji do seznamu knih, které chci přečíst.

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 16. června 2022 21:43

Z Agathy nemam uplne moc precteno, ale ma vyhodu, ze za par let uz vraha zase nevim a muzu cist znova. Uz se mi to i stalo, ze jsem na konci zjistila, ze jsem to vlastne uz cetla. Ovsem Vrazda Rogera Ackroyda me onehda uplne vykolejila a podobne Deset malych cernousku. Neuveritelny pocin. 

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 16. června 2022 22:04

barbucha Souhlasím s Titanikem - četla jsem jako těhotná v r. 91, a co se týká obsazení Poirota - je mi to  celkem fuk, protože ho vlastně nemám moc ráda. A máš pravdu i v tom, že za totality Agathiny detektivky nějak unikly pozornosti mocných, tudíž přinášely informace o zakázaném světě za oponou - co na tom, že z doby před několika desetiletími.

A kdo jste nečetl, doporučuji Endless Night  - česky myslím Nekonečná noc. Detektivka napsaná v poslednám období její tvorby, bez postavy známého vyšetřovatele, útlá knížečka - ostatně jako všechny její příběhy, a moc a moc čtivé!

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 16. června 2022 22:47

Hanka H 

Mno, doba před několika desetiletími, to je otázka. Já si pamatuju když Agatha umřela, bylo mi snad nějakejch 17 (a dozvěděla jsem se to cestou do kina a dost mě to vzalo, na to nezapomenu)... a psala právě snad až do poslední chvíle, to jest některý ty příběhy byly téměř ze současný doby (tenkrát). 

Jako jo, většinou to pro nás bylo jako první republika, ale pamatuju si i období třeba šedesátky, a to bylo už skoro skutečný

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 16. června 2022 23:05

barbucha Úplně živě si pamatuji, jak jsem četla Oponu (nechci prozrazovat - poslední Poirotův případ) a bylo mi strašně líto, že už nic dalšího nenapíše.

Jinak Opona má docela zajímavou historii - původně měla být vydána až posmrtně, vydavatel nakonec autorku přesvědčil a knížka vyšla ještě za jejího života - několik měsíců před smrtí. A také doporučuji přečístDalia

Poslední knížka se slečnou Marplovou byla Zapomenutá vražda - také čtěte!

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 16. června 2022 23:33

barbucha Hanka H Děvčata, a kolik toho Agatha napsala? Asi hodně, že? Zítra mrknu do databáze knih. 

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 16. června 2022 23:47

Dalia Poraď se s databází - některá díla jsou zařažena třeba i do několika souborů. Každopádně než přečtěš všechno, ještě to chvíli trvat bude.

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 16. června 2022 23:58

Mne sa strašne páčil aj jej vecný prístup k písaniu "chcem auto, napíšem knihu" a že keď boli vysoké dane, tak písala do šuflíka. A že vnúčatám nechala v trezore každému ako dedičstvo nejakú knihu alebo hru na vydanie.

Offline baltik
Avatar
4456 příspěvků moje polička 17. června 2022 05:48

Mne tata koupil celou agathu v takovem tom asi poslednim cernem vydani, je toho jedna policka v knihovne ve dvou radach, kdyz jsme predelavali jedno leto dum a bydleli prave v pokoji s knihovnou, tak jsem to cele znovu precetla a jak psala fakt dlouho, tak je tam pokryto od doby, kdy bylo spolecensky neprijatelne pracovat a muzi chodili do klubu, aby doma neprekazeli az k vyrostkum s dlouhymi vlasy a zvonovymi kalhotami, to muselo byt vubec zajimave to v anglii sledovat. 

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 17. června 2022 05:58

barbucha Absolutní shoda v názoru na Aghátu i filmy! :-)

A máš pravdu, že pokryla slušnou dobu, třeba Třetí dívka už byla někdy ze 60. let!

Já Christie přečetla asi skoro celou, mám ji spojenou s prázdninami....Jos Vraždu Rogera Acroyda jsem četla ještě na základce, takže prakticky neznalá různých detektivních triků. :-) A úplně mě vykolejila, dodnes ji každému doporučuji!  Jediná detektivka, kde si spolehlivě pamatuju, kdo byl vrah!

Offline Magráta
Avatar
7779 příspěvků moje polička 17. června 2022 07:03
Reakce na tina:

Tak já naopak miluju Hercula v podání Davida Sucheta a ty rozvleklé a pomalu plynoucí filmy Seriálové díly jsou na mě nějak krátké, to si nestačím pořádně užít

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 17. června 2022 07:09

A jaký máte názor na knihy, které vydala jako Mary Westmacott? 

Offline Magráta
Avatar
7779 příspěvků moje polička 17. června 2022 07:17

Hanka H Nekonečná noc je až strašidelný příběh líbí se mi i to filmové zpracování

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 17. června 2022 11:40

Garfie Třetí dívka se mi jako jedna z mála nelíbila. A Vražda RA je opravdu jedinečná - myslím, že tam poprvé v historii detektivní literatury autorka uplatnila tento postup.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 17. června 2022 12:05

Včera v knihovně jsem si mimo Agáthy Ch. půjčila také další knihu od Táni Keleové Vasilkové, slovenské autorky, jejíž knížky mě baví. Takové odpočinkové čtení.

A pak mám ke čtení nachystaný psychologický thriller Brána, jehož autorem je Manel Loureiro. Děj se má odehrávat v současné Galicii.