Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline Mulen
Avatar
4245 příspěvků moje polička 11. června 2022 21:21

viktorka_od splavu diky, me teda nevadi si pockat

Gatita Nase mistni knihovna je fakt mini, ale zeptám se.  Akorat ma otevreno jen v patek odpoledne a většinou se tam zapomenu stavit.

Offline Mulen
Avatar
4245 příspěvků moje polička 12. června 2022 15:15

Teď jsem docetla Sláma i hedvábí . O tom, jak se žilo na japonském malomeste pred sto lety a je to hodne zajimave. Ta doba neuvěřitelně pokrocila.

Offline Gatita
Avatar
7156 příspěvků moje polička 12. června 2022 15:37

Mulen to zni dobre, to si obstaram.

Ja jsem ted na suchu a vubec nevim, co si poridit. Mam ted obdobi, kdy chci neco tak trochu intelektualniho, ale ne zas moc, spis aby se clovek neco trochu dozvedel, ale soucasne to bylo ctive a ne moc narocne.  Idealne neco trochu reportazniho, nebo neco autobiografickeho, zalozeneho na skutecnych udalostech. Vubec nevim, kam sahnout. 

Offline continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 12. června 2022 15:55

Gatita špion za miliardu dolarů? 

Offline continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 12. června 2022 15:58

Ještě mě napadla autobiografie Forsytha nebo Agáty Christie. A pak Feynmanova. To je čtivá kniha, i když hodně stará a dlouho jsem to nečetla, tak nevím jistě, jestli tam nejsou nějaké přešlapy proti dnešní toleranci a korektnosti. 

Offline continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 12. června 2022 16:01

Pak Appolo13: Boj o přežití. 

Výborny je také zivotopis Edith Piaf. 

Offline Mulen
Avatar
4245 příspěvků moje polička 12. června 2022 17:07

Gatita tak zrovna Sláma i hedvábí tohle všechno myslím splňuje . Ať se líbí

Offline baltik
Avatar
4427 příspěvků moje polička 12. června 2022 17:48

Gatita ja doporucim Nerikej, ze nemane nic. Je to rodinna saga na pozadi cinskych dejin.

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 12. června 2022 20:14

Gatita Opet zminim nakladatelstvi Absynt. Asi se neda slapnout vedle, ale vesele cteni to nebyva. 
Ja ted mela min casu na cteni, tak posloucham druhy dil z Panoptika sexualnich vrazd od Sulze, ale to predpokladam nehledas . To tak jedu na piskoviste s ditetem a tohle mam ve sluchatkach. 

Offline Gatita
Avatar
7156 příspěvků moje polička 12. června 2022 20:36

Jos Absyntovky ctu rada, ale ted tam nemaj nic, na co bych mela naladu. A Panoptikum ve sluchatkach si umim zive predstavit:))

baltik continuitydiky za tipy, Agathiny memoary mam uz prectene, ale ty ostatni knihy ne, tak davam na seznam!

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 13. června 2022 08:52

Gatita Z životopisů mě ještě napadá Vzdělaná od Tary Westover, téma vyrůstání a dospívání v rodině náboženských fanatiků na americkým venkově, tam se člověk dozví i to, co by snad radši vědět nechěl. Bylo to teda vyprodaný, ale mám dojem, že dělali dotisk.

Neříkej, že nemáme nic co doporučuje baltik je taky super, z relativně nedalekýho koutu planety se mi líbilo ještě Pačinko, taky taková rodinná sága, ale korejská, přesněji řečeno korejští emigranti v Japonsku. Tyhle dvě knížky jsem tenkrát četla hned po sobě a Pačinko jsem hodnotila trochu líp, ale fakt jen trochu. A vlastně i vyloženě autobiografické Divoké labutě byly taky fajn a čtivý, v knize je i docela dost fotek z archivu autorky, co hezky dokreslují příběh.

A co si myslím, že bude zajímavý, ale ještě jsem se k tomu pořád nepropracovala, je Dcera sochaře/Fair Play od Tove Jansson, ale tam neočekávám, že by to bylo nějak extra nabitý reáliema a asi musí mít člověk trochu vztah k autorce.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 13. června 2022 13:43

Gatita strašně hezky se čtou Sestry Makiokovy od Džuničiró Tanizaki.

Strasne zajímavé, japonské prostředí. 

Offline Mulen
Avatar
4245 příspěvků moje polička 13. června 2022 15:15

Dadoo to si musím přečíst. Mě japonské prostředí fascinuje.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 13. června 2022 15:17

Mulen opravdu přečti, jedna z mých nejoblíbenějších knih. Rodinne tradice, hledání ženicha, provdavani dcer. Pravidla, střet tradic a tehdejší současnosti.

Strasne zajímavé!

Offline Gatita
Avatar
7156 příspěvků moje polička 13. června 2022 16:19

Karoleena Dadoo diky moc, parada, same zajimave tipy

Offline Mulen
Avatar
4245 příspěvků moje polička 13. června 2022 23:07

Dadoo už na mě čeká v knihovně

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 14. června 2022 06:21

Mulen já si ji taky hned vyhrabala. Už jsem ji dlouho nečetla. Tak se mnou poletí k moři.

Offline Aranel
Avatar
4511 příspěvků moje polička 14. června 2022 12:13

Gatita co Osmý život nebo Winterbergova poslední cesta?

Nebo Murakamiho Spisovatel jako povolání, to je teda krátké.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 14. června 2022 17:08

Čtu Agathu Christie a moc si to užívám.

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 14. června 2022 18:00

Dalia Agathu jsem četla už jako dítě, mám v podstatě přečteno vše, co u nás vyšlo. Co tě zaujalo? Za asi nej považuji z její tvorby Deset malých černoušků a moc lituji, že mi unikla tady u nás v plzeňském divadle její Past na myši - měla jsem lístky, přišel do toho covid a z nějakého důvodu už se do repertoáru nevrátila.