Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline AlexQ
Avatar
96 příspěvků moje polička 12. května 2022 15:30
Reakce na Hanka H:

Tohle by možná stálo za přečtení.

Knížku napsala Scarlett Wilková, jedna z bývalé hvězdné sestavy MF dnes - možná pamatujete na čtvrteční přílohy.

​Scarlett pro čtvrteční přílohu MF dnes pořád píše.

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 12. května 2022 16:17

AlexQ Ano, píše ...ale.... co si budeme povídat!

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 22. května 2022 21:36

V týdnu vychází Vykopávky.

Film byl zajímavý, měl pěknou dobovou atmosféru.Uvidíme.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 23. května 2022 22:26

Právě čtu Beznadějný osud (Susanna Kearsleyová). Prý má autorka lepší knihy, ale nečetla jsem, nemohu posoudit. Tato mě celkem baví, i když chvíli trvalo, než jsem se začetla. 

Offline Gatita
Avatar
7124 příspěvků moje polička 29. května 2022 15:51

Mam rozectene Prazdniny v Cesku od Zibury, je to docela fajn a budu moci delat chytrou na rodinnych vyletech.

Predtim jsem precetla Divku v zelenem svetru, tema holocaust. Spis nez literarni pocin to je autenticke vypraveni a dostalo me to, protoze autorce a jejimu bratrovi bylo tenkrat tolik, kolik je mym detem. 

A jeste predtim Baletky od Mirenky Cechove, ale to uz tu nekdo doporucoval. Libilo hodne, jsem se neco dozvedela o tom prostredi, taky dost sila.

Offline Anema
Avatar
820 příspěvků moje polička 29. května 2022 19:17

Na ČRo Budějovice čtou Hanu. První díl už tam bude dostupný asi jen zítra do podvečera!

https://budejovice.rozhlas.cz/alena-mornstajnova-hana-bestseller-o-osudech-jedne-rodiny-ve-20-stoleti-a-sile-8752126

Online brrr
Avatar
9994 příspěvků moje polička 31. května 2022 06:25

Dočítám Bílou vodu od Tučkové a hsem děsně zklamaná, vrší se tam jedno klišé za druhým (špatní se obrátí na víru, ztracený syn, kněžka, sv. Vilemína, ....). Všechno je to tak hrozně předvidatelné.

Offline baltik
Avatar
4425 příspěvků moje polička 31. května 2022 10:32

brrr nestras, ja si to schovavam na dovolenou

Online Potrefenáhusa
Avatar
33642 příspěvků moje polička 31. května 2022 10:35

baltik mne se to líbí moc, je to proste roman. Ale já mám tuckovou moc rada. Jsem ve 3/4.

Offline Ounz
Avatar
19816 příspěvků moje polička 31. května 2022 10:38

baltik je to dobře napsanej román, rozhodně stojí za přečtení, i když je mi u toho někdy úzko (a nekdy mi pumpuje žilka vzteky  ) 

Offline baltik
Avatar
4425 příspěvků moje polička 31. května 2022 10:42

Potrefenáhusa Ounz tak uff :)

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 31. května 2022 10:43

Rozhovor s Tučkovou o Bílé Vodě.

A prosím název obsahuje obě dvě písmena velká.

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 31. května 2022 10:46

Ounz Potrefenáhusa A jak moc velká depka to je, ta Bílá voda, dá se to nějak porovnat? Já si to ráda přečtu, ale jestli to je stejně bezútěšný a krutý jako Gerta, tak si to možná radši nechám na léto :)

Edit: Aha, pustila jsem si rozhovor na DVTV a asi jsem nalezla odpověď, léto it is, to zas bude něco tvl

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 31. května 2022 11:01

Taky sbiram nazory, jestli Bilou Vodu porizovat. Gerta se mi libila neskutecne, ale je to tak zdrcujici cteni, ze i po peti letech nebo tak ji mam v zive pameti. Naopak temata knih Zitkovske bohyne a ted ta Voda me nejak nelakaji. Proste me to prostredi az tolik nezajima a nebim, jestli me to na tolika strankach spis neznici. 

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 31. května 2022 11:05

Jinak jsem ted jela na vlne nenarocnych detektivek, ale vcera v mistni knihovne jsem ve vyrazenych knihach narazila na Podvoleni od Houellebecqa a neodolala jsem (asi to nekdo nedal ).I kdyz jeho Elementarni castice mi daly zabrat, vlastne me to bavilo, ale je to proste prasak. Zatim je Podvoleni na podobne vlne (egoisticky misogynni hlavni hrdina), ale tema je zneklidnujici. Jsem asi ve tretine. 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33642 příspěvků moje polička 31. května 2022 11:05

Karoleena mne přijde, ze i když to kruty a zoufalý je, tak to není bezutesny 

Jos to tema naopak mi přijde zajímavý hodně 

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 31. května 2022 11:08

Potrefenáhusa Mozna si jenom neumim uplne predstavit, o cem to vlastne je. A desi me ta delka. Hrozne nerada ctu knizku mesic, kdyz mam cas az po vecerech. 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33642 příspěvků moje polička 31. května 2022 11:13

Jos já to mám v kindlu, takže tu dylku vůbec nevnimam, číst měsíc mi ale nevadí 

Online brrr
Avatar
9994 příspěvků moje polička 31. května 2022 12:10

Potrefenáhusa Ounz Ty jo, tak já nevím. Mi se Gerta líbila, i Bohyně  ale tohle mě fakt nebaví. Určitě to není tématem, to má obrovský potenciál. Ale mozná jsem divná, mi se nelíbil ani Šikmý kostel.

Offline Ounz
Avatar
19816 příspěvků moje polička 31. května 2022 13:29

Karoleena já eště nejsem na konci, ale teda fakt mi tam mučí ta popsaná nespravedlnost a to jak ty ženský tahaj za kratší konec provazu..ale téma mi přijde zajímavý, už jen proto, že toho o tom moc nevím..v létě se ti depky  čtou líp?