Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 16. ledna 2022 20:16

Dalia Zločinci jsou čím dál sadističtější a nadaní superschopnostmi, Harry je čím dál větší troska, ovšem stále superman. Plus se průhledně opakuje scénář: vrah odhalen v třetině knihy, oops, to nebyl on, pak ještě jednou

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 16. ledna 2022 20:22

Sweet Potato Aha. Tak uvidím. Ale Sněhulák mě dost baví, musím říct.

Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 16. ledna 2022 20:27

Dalia Mne tehdy taky moc bavil, i když mi vadilo, že je strašně brzy jasné, kdo je padouch. Proto jsem pak honem chtěla číst všechny další.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 16. ledna 2022 20:39

Sweet Potato Padoucha jsem zatím neodhalila.

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 16. ledna 2022 23:22

Hanka H neřekla bych, že je v knize brutalita. Je to takový japonský Sherlock Holmes.

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 16. ledna 2022 23:30

nellielovett Díky!Sweet Potato Dalia Mně tedy přišla celá série s HH brutální dost- můj šálek kávy to nebyl, i když přiznávám, že napínavé to bylo až až. Ale nějak jsem nechápala tu Harryho neodolatelnost -  prohulený, věčně pod parou, a ženský se rvou o místo v jeho loži!

Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 17. ledna 2022 08:46

Hanka H Že. A i v nejhorší kocovině či absťáku stále "hlava Havla, tělo Ramba"

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 17. ledna 2022 09:05

Hanka H Kdyz ty knihy se predhaneji v sadisticnosti uz dlouho, neco se neda uz skoro cist. Treba Chris Carter, to jeste zlaty Nesbo. Jak rada si pak prectu knihu, kde vysetrovatel resi pro zmenu tak neatraktivni vec jako je motiv .

K tematu. Precetla jsem ceskou historickou krimi Dlouhy krok do tmy, z obdobi podzimu 1918 v ceskem pohranici. A prijemne prekvapeni, hlavne vykresleni doby se autorovi povedlo. Fajn to bylo.

Jedlova samota- audio. Tak to byla velka parada. Fenomenalni zpracovani, misty mi behal mraz po zadech. A je to velmi kratke. Je to na motivy skutecneho pripadu vyvrazdeni obyvatel jedne nemecke samoty ve 20.letech. Moc doporucuju, ale jen v te audioverzi. Jinak bych asi tak nadsena nebyla. 

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 17. ledna 2022 09:37

Jos Chrise Cartera nemůžu - stačilo jedno setkání a říkala jsem si, proč něco takového vůbec vzniká.

Právě proto se mi tak líbí detektivky Michaely Klevisové - prostě "čisté mordy", ze zahraničních mě napadá třeba Tana French (vyjde brzy nová). A díky za připomenutí Tomáše Bandžucha - mám ho v hledáčku už nějakou dobu. Před pár dny jsem dočetla jiného místního tvůrce  - od Václava Křivance Dál nechoď, a dost nesdílím našení čtenářů třeba na Databázi. Přišlo mi to průhledné, přestylizované, neohrabané...

Co je ale úplné literární peklo, to jsou Mackovy pokračování Saturnina. Ruce milému panu samozvanému následníkovi zpřerážet! Prokousávám se druhým dílkem, ještě musím absolvovat třetí, a říkám si, kde se v někom bere taková porce drzosti, samolibosti, a já nevím čeho všeho. Strašné!!!!

Offline Ignis
Avatar
1332 příspěvků moje polička 17. ledna 2022 09:37

Dalia myslím, že první je zrovna Netopýr, který patří k těm méně povedeným. Ale taková Červenka je dobrá.

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 17. ledna 2022 09:44

Hanka H Ano, Carter se mi taky nelibil. Hlavne tim, ze jsem nenasla zadnou pridanou hodnotu. Primitivne napsane, tot vse. Od Klevisove jsem jeste nic nezkousela. Odobne mam nejradsi P.Maye a z "nasich" Cervenaka. Ten umi byt taky pekne kruty, ale zase to dost zapada do popisovaneho obdobi. A Macka bych dobrovolne necetla, ale chapu, ze z nejakeho duvodu asi musis...

Offline LadyMary
Avatar
1006 příspěvků moje polička 17. ledna 2022 10:30

Od Nesba jsem četla všechno a z posledních knížek se mi líbilo Království ;-)

Offline Vilemina
Avatar
2268 příspěvků moje polička 17. ledna 2022 13:47

Ignis souhlasím, Netopýr je nejslabší, i mi to přišlo, jakoby to  psal někdo jinej.

Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 17. ledna 2022 14:03

Hanka H Já před časem dostala druhý díl jako audioknihu, bylo to chváleno..dala jsem dvě kapitoly.

A dítě v dobré víře koupilo 3.letos tatínkovi k Vánocům.

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 17. ledna 2022 14:25

Sweet Potato Jasně, je to sranda, tak proč to nekoupit! Cesta do (nejen) literárních pekel bývá dlážděna dobrými úmysly.

Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 17. ledna 2022 14:33

Hanka H Kdyby to aspoň byla sranda.

Myslím, že hodně udělala ta nálepka "se souhlasem dědiců". 

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 17. ledna 2022 15:06

Sweet Potato

A to prý probíhalo jisté "výběrové řízení"!

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 17. ledna 2022 15:37

Koukám, že máte také rády detektivky, tak přidám svůj tip. Vykladačka smrti. Vůbec nechápu, jak mi mohla uniknout. Moc se mi to líbí. 

Offline continuity
Avatar
33829 příspěvků moje polička 17. ledna 2022 17:32

ionicera vykladačka smrti je skvělá, všechny tři díly. 

Offline olte
Avatar
413 příspěvků moje polička 17. ledna 2022 17:36

@Hanka H    Klevisovou mám taky moc ráda