Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline baltik
Avatar
4427 příspěvků moje polička 23. zaří 2021 12:44

Jos divka zena jine jsem precetla a ve vysledku mi to prislo zcela standardni, takova kniha o zivotnich osudech, oproti tomu jak to podavali jako avangardu. Plusem bylo, ze mi to pomohlo pochopit, jake to je, kdyz se nekdo neciti ani jako zena ani jako muz. Minusem, ze jsem si nedokaza zapamatovat jmena, takze kdyz se mi mely pribehy propojovat, tapala jsem.

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 23. zaří 2021 22:59

viktorka_od splavu zkus, mně poupátka přišla jako dobrá knížka... na druhou stranu, zastávám názor, že když to není ono, tak pak je ztráta času to číst... ale já je hodnotím dobře, tak uvidíš... 

a teď čtu od etzlera novinářem v číně, myslím, že nedávno si to tu někdo koupil... jako nemám iluze, ale stejně to, co tam popisuje, je prostě mnohy fakt hrozné...  ale jako knihu taky mohu doporučit... 

a začala jsem číst od japonské autorky prsa a vajíčka, jsem dost na začátku, ale vypadá to zatím velice slibně... 

a četla jsem Jako bys jedla kámen z nakladatelství absynt, žádná novinka, ale ke mně se to dostalo až teď, a to je teda taky hrozné... ale kniha super... 

Online Jos
Avatar
příspěvků moje polička 24. zaří 2021 08:47

nolita Etzlera mam ja. Verim, ze to nebude lehke cteni. Jsem nemela iluze ani o Severni Koree a stejne me ta Spitalnikova prekvapila...

Jako bys jedla kamen byla moje prvni absyntovka a trochu podnitila moji chut na dalsi. Ted ty reportaze mam hrozne rada, i kdyz to co se tam deje je uplne priserne. Jeste skvele je duo novinarek Klicperova a Kutilova, naposledy kniha o Nahornim Karabachu, predtim o valce v Syrii. 

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 24. zaří 2021 09:52

Jos jj absynt je super. Ja je ctu uz dlouho a fakt jsou tam vyborne knihy...

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 24. zaří 2021 20:00

Sweet Potato jeee Dik! Zrovna mam dneska volno a Po gym Se chci valet na beach! 
dalas tu Rosemary? Me Se to libilo

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 04. října 2021 20:27

Sweet Potato posloucham ted Let do nebezpeci. Je to dobre zpracovany

https://m.youtube.com/watch?v=ycRBQ55_1ZI

Offline Sweet Potato
Avatar
34823 příspěvků moje polička 04. října 2021 20:39

0zero7 Jooo, to miluju.

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 07. října 2021 19:16

Sweet Potato ted Jedu tohle https://m.youtube.com/watch?v=M841qoGEKOk

je to prijemna oddychovka, kdyz neco delam doma. Obcas dobrej humor (I nechtenej viz odkaz na hvezdne valky v cestine co Fakt nefunguje haha)

Offline Sweet Potato
Avatar
34823 příspěvků moje polička 07. října 2021 19:18

0zero7 Super, nakonec dáváš tipy ty mně.

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 07. října 2021 23:45

Sweet Potato no ale ty jsi strujcem vseho!!

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 08. října 2021 07:27

Přečetla jsem trilogii Přechod, Dvanáctka a Město zrcadel (Justin Cronin) a skvělé. Kdo má rád postapokalyptické romány, doporučuji.

Offline Sweet Potato
Avatar
34823 příspěvků moje polička 08. října 2021 08:06

0zero7 Já teď poslouchala

https://dvojka.rozhlas.cz/michal-sykora-nejhorsi-obavy-komisarka-vyrova-opet-zasahuje-8577262

Pořád jsem čekala, kdy přidaj poslední díl, až mi došlo, že poslední díl je ten sedmý, poslouchala jsem ho třikrát a třikrát u toho asi usnula.

Nejlepší detektivkou roku bych to teda asi nenazývala.

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 08. října 2021 08:23

Sweet Potato haha mela jsem uplne stejne problem!! Posledni jsem sjela dvakrat a porad "huh"? No Fakt

Offline Sweet Potato
Avatar
34823 příspěvků moje polička 08. října 2021 08:27

0zero7 Tak to asi nebyla chyba ve mně.

(Upřímně, já od detektivek očekávám zápletku - hádanku, její rozluštění a katarzi)

Online Jos
Avatar
příspěvků moje polička 08. října 2021 08:57

Mam ted dve doporuceni.

Nebe patri nam- oddechovejsi reportazni absyntovka o ere unosu letadel zejmena v USA na prelomu 60.-70.let. Kdy bylo cca za deset let uneseno 159letadel. Kniha popisuje drevni doby, kdy nikdo nekontroloval pasazery a unosy byly levnejsi nez jakekoli bezpecnostni opatreni. Ale unosci casem zacali byt nevypocitatelni...Velkou cast prostoru se zde probira jeden konkretni unos. 
Tohle bylo skvele, rychle to odsypalo a na absyntovku me to ani emocionalne nezdeptalo. Doporucuju.

Kdo vi, kde budu zitra- Rozhovor s Tomasem Etzlerem, o jeho zivote v USa, praci v CNN, letech stravenych v Cine atd. Brala jsem to jako uvod k jeho nove knize ciste o Cine (psala o ni nolita). Velmi zajimave a obohacujici. Taky muzu vrele doporucit. 

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 08. října 2021 09:06

Jos toho etzlera jsem uz docetla, doporucuju, je to fakt zajimave...

Online brrr
Avatar
10015 příspěvků moje polička 08. října 2021 09:09

Sweet Potato 0zero7 Hermanse znáte? Ta dramatizace je fajn, v tom odkazu už není, ale jde na netu stáhnout.

Od autora mám radši Už nikdy spánek, to je fakt dobrá kniha.

Offline Lilly_Ku
Avatar
4129 příspěvků moje polička 08. října 2021 09:36

Ja ted vyberove jedu tu edici prokleti reporteri od absyntu, o ktere jsem se dozvedela tady - vyborny tip, moc diky za nej!

Jakobys jedla kamen - reportaz z roku nasledujicich valce v bosne a hercegovine. Je to poucny, ale fakt ponury cteni, jsem na dovolene a musim rict, ze pak jsem byla docela zdeptana.

Motlitba za dest - popis historie afganistanu 20. stoleti. Tohle si urcite prectu jeste jednou.

Zeme nomadu - reportaz o fenomenu prilezitostnych pracovniku v usa co bydli v obytnych vozech a stehuji se za praci.

Sahinsah - nastin deni v iranu od pokusu o odstaveni saha az do islamske revoluce.

Laserovy muz - literarne zpracovane skutecne udalosti z pocatku devadesatych let ve svedsku, kdy se objevil seriovy vrah lidi a migrationshintergrund.

Vsechny knihy muzu jenom doporucit. U zeme nomadu, sahinsaha a laseroveho muze mi trochu vadila kvalita prekladu - u prvniho obcas spatne pochopene vyrazy, u druheho pravopisne chyby. Driv jsem taky prekladala, takovych veci si hned vsimnu.

Edit: knihy jsem cetla behem tritydenni dovolene v turecku, ktera mi bohuzel tento tyden konci. Pres den jsme chodili po lykijske stezce nebo lozili po skalach. Vecer jsem vzdycky byla tak vyrizena, ze jsem dokazala akorat tak zasednout na terasu s knihou

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 08. října 2021 10:09

Lilly_Ku jeste jsou super dve sestry a pak jeden z nas, pribeh o norsku, sice znama udalost, ale i tak dost zajimave...

a taky ty stromy ve videnskem lese....