Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 08. října 2021 10:20

Sweet Potato 0zero7Od Sýkory jsem četla s Výrovou všechno a líbilo se mi. Povídky nevyhledávám - miluju tlusté knihy, které mohu číst do noci, a pořád nevím, jak to dopadne. První dvě povídky z Nejhorších obav mi přišly trochu uspěchané - jako by to už chtěl mít autor rychle z krku; viděla jsem tam nevyužitý potenciál. Ale poslední povídka (novela) mě dostala - antická tragédie se vším všudy! Tohle bych ráda viděla zfilmované.

Teď začínám číst Lživý život dospělých od Ellenny Ferrante.

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 08. října 2021 10:56

Lilly_Ku to jsem rada za Absynt! Ja to teda hodne prokladam, obdivuju schopnost cist je takhle naraz. Jeste doporucuju Ku klux klan, byt to me az tak nesokovalo. Iluze jsem nemela. Jestli ti nevadi cist slovensky, tak v te jejich edici toho vyslo mnohem vic. 
nolita Dve sestry jsem odlozila v pulce, to nastvani na ty dve holky (a nejen na ne) bylo v te dobe enormni. Ale nebyla to vina knihy. Na Etzlera se chystam, knihu mam doma. 

Offline Gatita
Avatar
7120 příspěvků moje polička 08. října 2021 17:47

Jos dve sestry byly top. Citila jsem to stejne, ale neslo to nedocist, strasne zajimave, i kdyz uplne nepochopitelne - jak ty holky, tak i ty rodiny, co si zvaly domu ty ucitele, co jim blbli hlavy. Ted mam rozectenou tu Modlitbu, co jsi doporucovala, ale to pujde pomaleji. No a v knihovne mam objednanou knizku Fair play o delbe domacich praci, tak jsem zvedava, co se dozvim

Edit - hrubka

Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 12. října 2021 18:06

Já jsem se konečně pustila do Svědectví o životě v KLDR. Čtu to tak tempem jedna kapitola denně a pak to musím rozdýchat. To je strašné čtení. Uf. Ale mělo by to snad být povinné pro všechny ty nadšence starých pořádků, komunistů a tak vůbec. Lituju všechny obyčejné Severokorejce.

Offline AprilTwelve
Avatar
930 příspěvků moje polička 12. října 2021 21:18
Reakce na Torrah:

Já jsem se konečně pustila do Svědectví o životě v KLDR. Čtu to tak tempem jedna kapitola denně a pak to musím rozdýchat. To je strašné čtení. Uf. Ale mělo by to snad být povinné pro všechny ty nadšence starých pořádků, komunistů a tak vůbec. Lituju všechny obyčejné Severokorejce.

​Me se tahle jeji kniha líbila ve finále o dost víc,  než ta první,  kdy tam sama studovala. Tahle nová mi přišla autentictejsi.  A je to síla,  to je fakt. Podobně na mě působily Hovory se spodinou, to byl taky mazec. 

Offline AprilTwelve
Avatar
930 příspěvků moje polička 12. října 2021 21:19

A když jsem u té Číny,  kdysi tu někdo doporučoval knihu Neříkej,  že nemáme nic.. to byla taky hrozně zajímavá sonda do jejich hostorie a běžného života.  Hodně mi to zůstalo v hlavě. 

Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 12. října 2021 21:20

Já četla Divoké labutě, to bylo taky drsné čtení.

Offline AprilTwelve
Avatar
930 příspěvků moje polička 12. října 2021 21:23

Torrahdiky za tip, určitě se po ní podívám. 

Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 12. října 2021 21:24
Offline AprilTwelve
Avatar
930 příspěvků moje polička 12. října 2021 21:25

Torrah děkuju,  vypadá to fakt zajímavě.  ukládám si. 

Offline baltik
Avatar
4420 příspěvků moje polička 13. října 2021 04:55

AprilTwelve to jsem byla asi ja, protoze ji doporucuji, kudy chodim. Jsem rada, ze nekoho se taky tak dotkla.

Offline AprilTwelve
Avatar
930 příspěvků moje polička 13. října 2021 06:05

baltik tak zpětně moc děkuji, bylo to fakt moc pěkná kniha a jo, dotkla se mě. Navíc ta hudební linka i způsob, jak je napsaná. Myslím na ní vlastně docela často. Měla jsem ji pujcenou z knihovny,  tak možná si pořídím vlastní. 

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 16. října 2021 09:16

Docetla jsem Novicok nebo kulka a doporucuju. Takovy rychly prulet prasarnami ruskych tajnych sluzeb - Navalnyj, Skripal, Vrbetice, Litvinenko nebo pokus o prevrat v Cerne Hore. Cetla jsem to jako detektivku. Jen bych klidne brala vetsi detailnost a prostor nekterych kauz. Ale skvely pocin a moc prijemny format ke cteni

Offline Gatita
Avatar
7120 příspěvků moje polička 16. října 2021 20:01

Jos dik za tip, na to urcite mrknu. Rudy zakon jsi asi uz cetla, vid.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 16. října 2021 21:16

Dočítám další z detektivních románů mé oblíbené autorky Lisy Jackson - Připravena zemřít.

A občas se stává, že mám rozečtených více knih najednou, takže mezi rozečtené u mě aktuálně patří François Gayot de Pitaval a jeho Slavné kriminální případy a další právě čtená je kniha Mezní zážitky, kterou napsal Hartwig Hausdorf. 

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 17. října 2021 09:39

Tahle autorka skvele pise a doporucuji (ale pozor, smutne moc) 

Offline rasaNori
Avatar
7684 příspěvků moje polička 19. října 2021 12:08

Tak jsem docetla nove mycelium, a jako na to, ze prvnich 5 dilu kadleckova porad jen naznacovala a tajemstvim se to jen hemzilo, tak ted me prislo ze se s tim moc neparala... 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45986 příspěvků moje polička 19. října 2021 12:11

rasaNori taky jsem to v nedeli docetla, jako mne to takhle vyhovovalo vic, ale natahuje to hrozne

Online stes
Avatar
7299 příspěvků moje polička 19. října 2021 13:00

Jak nakrmit diktátora....četl někdo? A...?

Offline 0zero7
Avatar
10770 příspěvků moje polička 24. října 2021 19:30

AprilTwelve Torrah mam ji v kosiku uz dlouho a hele, Vcera jsem to nacala a je to super. Maciuchova vyborna. https://dvojka.rozhlas.cz/jung-changova-divoke-labute-8596750

Sweet Potato a jeste jedu Kinga Mrtva Zona na Youtube a taky dobry, tu jsem odkladala porad, takhle muzu pri tom, kdyz neco delam (elliptical, vareni) a maximalne mi to vyhovuje. 

papirovy mam rozecteny Bessel Van Der Kolk Telo scita rany a Michael Pollen How to change your mind (o moznostech terapie mikro davkovanim LSD a psilocybinu) - v CZ vyslo asi jen Dilema vsezravce. One jsou super, pujcila mi je kamoska co dela Occupational terapie. Jestli temata nekoho zajimaji, tak doporucuju. Jsou I dobre napsany.