Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline brrr
Avatar
10015 příspěvků moje polička 23. listopadu 2021 12:39

baltik To vypadá dobře, že bych to taky zkusila?

Offline baltik
Avatar
4427 příspěvků moje polička 23. listopadu 2021 12:44

brrr jo, Takovy prima vek byla taky fajn, dobre doporuceni

Offline Ify
Avatar
138 příspěvků moje polička 23. listopadu 2021 14:57

74SLena 

Četla jsem, mám v knihovně. Je to opravdu milé, oddechové čtení (jak má kniha v názvu slovo "parfém", tak musí být okamžitě moje - prostě úchylka).

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 23. listopadu 2021 15:34

Za posledni dobu (stojici za zminku)

Opustena spolecnost - asi vetsina zna ci primo cetla. Porad aktualni, prirovnala bych to trochu ke Slepym skvrnam od Prokopa z politologickeho pohledu. Klidne bych to snesla vic do hloubky.

Civilizace (Binet) - parada. Alternativni dejiny, jak by to asi dopadlo, kdyby Kolumbus selhal a jeho lodi se zmocnili Inkove. Je to samozrejme brane s nadsazkou, ale skvele jsem se bavila. 

Alias Grace - jeste nemam docteno/doposlouchano, ale slusna depka. Jeden tragicky lidsky osud v chladne Kanade 19.stoleti. Jednoduse lze popsat jako velky historicky roman. 

Offline 711990
Avatar
17131 příspěvků moje polička 23. listopadu 2021 15:47

Jos Alias grace je i suprer serial

Offline brrr
Avatar
10015 příspěvků moje polička 23. listopadu 2021 16:55

Jos 711990 A rovnou můžeme Alias Grace doporučit LadyMary

Offline baltik
Avatar
4427 příspěvků moje polička 23. listopadu 2021 18:00

brrr muzeme :)

Offline LadyMary
Avatar
1006 příspěvků moje polička 23. listopadu 2021 18:41

brrr Děkuju, mám ráda seriál Příběh služebnice, tak Atwoodovou zkusím taky ;-) 

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 23. listopadu 2021 19:06

LadyMary Na Netflixu prý není pro naši zemi dostupný:(

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 23. listopadu 2021 19:24

LadyMary Mně se líbil Prokletý kraj od Klevisové. A mám dobré recenze na Dítě, které v noci našlo slunce. Zítra mi to přijde z megaknih. 

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 23. listopadu 2021 20:54

LadyMary ionicera Prokletý kraj bych také doporučila a vlastně všechny detektivky od Klevisové - nekrvavé, až na dvě se odehrávají v českém prostředí. Už tady o knížce určitě zmínka byla, ale přesto pro jistotu doporučím Kde zpívají raci. 

Offline LadyMary
Avatar
1006 příspěvků moje polička 23. listopadu 2021 21:02

Hanka H 4 knížky od Klevisove jsem koupila mamce, tak si je pak taky přečtu;-)

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 23. listopadu 2021 22:04

Hanka H LadyMary Klevisovou jsem přečetla komplet. Jsou to sice detektivky, ale takové "milé". A mám ráda i Březinu, ten i teď vyšel nový. 

A koupila jsem si i novou Ivu Procházkou.

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 24. listopadu 2021 01:35

ionicera Od Procházkové jsem četla prvního majora Holinu, nevylučuji pokračování. Na Březinu jsem zatím nenarazila, ale české tvorbě chci dát šanci. Možná dám šanci i nové Třeštíkové, i když napasledy čtené Bábovky mi neudělaly moc dobře. Tajemství má zatím docela slušné hodnocení ....

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 24. listopadu 2021 09:43

Hanka H Třeštíkovou nemám ráda. Mám z ní takový pocit- čtu, čtu, i to dočtu a za týden vlastně ani nevím, o čem kniha byla. Ale také chci dát šanci české tvorbě. Koupila jsem si i knihu od Křivance. Nikdy bych po ní nesáhla, ještě i strašný obal, - Poslední nadechnutí- , ale je to vnuk mé učitelky a databáze knih ho chválí. :-) Ale ještě čeká na přečtení.

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 24. listopadu 2021 09:48

A nečetl někdo Sepetysová- V šedých tonech? Chodí mi teď hodně knih a váhám ještě nad Alias Grace, kterou chválíte, a vykukuje tam na mě pořád ta Sepetysová.

Offline baltik
Avatar
4427 příspěvků moje polička 24. listopadu 2021 09:52

ionicera Sepetys jsme tu cetly hodne, to tema je silne, ale to zpracovani, vety, mi prijdou jak z slohu na zakladni skole

Ale jinak obecne je to chvalene hodne, tak mozna to nesedlo jen mne

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 24. listopadu 2021 12:07

ionicera Třeštíková dělá čest svému vyvdanému jménu - její knihy jsou opravdu potřeštěné, počet postav nadlimitní (alespoň pro mne), zápletky "rádobyzeživota" dost neuvěřitelné.

Křivancovi musím splatit dluh (díky za připomenutí)- také Plzeňák, před měsícem tu křtil poslední knihu (zazdila jsem to). Moc se o něm neví, Klevisová kdysi měla docela raketový start - tehdy ta díra na trhu ohledně kvalitní české (detektivní) tvorby byla mnohem větší než dneska. Už si o něj píšu Ježíškovi.

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 24. listopadu 2021 12:11

baltik Sepetys číst nemohu - tahle témata ve mně vyvolávají tak strašné pocity, že to prostě nedávám. A pocitu, že čtu slohovou práci (snaživého maturanta), jsem se nemohla zbavit u kterékoliv Mornštajnové (nepřečetla jsem všechny, přiznávám).