Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline Mulen
Avatar
4243 příspěvků moje polička 21. zaří 2021 19:09

711990 jenom skoro 600 stran? Nejak ji to nabobtnalo..

Mha myslela jsem, ze ten poslední dil bude rozdeleny na dva, ale vidím ze dokonce na tri.

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 21. zaří 2021 19:10

Mulen

To nikdy nedopíše

Offline Mulen
Avatar
4243 příspěvků moje polička 21. zaří 2021 19:10

Mha treba nevi jak to ukončit

Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 21. zaří 2021 19:12
Reakce na Mha:

Mulen

To nikdy nedopíše

Už je dopsáno:

Mycelium je hotové.Úplně. Celé.Definitivně.27. června jsem napsala poslední tečku, čárku i středník. Zatím jsem to neoznamovala (ono mi chvíli trvalo, než jsem se vzpamatovala, přece jenom je to pro mě dvacet let života a odtrhnout se od toho světa mi dá práci), ale o víkendu už to proběhlo jinde na sítích, tak je asi načase to tady naplno říct a doplnit podrobnosti. Z toho, co mělo být "posledním dílem" (po pěti již vydaných), vznikly nakonec tři knihy: 6. díl – Vrstva ticha, 7. díl – Zakázané směry, 8. díl – Program apokalypsy. Z horské bystřiny se stal veletok o tloušťce 2000 normostran (pro srovnání – prvních pět dílů má stránek 2200; ano, jsme zhruba v půlce). Velectěný čtenář se dočká spousty psychotroniky, emocí, vesmírných cest a hmyzu. Přísliby a obavy se naplní, temná tajemství se odtajní... a všechno, co se zdálo na spadnutí, vážně spadne. Dala jsem tomu všechno, co jsem mohla, a je to přesně takové, jaké jsem to chtěla mít (jestli to byl dobrý nápad, to už musí posoudit jiní). Konec je na mé poměry brutální jen mírně, tu a tam ho někdo i přežije, ale je opravdu neoddiskutovatelně definitivní. Do světa argenitu se snad ještě vrátím, ale už to bude nový příběh o jiných lidech a jiných věcech.Vrstva ticha je momentálně v sazbě a měla by vyjít v říjnu (tedy jakože letos). Díly 7 a 8 jsou teď v Argu na pitevním stole a budou vyexpedovány tak rychle, jak jen bude v lidských silách a možnostech kuchařů - jestli si tedy o ten obří špalek nezlomí nůž a nade mnou hůl.Rë Akkütlix! Nechť přijde tma!
Vilma Kadlečková

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 21. zaří 2021 19:14

@Torrah

Čtenář se dočká spousty hmyzu.

Tak jo, jdu číst od začátku. 

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 21. zaří 2021 19:14

Mulen Mha Zachovejte klid, už je to celý dopsaný. :) Teď už se "jen" edituje... S tou šestkou se prý hodně spěchalo, aby byla ready na víkendovej Svět knihy, ale sedmičku a osmičku už asi dělají běžným tempem.  

Argo tomu zřejmě dost věří, plánují to vydat celé pak znovu v pevné vazbě a udělat i nové lehce rozšířené vydání toho paperbacku, s jakýmsi slovníčkem a mapkou a cožetoještě...

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 21. zaří 2021 19:17

Karoleena

AA s nákresy hmyzu! 

Offline Mulen
Avatar
4243 příspěvků moje polička 21. zaří 2021 19:52

Karoleena proste z toho chteji vyzdimat co jde

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 21. zaří 2021 21:20

Právě čtu Vejce a já, skalní čtenáři jistě znají.

Dočtenou mám další Woodovou, tentokrát Volání minulosti.

Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 21. zaří 2021 21:25
Reakce na Mha:

Karoleena

AA s nákresy hmyzu! 

​Děkuju, dnes večer se cítím totálně ve sr...., a tohle mě odstřelilo z hysterického ječení do hysterického smíchu

Offline continuity
Avatar
33670 příspěvků moje polička 21. zaří 2021 23:28

Jde to akorát v telce a prý je kniha lepší. Vzhledem k tomu, že už film je bomba, tak jsem dost napjatá.

Tinker, Taylor, Soldier, Spy. 

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 22. zaří 2021 14:57

Isca

Doufám, že dnešek je už lepší.

Taky jsi včera užívala hořčík?

Offline baltik
Avatar
4427 příspěvků moje polička 22. zaří 2021 20:19

continuity mne se ten film moc nelibil :(

Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 22. zaří 2021 20:29

Mha Dnes už tichá rezignace, ale ta mě zase brzo přejde :-) viz Stěžovací vlákno za chvíli. 

Na mě hořčík bohužel takto neúčinkuje, ani laktulóza, jediná jistota je Zaječická. 

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 22. zaří 2021 21:08

Čtu 2. díl Šikmého kostela a Líbí se mi víc než ten první. 

Offline continuity
Avatar
33670 příspěvků moje polička 22. zaří 2021 23:09

baltik já to videla asi 5x, je to jak šachová partie. 

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 23. zaří 2021 06:30

continuity kniha dobra, ale trochu me zklamala, cekala jsem vic. Film mi prisel lepsi. 

Offline continuity
Avatar
33670 příspěvků moje polička 23. zaří 2021 07:31

jinx aha, díky. Uvidíme. 

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 23. zaří 2021 09:21

Z posledni doby - Poupatka a Svata hlava od Leheckove. Poupatka skvela, Svata hlava me vubec nebavila plus ta forma me nijak nenadchla

Tango stare gardy - mimoradne krasne napsany (a prelozeny Medkem ) roman o starych casech, zaoceansky parnik, Argentina...skvele postavy, jen ten pribeh byl takovy lehce slabsi, ale to skoro nevadilo. skvela atmosfera. 
Temny cypris od A.Christie- klasicka Agatha, bavilo me to cele, jen snad poprve jsem tipla vraha (byt motiv jsem samozrejme neznala)

No a ted Divka, zena, jine. Jsem skoro v pulce a hrozne me to nebavi (a to posloucham audio). Vsechny hrdinky mi prijdou otravne, jejicch osudy me vlastne vibec nezajimaji. Cetl nekdo? Asi je chyba ve me, nebo nevim...ma to skvela hodnoceni. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 23. zaří 2021 09:56

Jos ja se do tech Poupatek uz dvakrat pokousela zacist ale ten styl vyjadrovani me necim hrozne irituje. jeste jim teda zkusim dat treti sanci:-)