Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 02. května 2021 17:07

Dadoo Mha Od Kláry Janečkové jsem před časem četla Pád do tmy - v podstatě jen proto, abych dala příležitost české autorce. Děs a hrůza - zápletka krajně nevěrohodná, stylisticky na úrovni snaživé, leč nepříliš nadané žákyně druhého ročníku střední školy. 

Ostrovní trilogie od Petera Maye je zcela jistě z jeho knih nejlepší. Nedávno vyšla Tichá smrt - ještě jsem nečetla. Je tu někdo, kdo posoudí/doporučí?

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 02. května 2021 17:37

Hanka H tak já jsem četla Temnotu. A s tvým hodnocením do puntíku souhlasim

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 02. května 2021 19:00

Hanka H Dadoo Peter May je muj oblibenec. Nemam teda vse docteno (setrim si to). Pro me nej je trilogie z Ostrova Lewis. Skvele jsou i cinske trillery. Ze solo knih muzu doporucit Ostrov Entry hlavne. Podobnou ostrovni atmosferu ma i Umrlci cesta. Ale i zbytek je podle me skvely. 

Offline eM
Avatar
1381 příspěvků moje polička 02. května 2021 20:45

Karoleena Přesně tak, taky jsem tu poslední Bolavou poslouchala předpojatá a moc mě to teda nechytlo. A nejvíc teď přemýšlím, čím dělali to klapání v hudebním motivu, to bylo dobrý. :)

Offline brrr
Avatar
10040 příspěvků moje polička 02. května 2021 20:58

Dadoo Hanka H Mě May moc nenadchnul, líbil se mi snad jen poslední díl ostrovní trilogie (ten se šachovými figurkami. Z Číny jsem četla jen jeden díl, nebavil mě a ještě mě děsně iritovalo, že mu tam neseděly roky. Už si to nepamatuju přesně, teď si vymýšlím; příklad někdo, komu mělo být kolem čtyřicitky, před dvaceti roky jako třicetiletý provedl něco... To jsou věci, které mě vždycky vytočí.

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 02. května 2021 21:12

brrr Prijde mi, ze u Maye jsou prvni dily serii nejslabsi. Urcite to plati pro cinskou a francouzskou serii. Postupne se to zlepsuje. Ale chapu, ze nekomu nesedi i to, ze vysetrovani kolikrat nehraje uplne hlavni roli a celkove ty knizky extra rychle neodsypaji. Ale trilogie Skala je fakt asi nej, tak nema smysl se trapit u autora, ktery nesedl. Ja to tak mam s Keplerem a Carterem, proste uz po nich nikdy nesahnu. 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 02. května 2021 21:44

Právě čtu Tajný deník čínské císařovny - Johan Fabricius. Předtím jsem četla svou první knihu od Woodové. 

Offline MP Marge
Avatar
5793 příspěvků moje polička 03. května 2021 16:23

Dalia Hele, Tajny denik - to byla moje oblibena kniha, kdyz jsem byla na stredni

Offline olte
Avatar
412 příspěvků moje polička 03. května 2021 18:39
Reakce na MP Marge:

Dalia Hele, Tajny denik - to byla moje oblibena kniha, kdyz jsem byla na stredni

​taky jsem četla tak ve 14, 15 letech.... jedním dechem☺

Offline Fakirka
Avatar
2114 příspěvků moje polička 03. května 2021 20:57

Dalia MP Marge  je to ta, jak se tam hraje na nefritovou flétnu? 

Offline Fiction
Avatar
1488 příspěvků moje polička 03. května 2021 21:45
Reakce na Fakirka:

Dalia MP Marge  je to ta, jak se tam hraje na nefritovou flétnu? 

​Hra na flétnu z jadeitu mi taky utkvěla.... (čteno na 2. stupni základky)

Asi jsme četly různý překlad. Dle Wikipedie: Nefrit je drahokam, patří do skupiny amfibolů, má hustotu 2,9–3,03, index lomu 1,654–1,667, většinou má tmavězelenou barvu, vzácně se nachází bílý. Často se plete s jadeitem a i Číňané mají pro oba kameny stejné pojmenování.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 03. května 2021 21:48
Offline Mulen
Avatar
4272 příspěvků moje polička 04. května 2021 10:32

Začala jsem poslouchat třetí díl Naslouchače

Offline eM
Avatar
1381 příspěvků moje polička 04. května 2021 11:33

Mulen kde to je k poslechu, prosím?

Offline Mulen
Avatar
4272 příspěvků moje polička 04. května 2021 11:41
Offline eM
Avatar
1381 příspěvků moje polička 04. května 2021 11:42

Mulen bezva, díky moc!

Offline Fakirka
Avatar
2114 příspěvků moje polička 04. května 2021 16:36
Reakce na Fiction:

​Hra na flétnu z jadeitu mi taky utkvěla.... (čteno na 2. stupni základky)

Asi jsme četly různý překlad. Dle Wikipedie: Nefrit je drahokam, patří do skupiny amfibolů, má hustotu 2,9–3,03, index lomu 1,654–1,667, většinou má tmavězelenou barvu, vzácně se nachází bílý. Často se plete s jadeitem a i Číňané mají pro oba kameny stejné pojmenování.

​Díky za osvětlení

Offline clothilde
Avatar
1782 příspěvků moje polička 11. května 2021 12:58

Ja ted posloucham Korunu.

Pekne se mi vsechno, dohromady se serialem na Netflix, poskladalo. 

Offline Ignis
Avatar
1332 příspěvků moje polička 11. května 2021 19:10

Jos brrr Mě teda May taky úplně nesedl, hlavně teda Skála, hlavně proto, že tam to vyšetřování bylo spíš záminka na životopis hlavního hrdiny, který mě nebyl sympatický a nijak zvlášť jsem mu nefandila. Jako ten život na ostrově byl zajímavý, ale stačila by toho půlka. 

Pak jsem ještě četla první díl z Číny, to bylo o něco lepší, ale zase ten typ detektivek, co úplně nemusím.

Ale teda nesrovnalosti obvykle nezaregistruju, na to čtu moc povrchně.

Offline brrr
Avatar
10040 příspěvků moje polička 11. května 2021 19:27

Ignis Já jsem právě taky takový rychločtenář, který si nevšimne překlepů, atd. takže si to u těch čínských detektivek pamatuju, že mě to praštilo do očí