Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline continuity
Avatar
33584 příspěvků moje polička 26. dubna 2021 12:42

Ignis 

Uff, trochu ve mě hrklo, že jsem to už vyhodila, ale jsou jeste tady.

pošli mi prosim SZ, do které zasilkovny to chceš poslat, telefon, jméno a email.

Offline Mulen
Avatar
4239 příspěvků moje polička 26. dubna 2021 13:08

Mha asi jsem v naší vesnické zatím špatně hledala

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 26. dubna 2021 18:20

Mulen Vesnické jsou nejlepší! Zejména ten výběr a řazení. A to, co mají v archivu. A taky tam často mívají věci z pozůstalostí, tam jsou poklady....

A když tě to nudí, tak můžeš projít do knihovny NU, jsou přece všechny spojené... 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 26. dubna 2021 20:46

Mha jj, to je Grossularia.

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 26. dubna 2021 20:53

Dadoo Čím parfumanie přispěla světové literatuře, umění a vědě

A to tu kromě Luny máme další autorky. Nechcete se pochlubit, co vám vyšlo?

Offline Ignis
Avatar
1332 příspěvků moje polička 27. dubna 2021 23:02

Jos Jo, tak na Pod kudlu jsem zvědavá, už jsem na to taky někde narazila, tak počkám na dojmy

Offline Mulen
Avatar
4239 příspěvků moje polička 28. dubna 2021 11:24

Dočetla jsem Zulejka otevírá oči. Celkem se mi to líbilo, ale neměla jsem číst předsádku, prozradili na ní prakticky celý děj. A Zulejka je taková Nastěnka

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 28. dubna 2021 20:23

Vychází znovu série detektivek s bratrem Cadfaelem

Offline rasaNori
Avatar
7706 příspěvků moje polička 01. května 2021 11:55

No tak jsem docetla nastereu, ma to mit jeste 2 dily a jsem teda zvedava jak z toho vybrusli... 

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 01. května 2021 13:20

Politujte mě. Z výzkumných důvodu jsem přečetla Temná hrdinka, část Večeře s vampyrem. Ten jazyk, ty postavy, ta zápletka, to erotické dusno(údajně)! Ach...

A to jde prý spíš o kvalitnější část tohoto knižního kompostu. 

Offline Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 01. května 2021 14:13

Já čtu Před povodní od Bolavé a nějak to nedávam, mě ty lidi tam hrozně iritujou, to je hroznej rozdíl oproti těm předchozím dvěma knihám..

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 01. května 2021 14:31

Ounz Já to zrovna včera doposlechla na ČRo a přijde mi, že kdybych to četla, tak by mě to taky děsně dráždilo, mám asi trochu sklon si v hlavě ty postavy vymyslet ještě protivnější, než je nutný. Rozhlasový zpracování to trochu utlumilo. A taky jsem si zapamatovala, že už to tady dřív někdo sepsul, takže jsem byla skeptická předem. :)) Nakonec se mi to vcelku líbilo, hezky to odsýpalo, akorát o konci teda furt nevim, co si mám myslet. 

Offline Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 01. května 2021 15:03

Karoleena tak já to teda dočtu :) , ale minimálně ta hlavní hrdinka je fakt otravná!

Offline Mulen
Avatar
4239 příspěvků moje polička 01. května 2021 21:08
Reakce na Mha:

Politujte mě. Z výzkumných důvodu jsem přečetla Temná hrdinka, část Večeře s vampyrem. Ten jazyk, ty postavy, ta zápletka, to erotické dusno(údajně)! Ach...

A to jde prý spíš o kvalitnější část tohoto knižního kompostu. 

​já tě lituju teda

Offline Mulen
Avatar
4239 příspěvků moje polička 01. května 2021 21:09

rasaNori ach jo, to je teda konec do v nedohlednu...

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 01. května 2021 21:10

rasaNori Mulen Já měla za to, že to je poslední díl, no to snad ne!!!

Offline Fiction
Avatar
1487 příspěvků moje polička 01. května 2021 21:53

Ounz Karoleena Teď jsem to (Před povodní) dočetla. Četlo se mi to špatně, jsem teď ve fázi, kdy bych potřebovala číst něco optimistického,... ale protože nerada nedočítám, tak jsem to dala. Docela mě bavil ten nadpřirozený prvek, ale teda ani jednu postavu jsem si neoblíbila, snad jen ten Jarda byl hodnej člověk. Teď čtu posledního Keplera, to je proti Bolavý tak lehký čtení...to myslím samozřejmě v nadsázce, téma těžký, ale forma nenáročná...

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 02. května 2021 12:25

Už nevím, kdo tu zmínil Petera Maye. Musím poděkovat, docitam druhý díl trilogie a strašně se mi to líbí.

A že studijních důvodu jsem si přečetla jednu knížku od Kláry Janečková a děkuji, další nemusím. Strašná slatanina.

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 02. května 2021 13:01

Dadoo Musela jsem si ji vyguglit a propána, já ji znám! Ve skutečnosti není tak nepříčetná, jak by se podle knih zdálo...

Ale v hodnocení v Databázi knih se uvadi:"... zoufale jsem toužila po nějakém souvětí...", což mě utvrdilo v tom, že si to neprectu.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 02. května 2021 13:37

Mha já ji viděla před časem, myslím, u Šípa. Tak jsem se chtěla podívat, jak píše.

To hodnocení sedí. Navíc fakt slatanina.