Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline Garfie
Avatar
24022 příspěvků moje polička 08. prosince 2020 05:55

Aranel Dekuju! To zas bude uroda!! ;-)

Offline Garfie
Avatar
24022 příspěvků moje polička 09. prosince 2020 21:30

Neznáte někdo Šifru mistra Leonarda ve verzi pro mládež? Moje sestra to koupila dceři k Vánocům, ale já jsem trochu rozpačitá, přijde mi to pro dvanáctiletou zbytečně brzo, ona navíc nepotřebuje přitáhnout ke čtení nějakým napětím, čte pořád, teď dočetla Řikali mi Leni a moc se jí to libilo. Já při zavřených knihovnách váhala, jestli jí nepodstrčit třeba Psa baskervilského, jestli není brzo...a ségra takhle zvostra! 

Offline moora
Avatar
7572 příspěvků moje polička 09. prosince 2020 21:51

Garfie holmes mi prijde tak akorat, asi v tomhle veku jsem ho cetla a moc me to bavilo (ale bohuzel mam tu zkusenost, ze milovane knihy meho detstvi moje deti casto neoslovily)

a sifra mistra leonarda mi zpusobila mensi trauma, do pulky dobry a pak se to zvrhlo :))

Offline Garfie
Avatar
24022 příspěvků moje polička 09. prosince 2020 22:02

moora No ja cetla pochopitelne oboje, proto ty pochybnosti :-) Holmese jsem cetla stopro na zakladce, ale ta Sifra... A taky pro mladez, to je dost siroky pojem, segra koupila dve a tu druhou dava sedmnactilete slecne! 

Offline notna
Avatar
6565 příspěvků moje polička 10. prosince 2020 08:02

Garfie Dcera je o rok mladší než tvoje , taky hodně čte, Šifra by ji asi bavila, ale podle mě by nepobrala některé souvislosti. Ty všeobecné znalosti ještě nema. Třeba obraz poslední večeře zná, Newtona s jablkem ne apod.

Psa Baskervillskeho jsem ji teď taky nabízela, když hledala něco ke čtení. Nakonec si vzala detektivku od Agathy Christie.

Offline Garfie
Avatar
24022 příspěvků moje polička 10. prosince 2020 09:10

notna No ona ji dostane, tomu bránit nebudu. :-) Spíš jestli mám trochu bránit čteni, protože pochopitelně dostane obrovskou hromadu knih, takže do pořadí budu moct trochu mluvit....ale asi na to prdím, nechám to na ní, třeba to naopak vyvolá zájem o informace, po přečtení Percyho Jacksona si přečetla Řecké báje a pídí se po všech dalších souvislostech. 

Offline notna
Avatar
6565 příspěvků moje polička 10. prosince 2020 12:30

Garfie To by bylo super, kdyby ji to ponouklo k pátrání po souvislostech.

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 10. prosince 2020 17:06

Garfie ako s tými rituálnymi vraždami, ktorými to začína? By bola sestra rituálne zavraždená, ak by nechcela Versailles, ponúkam kľudne Uffizzi...alebo trebárs Albertinum, to mám bližšie....

Offline Garfie
Avatar
24022 příspěvků moje polička 10. prosince 2020 19:20

slniecko  popřemýšlím!!

Proto se ptám, jestli to někdo nezná....mám strach, že "pro mládež" je myšleno spíš teenagery, vůbec nevím, co to ségru napadlo, ještě prý že dcera je taková sečtělá, tak to zvládne...

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 10. prosince 2020 22:26

Garfie Jaj, aha...ja som až teraz pochopila, že to ono je vydaná verzia pre mládež....tak sa hlboko ospravedlňujem . Ja som myslela, že kúpila normálnu verziu a ty teraz zháňaš, či nie je radšej niečo pre mládež.

Tak to (pre mládež) som nečítala, len normálnu verziu, no, tak neviem, ako je tam celý ten plot vyriešený, keď v podstate celý čas ide niekto niekomu po krku, ale možno nejako v náznakoch?

V každom prípade, ja nie som veľký zástanca zjednodušených kníh, podľa mňa je to na škodu veci, radšej nechať dieťa "dorásť" do poriadnej verzie, ale tak jasné, keď ide o dar...a toto zas taký umelecký skvost nie je, že by o veľa prišla.

Offline MP Marge
Avatar
5808 příspěvků moje polička 24. prosince 2020 07:02
Reakce na Ounz:

To vážně nikdo nečetl Komisař Bambus a fantóm banky?  Přihlašte se někdo!

​Prosim, ja! Jedna z nejoblibenejsich knizek meho detstvi! Policejni pes jezevcik Mikulas

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 24. prosince 2020 07:52

MP Marge to ráda slyšim!
a rada tě zas vidim

Offline Fakirka
Avatar
2114 příspěvků moje polička 24. prosince 2020 10:34

MP Marge vítej zpět 

Offline MP Marge
Avatar
5808 příspěvků moje polička 24. prosince 2020 16:06

Ounz Fakirka Dekuju

Offline barbucha blogger
Avatar
30681 příspěvků moje polička 25. prosince 2020 13:35

Včera jsme se s Adélou začetly do Uprchlíka na ptačím stromě

Už se těším až ještě povyroste a naučí se z něj rozličný druhy ptáčků, jako kdysi já!

Offline Candance
Avatar
5355 příspěvků moje polička 25. prosince 2020 13:41

Garfie

O sifre nevim ale jak se libilo dceri Rikali mi Leni? Ja to ted dala dceri k svatku a i Annu ze Z.domu

 Je ji 10. Anna se ji zatim moc libi.

A je zklamana ze ma jen 1 knihu k Vanocum, tak jsem tam nenapadne supla i Ikabog a z toho nadsena neni ale jeste to necetla.

Offline brrr
Avatar
10053 příspěvků moje polička 25. prosince 2020 14:12

Candance Ikaboga jsem koupila pro neteř a přiznávám, že mo tam vadí ty dětské ilustrace. Obsah neposoudím, jen jsem nakoukla a řekla si, že u našich kluků by se to neuchytilo. Přišlo mi to holčičí, což u vás asi nebude ten hlavní problém.

Jina slibně vypadají Safíroví ledňáčci a Glutaman od B. Trojaka. Prašinu 3 zhltnul starší ještě před vánocema, dneska si dal ke snídani Poseroutku.

Offline Candance
Avatar
5355 příspěvků moje polička 25. prosince 2020 14:56

brrr ja to koupila spis z nouze pro jednu z dcer -a rozhodlo, ze miluji HP, tak jsem to proste koupila

Offline Garfie
Avatar
24022 příspěvků moje polička 25. prosince 2020 20:40

Candance Annu četla taky tak v deseti a líbila se jí moc, teď si v knihovně půjčila další díl. Říkali mi Leni dostala za vysvědčení (chuděra ) a moc se do toho nehrnula, ale během prázdnin ji přečetla a líbila se jí moc, až jsem byla překvapená. 

Jinak naše děti dostaly teda letos hlavně knížky, ale kupodivu z nich měli i největší radost. Syn už stihl dvě přečíst.

Offline clothilde
Avatar
1782 příspěvků moje polička 26. prosince 2020 15:29

barbucha Uprchlik na ptacim strome byla moje oblibena. Moc jsem si potom prala papouska.