Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline continuity
Avatar
33797 příspěvků moje polička 05. prosince 2020 21:41

dorota za mňa to bol pán Tragacik a bolo tu super, ale vôbec neviem, či to vyšlo v češtine, tuná to nikdo nepozná. 

Online dorota
Avatar
851 příspěvků moje polička 05. prosince 2020 21:46
Reakce na continuity:

dorota za mňa to bol pán Tragacik a bolo tu super, ale vôbec neviem, či to vyšlo v češtine, tuná to nikdo nepozná. 

​Aj za mňa pán Tragáčik (napísala som pán Auťák, lebo pod tým názvom to vyšlo v češtine, teda aspoň pár dielov, pokiaľ viem, a predpokladala som, že názov pán Tragáčik tu väčšine nič nepovie). Ja som tie knihy mala veľmi rada, nedávno som tri z nich opäť čítala, ale tentoraz v poľštine zo študijných dôvodov (učím sa poľštinu). Stále mi to príde dobré. Veľmi sa mi páči to prepojenie detektívneho príbehu s historickou linkou a dejinami umenia. Jeden diel sa odohráva aj v Prahe.

Online Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 05. prosince 2020 21:48

To vážně nikdo nečetl Komisař Bambus a fantóm banky?  Přihlašte se někdo!

Offline Garfie
Avatar
24021 příspěvků moje polička 05. prosince 2020 21:57

Ounz Já ne, už jsem to hledala. :-) A vypadá to výborně, jen to už není k sehnání a nemá to ani naše knihovna. :-(

Online Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 05. prosince 2020 22:24

Garfie chyba! Já to taky nemám, byla bratrova a on ji odmítá vydat (taky ji měl rád :) ) bylo to fakt fajn. Ale je to prastarý no..

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 05. prosince 2020 22:30

dorota šmarjá, Pán Tragáčik sa niekedy prekladal ako Pán Auťák? To som nevedela:)

Ale to sú dobré tipy, len treba strašne vyberať, ono niekedy sú tam strašne sexistické poznámky v niektorých. Teda ako decko som si to neuvedomovala, potom, keďzačali pred pár rokmi vychádzať znova, tak som si ich kupovala a asi pri treťej prestala...ale niektoré diely sú super, ten Fantomas trebárs!!! Ten naše decká bavil.

Edit: Teraz dočítavam, že v češtine. A ktorý diel sa odohráva v Prahe?

Online dorota
Avatar
851 příspěvků moje polička 05. prosince 2020 22:34

slniecko Raz to niekto spomenul v nejakej diskusii, že v češtine to je pán Auťák, inak by som to nevedela. Ja som tie sexistické poznámky tiež nevnímala. Mňa tam zaujímala najmä tá detektívna línia a história.

Online dorota
Avatar
851 příspěvků moje polička 05. prosince 2020 22:36

slniecko V Prahe sa odohráva Pán Tragáčik a tajomstvo nad tajomstvami (https://www.martinus.sk/?uItem=51487). Niektoré príbehy boli dokonca v Poľsku sfilmované, ako som nedávno zistila.

Offline continuity
Avatar
33797 příspěvků moje polička 05. prosince 2020 22:39

dorota aha, díky. Hlavne, že som dnes bola v Luxore - potrebovala som vybrať encyklopédiu, to sa on line nedá. 

Online brrr
Avatar
10053 příspěvků moje polička 05. prosince 2020 23:06

Kdyby někdo nevěděl, co číst, tak za mě Patrik Melrose. Viděla jsem seriál s Cumberbatchem, ale kniha je kniha. A na víc je vtipná.

Offline baltik
Avatar
4452 příspěvků moje polička 06. prosince 2020 06:19

brrr jo? Diky, tak si ji dam. Serial jsem taky videla, tak jsem se uz knize vyhybala. A co ten Mlikar? Podarilo se ti to precist? Ja jsem to zbabele vzdala.

Online brrr
Avatar
10053 příspěvků moje polička 06. prosince 2020 09:32

baltik Já si ten seriál už pamatuju jenom trochu, ale mám pocit, že je docela doslovný. V té knize jsou vtipné až kousavě popisy smetánky, určitě líp než v seriálu. Myslím, že to stojí za přečtení.

Mlíkaře jsem odložila, ale teď mi došlo čtení, tak se pokusím vrátit (doufám, že tam mám záložku). Mě ten příběh baví, ale nečte se mi to úplně lehce.

Offline baltik
Avatar
4452 příspěvků moje polička 06. prosince 2020 09:33

brrr mam to prave s mlikarem stejne, proto jsem se ptala

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 06. prosince 2020 12:07

Já jsem dočetla teďka tu novou Soukupovou, Věci, na které nastal čas, a to se naopak čte skoro samo. :) Dobrý to je, já to vždycky obdivuju, když někdo dokáže psát o takovejch potenciálně dost nudnejch všedních věcech tak, že mě to baví a zhltnu to skoro na jeden zátah.

Offline notna
Avatar
6565 příspěvků moje polička 07. prosince 2020 09:39

Pavlena Dceři se líbily dívčí detektivky Případy pro W+W https://www.kosmas.cz/knihy/251003/caj-s-kapkou-jedu/

Offline Triss
Avatar
96 příspěvků moje polička 07. prosince 2020 20:25

Pavlena Dceru v tom věku hodně bavila Pátračka Gilda a ... vždycky něco od Jennifer Allison. Balancuje to tedy lehce mezi detektivkou a duchařinou, ale je to dobře napsané a rozhodně vtipné.

A výborná čtivá série je i od Roberta Beattyho Serafina a ... všelicos. Za sebe taky doporučuju, i když to zase není klasická detektivka, spíš napínavý magický příběh.

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 07. prosince 2020 20:45

dorota vďaka!!! Tak toho z Prahy si ešte niekde splaším.

Vieš, čo je sranda? Že deťom by som to kľudne prečítala a proste vysvetlila dobový kontext, ale mňa to hrozne dalo dole, ako pád detského idolu, alebo také niečo ...

Možno preto pôvodne vychádzali u nás len tie "lepšie", potom keď ich začali vydávať znova, tak som ich chela všetky, ale nakoniec som to myslím zabalila pri scéne, ako zistí, že slečna, ktorá sa mu páči, je študentka medicíny a to predsa nejde mať romantický vzťah so ženou, ktorá vie, aké orgány sú kde v tele .

Online dorota
Avatar
851 příspěvků moje polička 07. prosince 2020 20:58

slnieckoTie nové vydania, ktoré vyšli po r. 2000, som nemala v rukách. Myslím, že sú tam aj nové príbehy, ktoré predtým v slovenčine nevyšli. Ja som čítala vydania, ktré vyšli v 80. rokoch v edícii Stopy ako Pán Tragáčik a Fantomas, Pán Tragáčik a záhady Fromborku, Pán Tragáčik a Templári, Pán Tragáčika a strašidelný kaštieľ, Pán Tragáčik a tajomstvo nad tajomstvami. A ešte Pán Tragáčik a človek z UFO, tú mám aj doma, ale tento diel sa mi veľmi nepáčil.

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 07. prosince 2020 21:45

dorota to UFO bolo niekde z Južnej Ameriky, ak sa dobre pamätám? Ak je to ono, tam sa mi to už tiež zdalo také nejaké kŕčovité.

Hej, ja som to tiež ako dieťa čítala v edícii Stopy a potom, keď to znovu začalo po r. 2000 vychádzať znova a išli jednu za druhou, tak som pôvodne plánovala, že si ich nostalgicky kúpim a prečítam všetky...no, tak nič no...Mne sa najviac v detstve páčil Fantomas a potom jeden diel, kde boli v takej nejakej jazernej oblasti v Poľsku, ale názov si už nespomeniem.

Offline Aranel
Avatar
4533 příspěvků moje polička 07. prosince 2020 22:51

Garfie Ounz Maj to v Holešovicích: https://knihobot.cz/kniha/413325-komisar-bambus-a-fantom-banky-1986

Teda udivuje mě, že to vůbec neznám, ve věku příslušném těmto knížkám jsem četla knihovnu zleva doprava

Garfie Mrkni na web muj-antikvariat, je tam toho víc