Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline Tulipe
Avatar
2467 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 20:49

notna Ja myslím, ze Dedina zde byla hodnocena pozitivne, hlavně za vystižení poměrů a povah na venkově (nebo možná nejen tam ;) O děj ani tolik nešlo, zajímavé byly třeba pohledy různých postav na stejnou záležitost. 

Online Pinot Noir
Avatar
24412 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 20:51

Tulipe přesně. notna dojem z knížky asi závisí na tom, kolik příbuzných a sousedů v knížce najdeš

Offline Renusatko
Avatar
11579 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 21:06
Reakce na Pinot Noir:

Tulipe přesně. notna dojem z knížky naší závisí na tom, kolik příbuzných a sousedů v knížce najdeš

​Přesně tak.

Můj zážitek ještě umocnilo, že jsem ji poslouchala jako naprosto perfektně načtenou adioknihu.

Offline notna
Avatar
6508 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 21:11

Tulipe Pinot Noir Tak asi mi to přišla nuda tím, že mi to nepřineslo nic nového nebo já nevím. Postavy byly vykreslené naprosto přesně, jak taky znám z naší vesnice. Dokonce pasáž,kdy chlap jde raději s lahvacem do kotelny, jsem musela vyfotit a poslat kamarádovi. Taky takhle zdrha před rodinou. Ale jen to přesné vystižení postav mi přišlo málo.

Offline notna
Avatar
6508 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 21:13

.. tak já to četla asi někde jinde o té knížce, že nijak zvlášť neoslovila. 

Offline brrr
Avatar
9994 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 22:31

AranelDočetla jsem Sparsholtovu aféru a vřele doporučuju vem, moc dobře se to čelo. Jen jsem asi lehce puritán a scény z klubů mi už přišly zbytečně moc.

Online Aranel
Avatar
4489 příspěvků moje polička 07. srpna 2020 16:28

brrr To mi asi nebude nějak vadit dík!

Já teď přečetla Smrt v zádech. Měla jsem z toho jednu noční můru a strávila nějakou hodinu na Wikipedii dovzděláváním se k izraelsko-palestinskému konfliktu. Rozhodně to doporučuju, teda není to "čtení na dovolenou", ale je to výbornej román.

Offline Candance
Avatar
5342 příspěvků moje polička 08. srpna 2020 17:05

Docteno My proti vam. Medvedin byl o kousek lepsi ale dobre. 

Jake je Muz jmenem Ove?

Offline Fakirka
Avatar
2103 příspěvků moje polička 08. srpna 2020 17:17

Candance Muž jménem Owe je jiný, ale mám ho radši. Je smutné veselý. Během jedné věty jsem se smála a hned měla slzy v očích. Je to o stáří a samotě. Mně so moc líbila a četla jsem ji už dvakrát. 

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 08. srpna 2020 17:35

Candance Mne to prislo jako hrozna blbost a takove dost predvidatelne....

Offline Fakirka
Avatar
2103 příspěvků moje polička 08. srpna 2020 17:59

nolita no to asi jo, není to žádné velké umění, ale stejně ji doporučím. Svým způsobem byl předvídatelné i ten Medvědín. Například. 

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 09. srpna 2020 00:04

Fakirka Medvedin jsem necetla, takze nemuzu posoudit, oweho jsem si precetla na zaklade kladnych ohlasu (takze urcite nejsi jedina, komplikace se libil) a fakt ne, nedoporucila bych to ani jako oddechovku na dlouhy let a tam ze svych naroku dost slevuju:) ale jak pisu, obecne se to spis libi...

Offline Fakirka
Avatar
2103 příspěvků moje polička 09. srpna 2020 09:45

nolita je v pořádku, že se každému líbí něco jiného... Já včera začala Osmý život (pro Brilku), zatím mi to moc nejde... 

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 09. srpna 2020 10:19

Fakirka presne, kazdemu neco nesedne.... osmy zivot jsem taky zvazovala, zatim jsme si to neporidila... taky trochu zaostavam s tim, co jsem uz koupila, tak se asi nejprve pustim do toho... dej vedet pak, co ten osmy zivot...

Offline Fakirka
Avatar
2103 příspěvků moje polička 09. srpna 2020 10:28

nolita jo dám vědět. Dneska si to beru k vodě, tak s tím snad trochu pohnu. 

Offline brrr
Avatar
9994 příspěvků moje polička 09. srpna 2020 10:52

Fakirka Myslím, že Brilka je k vodě ideální čtení, tzn. je to čtivé, nic moc komplikovaného a je to tlusté :-)

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 09. srpna 2020 11:22

Mňa ten Ove aj celkom bavil, ale príde mi, že autor píše štýlom, ktorý sa strašne rýchlo omrzí... s každou ďalšou knihou ma štval viac a viac, až pokračovanie Medvedína som vzdala v tretine. Okrem predvídateľnosti mi tam vadí hlavne neustále mudrovanie rozprávača a poučovanie rádobyvtipným tónom. Ale som zjavne so svojim názorom v menšine, pretože všetky jeho knihy majú vysoké hodnotenia.

Offline Fakirka
Avatar
2103 příspěvků moje polička 09. srpna 2020 22:27

Wanda von Dunajew ne, nejsi v menšině, máš vlastně pravdu. To pokračování Medvědína už mi přišlo moc mudrovaté, ale já většinou doctu vsechno, tak jsem to dočetla. Stejný pocit jsem měla i z toho týpka, co napsal Stoleteho stařík. Že to bylo pořád dokola. Stařík dobrý, Analfabetka taky, ale ten Zabiják Anders už byl k nedocteni.S Brilkou jsem dneska hnula, ale zatím nic moc. Je to zajímavé, dobře se to čte, ale nějak mě to zatím neupoutalo. Chvílemi mi přijde ten styl psaní takový patetický.... 

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 10. srpna 2020 11:41

Fakirka s tým Staříkom je to podobný prípad, mne sa u oboch zmienených autorov zdá, že si našli jeden recept a varia podľa neho stále dokola, akurát s každou ďalšou knihou z toho niečo vyprcháva a je to viac a viac na silu... 

Tiež som mávala ten pocit, že musím všetko dočítať.. ale v poslednej dobe je toho času málo, tak som si odvykla sa nútiť čítať to, čo mi nesadlo. Naposledy Možnosti milostného románu... už som ju aj bez výčitiek poslala ďalej.

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 10. srpna 2020 13:23

Wanda von Dunajew Mne navic owe a starik prisli dost zamenitelni, jak stylem psani, tak ty postavy- nesympaticti dedkove:) moznosti milostneho romanu ted ctu a prijde mi to dobre, ale jine to rozhodne je, taky jsem si chvili zvykala... ale nakonec to beru spis jako plus...