Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline Magráta
Avatar
7769 příspěvků moje polička 31. března 2020 21:05

Vilemina já vlastně nevím, jak se vyjadřuje, čtu prostě jen ty detektivky :-)

Offline Tulipe
Avatar
2467 příspěvků moje polička 31. března 2020 21:19

Hartla už nikdy číst nebudu, ani jako oddechovku ne. Ale znám dost lidí, i hodně chytrých v práci apod, kteří z jeho knížek byli nadšeni. Ale většinou to jsou lidi, co (moc) knihy nečtou...

Magráta Honzlová se mi taky líbila, silný příběh z hrozné doby  :( ani nevím jestli Salivarová napsala ještě něco dalšího

já jsem mrkla do čtečky, co jsem v poslední době četla:

Petra Dvořáková - Chirurg - dobrý, čtivý příběh, práce a vztahy očima doktora ve středním věku, jeho postřehy často nelichotivé, ale asi výstižné

Lenka Horňáková - Marie a Magdalény - takový styl Mornštajnová, často až příliš drsné osud žen během 20. století

Michel Houellebecq - Serotonin - příbeh cynika ve středním věku, bavilo mě i když konec divně vyšuměl

Elena Ferrante - Temná dcera - zajímavý začátek, pak mi hlavní hrdinka svým chováním lezla na nervy

Miloš Urban - Kar - typický ujetý Urban, poutavý příběh o kanibalech v Karlových Varech :)

R. Gailbraith - Smrtící bílá - asi moje poslední Rowlingová, přišlo mi to jako autorčina exhibice, přehnaná zápletka, rozvleklé popisy, všichni tak nějak nesympatičtí a ke konci mi uz bylo jedno, jak to dopadne :(  

A teď čtu Jablko od  M. Fabera a zatím dobrý!

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 31. března 2020 21:27

Zina za mě asi opačně - tedy třeštíková lepší, ale rozhodně nic, co bych vyhledávala (už si ani nepamatuju, co jsem četla) mně to i na oddechové čtení přijde málo, ale své čtenáře si najde a není jich málo...

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 31. března 2020 21:34

a teď jsem přečetla pd zibury - pěšky mezi budhisty a komunisty a celkem mě to zklamalo, nevím, co přesně jsem čekala, ale rozhodně víc, než mi ta knížka mohla poskytnout.... 

a pak baletky od miřenky čechové a to doporučuju - čtivé, zajímavé, navíc čechová ví, o čem mluví, takže i velmi autentické 

Offline Tulipe
Avatar
2467 příspěvků moje polička 31. března 2020 21:37

nolita jo, Baletky jsem si koupila a jsem na to zvědavá, četla jsem zajímavý rozhovor s autorkou 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33687 příspěvků moje polička 31. března 2020 21:41
Reakce na Magráta:

Já jsem začala číst Honzlovou od Salivarove, tímto děkuji za tip, který tady kdysi někdo  na tuto knihu dal

Offline Vilemina
Avatar
2264 příspěvků moje polička 31. března 2020 21:48

Potrefenáhusa Honzlovase přiznám, že teď mám nějaký stop stav a nejsem schopná číst. Přečetla jsem Zaklínače a teda Paní jezera mě trochu zklamala. Čtu pokračování Tří těles a jde to těžko. No jo, jsem u zdroje a žízní hynu...

Offline brrr
Avatar
10004 příspěvků moje polička 31. března 2020 22:12

Vilemina Souhlasím, z Paní z jezera jsem taky úplně nehýkala blahem. Problém tří těles jsem zvládla asi jen dvě třetiny prvného dílu, absolutně mi hlava nebrala ta čínská jména.

Aktuálně se prodírám 4. délem "Babylonu Berlín", myslím tím knihy. Dost mě to nadchlo, takové klasické detektivky.

Offline Vilemina
Avatar
2264 příspěvků moje polička 31. března 2020 22:19

brrr jo, já se furt vracela k zacatecnimu přehledu postav, ty čínský jména!!!! Ale jinak zajímavý!

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 31. března 2020 23:06

Tulipe Chirurga jsem taky četla. Dostal se mi do ruky spíš omylem, ale docela to šlo. 

Jinak teď spíš knížky poslouchám, hlavně při cvičení na eliptikalu. Spíš detektivky a tak. Dnes jsem doposlouchala Tatérku. Zajímavý námět, ale na mě docela drsně popsané. 

Offline 711990
Avatar
17116 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 04:37

Vilemina Tri telesa jsme tu hejtovaly nedavno. Ja precetla i pulku druhyho dilu, ale bylo to marny. Drzim palce:D

Offline baltik
Avatar
4426 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 05:39

Tulipe k Baletkam doporucuju jeste i rozhovor s autorkou na radiu wave v liberature

Offline Garfie
Avatar
23903 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 08:18

Zina Třeštíková je lepší než Hartl, neboj :-) 

Tulipe Honzlová, jejda  To jsem četla kdysi v pravěku, mohla bych to osvěžit....

nolita Já mám Ziburu docela ráda, sleduju ho na FB, ale tohle jsem nedočetla. Mám od něj všechny knížky (všechny jsem dostala, nevím proč, asi si moje rodina myslí "ráda cestuje=ráda čte o cizích cestách" ), tu poslední jsem ještě ani neotevřela, vlastně jediná, kterou jsem přečetla je o té cestě přes Turecko do Izraele a ta mě bavila, i když ta izraelská část byla dost odfláklá. 

A jak tady zmiňujete Vondrušku, tak píše i pro děti a dceru to dost bavilo, kdybyste někdo potřebovali tip :-)

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 08:54

Garfie já jsem četla jen to pěšky mezi... a teda fakt zklamání, když pominu, že mi občas unikaly jeho pohnutky (ale to je ok, to jen znamená, že nejsme nutně na jedné lodi, a pořád to může být zajímavá kniha), tak bych si myslela, že se o nepálu a číně něco dozvím - a to se nenaplnilo... vlastně to bylo celé dost na jedno brdo... je dost dobře možné, že to tak bylo i zamýšleno, se mnou se to prostě nesetkalo :-)

ještě mám od něho jednu knihu, teď nevím přesně název, něco s evropou, no asi si ji v rámci svého pravidla dvou knih, než něco odepíšu přečtu, ale až časem :-)

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 09:19

nolita Mám to podobně, četla jsem to tak rok dva zpátky a teď jsem se musela dokonce podívat, která z těch jeho knih to vlastně byla. Byla to právě ta Pěšky mezi bud. a k. Informace o zemích nula, vlastně to byl jen takový sled více/méně vtipných mikrohistorek z cest. Což byl asi záměr, takže v pořádku. Nemůžu říct, že by se mi to vysloveně nelíbílo, ale ani to ve mně nezanechalo nějakej hlubší dojem. 

Online Lenka22
Avatar
1626 příspěvků moje polička 03. dubna 2020 10:23

Dávám odkaz na knihy Krkavčí matky, má tištěné, eknihy i audio knihy, hlavně pro děti, teď momentálně se slevou - Krkavčí matka.

Offline notna
Avatar
6523 příspěvků moje polička 03. dubna 2020 17:06

Nenapadá vás prosím knížka pro desetiletou, nejlépe na skutečném základě z války nebo jiného těžkého období? Nás extrovert trpí jako zvíře sociální izolaci. Dnes jsme při povídání došli v podstatě k tomu, že v dějinách lidstva jsou různá těžká období, která potřeba překonat a že ve srovnán s jinými na tom jsme ještě dobře, ač se nám to nezdá. Ona hodně čte, tak si říkám, co jí doporučit, aby si přečetla o těžkém osudu někoho jiného.

A omlouvám se za to blbé přirovnání doby, ale tak líp to vystihnout neumím.

Offline Tulipe
Avatar
2467 příspěvků moje polička 03. dubna 2020 17:11

notna Tohle byla moje oblíbená knížka - Říkali mi Leni

nebo Deník Anne Frankové, ale to už je těžší kalibr

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 03. dubna 2020 17:15

notna říkali mi Leni je dobrá volba. Četla jsem to jako malá několikrát. 

Offline notna
Avatar
6523 příspěvků moje polička 03. dubna 2020 17:25

bram Tulipe Díky za připomenutí. Říkali mi Leni znám, úplně jsem na ni zapomněla.