Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline Mohučanka
Avatar
6404 příspěvků moje polička 24. března 2020 19:10

DruI to vůbec není blbá připomínka, zkusila jsem 3 jeden nešel vůbec, dva nabíjely. Ještě najdu jinej, poslední šanci.

Jinak díky.

Offline coralline
Avatar
2158 příspěvků moje polička 24. března 2020 21:15

Mohučanka Zkus ten kindle resetovat. Já jsem myslela, že mi umřel, nešel zapnout, ani se nenabíjel. Po resetu zase funguje. Já mám kindle keyboard, resetuje se tak, že se dlouho drží zapínací tlačítko, nevím, jestli je to stejný u jiných verzí.

Offline Mohučanka
Avatar
6404 příspěvků moje polička 24. března 2020 22:55

coralline taky jsem restartovala a resetovala...

Díky moc všem, v pořadí 5. kabel (nikoli poslední v naší domácnosti ) propojil počítač s kindlem a nahrála jsem si knihu. 3. díl geniální přítelkyně, ale nevim, jestli to stalo za to trápení

Offline DruI
Avatar
3300 příspěvků moje polička 24. března 2020 23:04

Mohučanka Kabel označit a zabavit pro potřebu čtečky! :o) Já to popravdě psala z vlastní zkušenosti, protože jsem to s těmi kabely kdysi nevěděla a právě jsem manželovi plakala na rameni, že si nemůžu nahrát knihu z počítače, tak on otevřel šuplík a postupně těch kabelů vytahal asi deset a prý ať zkouším ;o)

Offline clothilde
Avatar
1782 příspěvků moje polička 25. března 2020 09:14

Garfie diky moc 

Offline 711990
Avatar
17173 příspěvků moje polička 25. března 2020 10:16

Mohučanka hele ke Kindlu jen tolik, ze podsviceni ano!Ale pokud mas ten s tlacitkama po boku na posouvano stranek, zkus si sehnat zase tlacitkovej. Ja sem z toho jen dotykovyho zoufala, protoze muzu cist jen v pravy ruce! (ono to mozna jde prehodit pro levaka, ale to je taky k nicemu, byla sem zvykly posouvat tak, jak to zrovna drzim...)

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 25. března 2020 21:42

Mám na vás detektívnu otázku: čítala som knihu od spisovateľa - netuším jeho meno, názov knihy a ani mená postáv. Viem, že šlo o YA fantasy. Hlavná postava je dievča, ktoré má nejaký talizman alebo kľúč, ktorý jej dal starý otec a ktorým dokáže otvárať dvere do akéhosi podsveta, v ktorom prevádza duše mŕtvych za iné dvere. Každý takýto "dverník" má svoj rajón, v ktorom duše prevádza, v prvom diely sa dievča akurát presťahuje do starého hotela, kde si jej mama otvorí kaviareň/cukráreň. Stretne tam chlapca, ktorý je tiež "dverník".  Netušíte čo to je za kniha? Google mi po zadaní pár hesiel vypľul mŕtve duše od Gogola .

Edit: tak ako som to dopísala, spomenula som si, jedná sa o Archiv od Victorie Schwab :D Inak Táto autorka píše veľmi dobré knihy, odporúčam.

Offline Isca
Avatar
4471 příspěvků moje polička 26. března 2020 10:12

Tak dnes objednána nálož knížek na Gnómu.

Offline continuity
Avatar
33822 příspěvků moje polička 26. března 2020 10:15

Isca ta Ursula le Guinová mě zajímá. Dej pak prosím recenzi. 

Offline 711990
Avatar
17173 příspěvků moje polička 26. března 2020 10:16

Isca ta Ursula je super, zrovna to cte sambo

Offline Isca
Avatar
4471 příspěvků moje polička 26. března 2020 10:48

continuity Dám, moc se na to těším, doufám, že nezklame. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30691 příspěvků moje polička 27. března 2020 13:05

Dočetla jsem Impérium od Roberta Harrise, a cajk. Už mám připravený oba další díly z trilogie: Lustrum a Diktátor) - kdo má rád (jako já) starej Řím, tak to myslím ocení. Samozřejmě, Já Claudius Roberta Gravese to není, ten se snad nedá překonat (jak použitými fakty, tak stylem) ale i tak...

Navíc Harris je vtipnej a čtivej. Moc se mi líbilo jeho Konkláve! Zajímavý prostředí i zápletka.

Ještě jsem si, když už jsem tak u něj, přidala Enigmu. Jsem zvědavá, jestli to bude tak dobrý jako film (obyčejně to beru naopak, ale holt jsem film viděla dřív a líbil se mi). A možná dám i Mnichov.

Offline Proč ne Eva
Avatar
408 příspěvků moje polička 28. března 2020 10:15

Na zdejší doporučení končím Pád titánů od Kena Folletta a opravdu díky. Je to velmi čtivŕ a budu pokračovat s druhým dílem

Offline Lamicka
Avatar
13376 příspěvků moje polička 30. března 2020 13:57

Sahla jsem do knihovny a vytahla Hartluv Nejlepsi vikend. V pulce jsem to odlozila. Strasna slatanina.  

Offline continuity
Avatar
33822 příspěvků moje polička 30. března 2020 14:07

barbucha tu Enigmu od Harrise jsem četla určitě, ale vůbec nic si z toho nepamatuji.

Ale co by se ti určitě mohlo líbit jsou zrádci od Ola Larsmo.

Je to z války, ze Švédska o špionážní službě. 

Online moora
Avatar
7573 příspěvků moje polička 30. března 2020 14:23

Lamicka Ja jsem od nej cetla "uzsinepamatujunazev" (sourozenci, co se jim zabijou rodice v aute) a to taky bylo dost necitelny

Offline baltik
Avatar
4456 příspěvků moje polička 30. března 2020 14:25

precetla jsem Sikmy kostel, je to takovy ten typ literatury ala Slepa mapa, Marie a Magdaleny, Nemci - historie nekolika rodin a generaci, cetlo se to moc prijemne a je to zajimave, je to o Karvinsku

Offline barbucha blogger
Avatar
30691 příspěvků moje polička 30. března 2020 14:50

continuity 

Měla by to bejt předloha toho filmu - ten jsi neviděla? Produkoval Mick Jagger

Já jinak na špióny moc nejsem, ale na tu doporučenou se mrknu!

Offline Lamicka
Avatar
13376 příspěvků moje polička 30. března 2020 15:06

moora Jo, to jsem cetla taky, pujcila mi to tchyne. To se jeste dalo...

Offline continuity
Avatar
33822 příspěvků moje polička 30. března 2020 15:44

barbucha viděla jsem i film, teda jich bylo právě víc a mě se to plete.  

Já původně dělala na bakalarku ze šifer a měla jsem na výšce i dva semestry kódování a šifrování, tak spoustu věcí vím i odjinud a mám v tom příšerný zmatek.