Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Online continuity
Avatar
33622 příspěvků moje polička 08. dubna 2020 21:59

Triss Ariana Franklin je výborná, už trochu červená knihovna, ale me se to líbilo moc. 

Offline Triss
Avatar
96 příspěvků moje polička 08. dubna 2020 22:20

slniecko Určitě Mrtvy na pekelnom vrchu  - seznámení s celou tou vyšetřující bandou. A pak Krv prvorodených. Je lepší, ale přesto bych začala od té první. A pak už celkem jakkoli, přijde mi že dál není chronologie zásadní, i když tam je poznat.

Offline Triss
Avatar
96 příspěvků moje polička 08. dubna 2020 22:22

continuity No, ale to chce dost volnou definici červené knihovny. Fanynky Danielle Steel a podobných úkazů by ti za doporučení nepoděkovaly. :-)

Online continuity
Avatar
33622 příspěvků moje polička 08. dubna 2020 22:30

Triss to je fakt, to jsem četla jednou a dočetla jsem to jenom kvůli tomu, že mě hrozně fascinovalo, co všechno dokáže autorka ještě vymyslet

Za mne je Franklinova fajn, ale opravdu oddechová literatura. 

Jinak z historických detektivek je ještě dobrý Philip Kerr z nacistického Německa, jedna je pak z Prahy. 

Online continuity
Avatar
33622 příspěvků moje polička 08. dubna 2020 22:41

Jinak se mi teď dost vrací Kniha posledního soudu od Connie Willisove, je to sci-ficko,  středověká morová linka mě kdysi zasáhla dost ( ta že současnosti, nebo blízké budoucnosti už tak dobrá nebyla). 

Přemýšlím, že si přečtu toho Folleta, co navazuje na Pilíře země, to je taky z doby morových epidemii. 

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 01:20
Reakce na Triss:

slniecko Určitě Mrtvy na pekelnom vrchu  - seznámení s celou tou vyšetřující bandou. A pak Krv prvorodených. Je lepší, ale přesto bych začala od té první. A pak už celkem jakkoli, přijde mi že dál není chronologie zásadní, i když tam je poznat.

​Vďaka!!!

Idem vyhrabať nabíjačku k čítačke a objednám...

Apropó, už ste niekto skúsili tých Husitov od Sapkowskeho?

Offline Estara
Avatar
502 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 07:38

slniecko Jako tu trilogii? Mně se líbila moc, oslovilo mě to i víc než Zaklínač. Přece jenom je tam kus historie (byť samozřejmě není žádná dokumentární přesnost a jsou tam fantasy prvky) a výrazná česká stopa, což oceňuju.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33687 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 08:15

Dalia Biomanzelku jsem si přečetla před lety na jedny vicedenni návštěvě, je to strasny, debilni, ztráta času, odložila bych to 

Offline Sweet Potato
Avatar
34817 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 08:28

slniecko Husiti jsou skvělí. Hlavní hrdina je teda asi největší loser v dějinách literatury

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 09:44
Reakce na Potrefenáhusa:

Dalia Biomanzelku jsem si přečetla před lety na jedny vicedenni návštěvě, je to strasny, debilni, ztráta času, odložila bych to 

​Vyjádřila jsi to přesně. No, už jsem na konci, to dočtu. 

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 12:54

Estara Sweet Potato no...len je to Sapkowski...koľko krvi a ako zblízka?

Offline Estara
Avatar
502 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 12:58

slniecko No mně nepřišlo, že by tam byly nějaké drasťárny - ale já asi nejsem úplně vhodná osoba, která by toto zhodnotila.

Offline Sweet Potato
Avatar
34817 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 13:15

slniecko Nepřišlo mi.

Já krváky fakt nerada, Sapkowski mi ale nikdy nijak echt ekl nepřišel

Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 13:54

slniecko Husity od Sapkowského miluju, opět výborný dialogy včetně (pop) kulturních narážek a odkazů, krve a kruťáren tam něco je, ale na současný měřítka tak zlehka- rozhodně se v tom nevyžívá a nevytáčí patou. Logika děje je občas trochu napjatá, ale vztahy mezi postavami, setkávání, loučení, tak chytnou, že občasné deus ex machina člověk rád promine. Filosofie a poezie  vtroušená do vyprávění, tak, že to zacloumá emocema, ale nenudí. 

Offline Triss
Avatar
96 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 14:04

continuity Já z toho holčičího čtení dávám jen Barbaru Erskine. Romantika nastavená duchařinou a historickou linku je už tak nějak stravitelnější, i když je to zuřivě růžové. Všechny ty Steelové, Woodové, Collinsové a tak mě děsí :-)

slniecko Já jsem strašný zapomínač, i detektivky čtu klidně víckrát, anžto si je skoro nepamatuju. Ale tady mám pocit, že odpověď na tvoje otázky je "dost, i když ne úplně zblízka". Mně tam spíš trošku uniká cílová skupina. Kdo rád historické, bude mu to málo historické. Kdo rád fantasy, taky by jí snesl víc. Kdo přečte všechno, bude pravděpodobně spokojený.

Já jsem měla Sapkowského hrozně ráda, když v českém překladu začaly vycházet jeho první věci. Původní povídky mi přišly lepší než celá zaklínačská pentalogie. A po tom, co se dopsání pentalogie táááhlo a táhlo a nakonec se Paní Jezera rozplizla tak nějak do neurčita jsem si tenkrát říkala, že už do jeho knížek neuvalím ani korunu, dokud nebude vidět že nakousnuté věci fakt dopíše. Nepraktický postoj, vím, u jiných autorů ho tedy nepraktikuju :-) V době kdy se pustil do Husitů jsem pracovala v knihkupectví, tak jsem jedničku přečetla o poledních pauzách tam a vlastně se mi to líbilo, ale už jsem nějak neměla touhu za každou cenu shánět další díly.

Každopádně bych radila tenhle cyklus obejít tomu, kdo trvá na husitech jako na vznešených, inteligentních a statečných bojovnících, plných čistých ideálů a hlubokých myšlenek.

Offline Triss
Avatar
96 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 14:05

Isca Ty jo, ale ty narážky a hlody tam fakt byly a byla to psina, teď jsi mi to připomněla.

Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 14:18

Triss No ty narážky a hlody  jsou na celým Sapkowskim (aspoň pro mě) to nejlepší! Jak zmiňuješ třeba Paní jezera, tak uznávám, že končí divně (nebojím se přiznat, že do dneška jsem nepochopila, jak vlastně), ale díky popisu bitvy u Starých Zadků (pardon, u Brenny) si ji (nebo aspoń dotyčné pasáže, plus pohledy jednotlivých vedlejších postav na situaci po uzavření míru - celkem krutě realistická fantastika - přidávám k oblíbeným pasážím ty socioekonomické) přečtu čas od času znovu. 

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 15:38
Reakce na Sweet Potato:

Já krváky fakt nerada, Sapkowski mi ale nikdy nijak echt ekl nepřišel

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 15:38

Tak to asi skúsim...

Offline Sweet Potato
Avatar
34817 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 15:42

Triss Jé, to jsem ráda, že jsem našla spřízněnou duši, co se týče těch povídek.