Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 04. dubna 2020 21:22

Dočetla jsem Sinuheta a je mi z toho nějak smutno. Tak jsem si musela pustit ještě filmovou verzi.

Offline brrr
Avatar
9959 příspěvků moje polička 04. dubna 2020 21:26

Možná by to mělo být spíš do přiznání, během 14 dnů jsem přečetla čtyři díly detektivek s Gereonem Rathem (je podle nich seriál Babylon Berlin). Jsou fakt dobré. Nebo je to tím, že musím napsat článek, co jsem měla odevzdat loni v září?

Offline Lamicka
Avatar
13323 příspěvků moje polička 05. dubna 2020 09:05

Docetla jsem Prazske jaro od Mawera.

Mam blby dotaz. Chtela bych si precist Brooklyn, ale vsude pisi, ze licence pro eknihu vyprsela a ani na ulozto to neni (ja vim, ja vim...). Da se k te knize ve verzi pro ctecku jeste nejak dostat? 

Brooklyn

Offline barbucha blogger
Avatar
30487 příspěvků moje polička 05. dubna 2020 11:23

Lamicka 

To bych si taky ráda přečetla, film se mi líbil... kdybys našla, dej prosím vědět! Teď jsem se zkusila  rozhlídnout, a nikde nic.

Offline Lamicka
Avatar
13323 příspěvků moje polička 05. dubna 2020 14:55

barbucha Jestli najdu, dam vedet. 

Offline Mohučanka
Avatar
6381 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 21:09

brrr

Ale díky za tip, zašla jsem sem právě pro tipy na knihy. Babylon Berlín jsem viděla, bohužel jen půlku. Nevím, jak to dopadlo!!

Offline brrr
Avatar
9959 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 22:34

Mohučanka Ať se líbí, mě baví!

Offline continuity
Avatar
33364 příspěvků moje polička 07. dubna 2020 22:37

Cenkovej děti neee!

Jediná dobra věc z toho je průpovídka: mám hlad jako Cenkovej děti na straně 46. 

Offline Triss
Avatar
96 příspěvků moje polička 07. dubna 2020 23:56

Dalia Mě by asi překvapilo, kdyby někomu po dočtení Sinuheta smutno nebylo. Filmová verze je v tomhle jiná?

Dočítám Zelený drak, karmínový lev. A není to asi špatné, ale nějak mi to nejde dočíst, pořád odkládám - pro mě s knížkou od Lukačovičové naprosto neočekávané. Ale asi jsem taky po všech těch Detektivních kancelářích Sirius, Stanicích Armida, Tajných knihách... dostala nějak málo... Lukačovičové. Té trochy podivna, které mám na ní ráda. I když i to tam vlastně je... Netuším, proč mi to nesedlo.

K těm historickým detektivkám zmiňovaným pár stránek zpátky - úplně souhlasím, že Vondruška je čistě konzumní záležitost, kolem Vaňkové nebo Loukotkové to ani neběželo. Ale kupujeme ho tchánovi, pánovi hodně nad osmdesát a je nadšen. Dostává přesně to, co vyžaduje - přehlednou zápletku, jasné klaďasy a záporáky a dostatek antiklerikálních nálad :-) Je nadšen - a to jinak už nečte.

Ale rozhodně doporučuju historické detektivky od Červenáka - Steina s Barbaričem kdekoli. Historické i zeměpisné reálie má nastudované jak jen to šlo a čte se to fantasticky. Kdo zvládá ještě číst i ve slovenštině, vřele doporučuju, českým překladem celá ta paráda hodně ztrácí. Červenákova slovenština je pošušňání :-)

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 08. dubna 2020 09:54

Triss Filmová adaptace není špatná, ale kdo četl knihu, bude asi trochu zklamán. Ve filmu chybí některé postavy, některé epizody ze života Sinuheta ... je to prostě dost ořezané.

Po Sinuhetovi jsem sáhla po další vypůjčené knize - Biomanželka od Viewegha - a dočtu to jen proto, že nerada odkládám rozečtené knihy. Přijde mi to nudné, až hloupé. 

Offline Isca
Avatar
4443 příspěvků moje polička 08. dubna 2020 10:41

Dalia Děj už si moc nepamatuju, knížka je u našich, ale pocit po smrti Miney v labyrintu a závan těžké nostalgie a  depresivna spojený s vyprávěním o zemi Mitanu ve mě zůstal, jak babička říkala, jako v koze.  

Offline Isca
Avatar
4443 příspěvků moje polička 08. dubna 2020 10:44

Triss Stein a Barbarič  za mě  o něco lepší než poslední kapitán Báthory. A teďka teda lituju, že jsem četla v češtině. 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 08. dubna 2020 11:12

Isca Ano, tomu rozumím. Musím říct, že je to kniha, která ve mně bude asi dlouho rezonovat. Kniha, na kterou se nezapomíná.

Offline Triss
Avatar
96 příspěvků moje polička 08. dubna 2020 13:39

Isca Poslední kapitán Báthory mě těžce nebavil. Variace děje už spočívaly z mého pohledu jen v tom, jestli šplíchal mozog, krv alebo črevá. :-) Ale Báthory je přece jen víc z kategorie fantasy. Steina a Barbariče bych myslím s klidným svědomím podstrčila komukoli, kdo rád historické detektivky, zatímco prvky fantaskna hrubě nemusí.

Offline Triss
Avatar
96 příspěvků moje polička 08. dubna 2020 13:44

Dalia Takže taková filmová adaptace Sinuheta, jak už adaptace obecně bývají. Já myslela, jestli tomu filmaři nepřičarovali dokonce nějaký romantický happy end :-)

Ty máš taky tu nemoc, že musíš rozečtenou knížku dočíst, když už sis s ní začala? Poslední dobou se z té choroby léčím, někdy to fakt nejde. Ale dlouho jsem to dělala stejně. Za trest, že jsem to nepoznala včas, že to bude hovadina.

Offline Isca
Avatar
4443 příspěvků moje polička 08. dubna 2020 14:24

Triss Jo, nedočetla jsem ho, a vrátila do knihovny. A máš pravdu, ty fantastický prvky řadu lidí odrazují (modelově mýho tátu historika třeba), a jak mám zaškatulkovanýho Červeňáka jakou autora fantasy, tak jsem si neuvědomila, že v detektivkách, který se odehrávají v zhruba stejným  prostoru a čase jako Báthory,  vlastně žádný nejsou. 

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 08. dubna 2020 14:35

Triss No doporucit s opatrnosti, treba muj muz nectenar je z nej nadsen...ale verim, ze komu vadi i Nesbo, tak to muceni a popisy neda . Ja teda ctu v cestine a vynikajici to je, ostatne knihy z Arga maji (vetsinou) super preklad, nadhernou obalku i vazbu. Jinak jsem Cervenaka neznala, tak nebyt te obalky, tak nekoupim. 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 08. dubna 2020 16:08

Triss Viewegh mě irituje, a přesto jsem si tu Biomanzelku půjčila jako oddechovku. Takže dobře mi tak, dočtu ji. 

Offline Triss
Avatar
96 příspěvků moje polička 08. dubna 2020 19:41

Jos Ty obálky se v tomhle případě nebývale povedly. U českých i slovenských verzí. Jsou odlišné a sama bych si neuměla vybrat, která řada se mi líbí víc. A jinak máš pravdu, že nejsou úplně plošně pro každého - já třeba z toho důvodu váhám podstrčit je tomu letitému tchánovi namísto Vondrušky.

Pak se mi moc líbily knížky Ariany Franklin - Vykladačka smrti, Relikvie mrtvých atd. (občanskou válkou rozhozená Anglie dvanáctého století), ale taky to není až taková selanka, abych mu je podstrčila.

Offline slniecko admin
Avatar
17556 příspěvků moje polička 08. dubna 2020 21:01

Nad Červeňákom už dlho špekulujem, v okolí su naň nadšené referencie, a ja mám dokonca rada aj fantasy, ale čím som staršia, tým menej dobre znášam krvavé scény.

Za daných okolností teda čím tak začať?