Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline Potrefenáhusa
Avatar
33690 příspěvků moje polička 20. února 2020 11:17

nolita Já se takhle bojim číst spoustu knih, co mi přišly úplně nej, Poslední kabriolet, Slyšel jsem sovu zavolat své jméno a další milovaný, na který si teď nevzpomenu...vono i toho Remarquea je nutný číst už na gymplu, podle mě 

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 20. února 2020 11:20

Potrefenáhusa

jj, remarque stopro... poslední kabriolet si myslím, že by obstál i teď, ale vyzkoušeno nemám...

a platí to i naopak, myslím, že některé knížky, které jsem kdysi dávno četla, bych teď možná ocenila víc, nebo bych si z nich vzala něco jiného než tehdy...

Offline Garfie
Avatar
23904 příspěvků moje polička 20. února 2020 12:42

Potrefenáhusa nolita Já si pamatuju na naši třídní na gymplu, češtinářku, která nám právě tohle říkala, že v každém věku na nás kniha může zapůsobit jinak. Tehdy nám vnucovala myslím Fráňu Šrámka a Stříbrný vítr se slovy, že v osmnácti už nám to přijde jako pitomost a přitom je škoda, abychom o ten krásný zážitek přišli....hrozně mi to utkvělo a myslím, že měla pravdu. 

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 20. února 2020 14:57

Potrefenáhusa Poslední kabriolet mě nezklamal v žádném věku zato Simmel jo, na gymplu jsem zhltla A s klauny přišly slzy a pak Láska je jen slovo a Nikdo není ostrov a úplně jsem to milovala, ale teď... A s tím Remarquem úplně souhlasím, na gymplu jsem přečetla snad úplně včechny, Čas žít, čas umírat někdy po gymplu dokonce v originále!! Ale v poslední době (=posledních 10 let ) mně to vůbec nezlákalo. Naopak Hemingwaye, se kterým jsem začínala taky na gymplu, bych mohla číst pořád. Nedávno jsem našla v knihovně po babičce Zelené pahorky africké a úplně jsem žasla, jak jsem mohla zapomenout, jaký to byl vypravěč.

Jinak teď jsem začala číst Geniální přítelkyně, a teda, nejsem zrovna nadšená. Mám za sebou první díl a kousek druhého a pořád těm dvěma nerozumím.

Offline černá káva
Avatar
1910 příspěvků moje polička 20. února 2020 20:16
Reakce na Potrefenáhusa:

nolita Já se takhle bojim číst spoustu knih, co mi přišly úplně nej, Poslední kabriolet, Slyšel jsem sovu zavolat své jméno a další milovaný, na který si teď nevzpomenu...vono i toho Remarquea je nutný číst už na gymplu, podle mě 

​Naprosto souhlasím. Dnes bych to bez šrámů a bolesti nedala.  Už na to nemám.

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 20. února 2020 20:28

černá káva u me to funguje spis tak, ze bych to klidne dala, ale uz mi ty knizky neprijdou tam dobre, jak kdyz mi bylo tech cca 18-20...

Offline černá káva
Avatar
1910 příspěvků moje polička 20. února 2020 20:31

nolita Tak ja se toho asi bojím

Offline Proč ne Eva
Avatar
408 příspěvků moje polička 20. února 2020 20:38

nolita nejspíš přirozený vývoj.

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 20. února 2020 21:00

Proč ne Eva jj to určitě, to já vím přesně, čím to je :-)

Offline Judith11
Avatar
78 příspěvků moje polička 21. února 2020 10:16
Reakce na Potrefenáhusa:

nolita Já jsem četla někdy v 18 láska je jen slovo a přišlo mi to úplně úžasný - a od ty doby te nějak bojim, ze už to nebude ono 

​Nikdy už to nebude ono. Já to četla taky v tomto věku a byla jsem nadšená. Dala jsem tu knížku číst tátovi, který ji velmi shovívavě odložil po pár stranách a řekl mně - docela opatrně teda- že je to trochu "komerční šunt", ehm. Někdy ve 30-ti jsem to zkusila znova a ha, měl pravdu.

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 21. února 2020 10:21

Judith11 přesně :-) a to platí, řekla bych, o všech jeho knížkách... ale taky mě hrozně bavily :-)

Offline moora
Avatar
7523 příspěvků moje polička 21. února 2020 10:27
Reakce na nolita:

Proč ne Eva jj to určitě, to já vím přesně, čím to je :-)

​nj, 16 nám holt už nebude :)

Offline notna
Avatar
6523 příspěvků moje polička 21. února 2020 10:46

Jste mě trochu nahlodaly, zda se mám do Láska je jen slovo pouštět znova. Jsem si říkala, že bych si ji ráda znovu přečetla. Byla jsem zvědavá, zda teď skoro ve věku té hrdinky bych to nečetla jinak než tehdy na střední očima puberťačky. Ale zkazit si hezké vzpomínky se mi tedy nechce...

Offline eM
Avatar
1381 příspěvků moje polička 21. února 2020 10:47

Synovci mi půjčili Prašinu, takže odložím na chvíli Hodiny z olova a o víkendu si střihnu dětskou literaturu.  Doufám, že nebudu zklamaná...

Offline brrr
Avatar
10004 příspěvků moje polička 21. února 2020 10:54

eM Mi se víc líbil druhý díl. Hlavně nečekej Foglara, to je fakt jen reklamní tah. Ale jinak je to dobré.

Offline eM
Avatar
1381 příspěvků moje polička 21. února 2020 12:07

brrr Foglara snad ani nechci... Jsem zvědavá, jaký to bude. Oni mi kluci občas něco nacpou, tak to z lásky k nim čtu.  Ale třeba Eragona jsem dala jen první díl a s velkým přemáháním...

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 21. února 2020 12:14

Já takhle lituju, že jsem se v dospělosti podívala na Indiana Jonese a chrám zkázy, takovej dokonalej film to byl do tý doby :-). 

Simmela už znovu číst nebudu, ten Remarque by byl asi asi trochu lepší, ale taky moc nevidím důvod se k němu vracet. Některý knížky mi pak přijde, že jakoby zastaraly. Třeba kolem šestnácti jsem četla Tichou dohodu od Kazana, hrozně se mi líbila a vím, že si to mezi sebou hodně máminy známý půjčovaly a budila nadšení, ale teď už mi přijde, že to není žádný světlo v tunelu - nějaká morální krize a poměrně otevřený psaní o sexu, z toho si člověk na zadek nesedne, by´t je to řemelsně dobře napsaný.

Funguje to ale i opačně, onehdy jsem u příbuzných z čtecího nedostatku šáhla po Válce s mloky a bylo to mnohem lepší než kdysi na gymplu.

Offline stes
Avatar
7342 příspěvků moje polička 21. února 2020 12:15

notna nečetla bych, já si taky nechci kazit xlet starý pocit, jaký jsem z tý knihy měla. Vím, že je prostě přežitý autor, zůstanu u toho, že kdysi ok, dnes by mě to nebavilo.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46054 příspěvků moje polička 21. února 2020 12:17

nolita ja to vyzkouseno mam (posledni kabriolet) a ne, fakt ne

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46054 příspěvků moje polička 21. února 2020 12:18

Zina jee to je dobry, indiana jonese (taky treba hvezdne valky) jsem videla poprve az dospela a pripada mi to trapny, tak uz chapu co na tom jini maji:-))