Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline continuity
Avatar
33626 příspěvků moje polička 07. února 2020 19:29

Dadoo ten mráz konci tím, jak ujíždějí před lavinou?

Já hory miluji, chápu, že pro někoho můžou být i strašidelné, ale tudy moje cesta nevede. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 07. února 2020 19:33

Sweet Potato Tak v zimě v horách sníh je. V noci zase bývá tma. Flashback sem tam nevadí, vysvětluje současnost. Na vlky ani oddané psy jsem zatím nenarazila. Takže za mě dobrý

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 07. února 2020 19:36

continuity ano, to je ono.Já hory nemusím a zimu už vůbec, takže v knížce si to užiju raději, než na vlastní kůži

A nevím proč, ale v Servazovi prostě vidím Jeana Reno. A tomu bych odpustila lecos :-D

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 07. února 2020 20:13

Dadoo  Cetla jste Purpurove reky? Perfektni zalezitost, konec uz trochu moc prekombinovany ale ta atmosfera...

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 07. února 2020 20:34

Jos tykat, prosím

Nečetla, viděla jen film.

Atmosféry se trochu bojím, to napětí špatně snáším :-) Nesnáším horory a v napínavách knížkách vždycky koukám dopředu, abych viděla, jak to dopadně, abych se nebála. Minimálně tedy na konec nové stránky

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46054 příspěvků moje polička 07. února 2020 20:36

Dadoo to je presny s tou Smilly

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 08. února 2020 21:35

MP Meri akurát som ťa išla zmieniť, či minevieš odporučiť niečo na čítanie. Tak už pozerám Mievilla :)

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 08. února 2020 23:56

DrowRanger Ani nevim, proc zrovna me, si nejsem jista, jestli jsem tu vubec nekdy neco zminovala o cteni? Kazdopadne za sebe bych od Mievilla vyzdvihla to Perdido, ale doporučuju ho nebrat jako prvni knihu od nej. On ma fakt dost specificky styl a já si na to musela třeba nejdriv trochu zvyknout. Ja mam od nej ted ve fronte Ambasadov, tak jsem zvědavá. Krakena nemuzu sehnat cesky. 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 09. února 2020 12:46

MP Meri hm, a neodporúčala si mi sériu Dcera kostí a dymu? Alebo to bola rasaNori ? Každopádne aj tie od China Mievilla vyzerajú super.

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 09. února 2020 15:28

DrowRanger Nene, to jsem nebyla ja. Ale pisu si ;)

Offline coralline
Avatar
2154 příspěvků moje polička 09. února 2020 21:02

Dadoo Když jsem poprvý viděla Purpurový řeky, málem jsem strachem lezla po zdi Ten konec mi teda přišel, že snad k tomu filmu ani nepatřil, ale jinak výborný. Knížku jsem četla x let potom, je tam podrobněji vysvětlený pozadí a motivace.

Jinak já teď čtu Komturovu smrt od Murakamiho. Konečně se mi ji povedlo urvat v knihovně. A nějak jsem se zasekla za půlkou. Přečtu půl stránky, nevím, o čem to bylo, přečtu znovu, pořád nevím... Mozek čte písmenka, ale nevnímá smysl. Přitom se mi to doteď celkem líbilo, i když je to rozvláčnější. Snad to přejde.

Offline coralline
Avatar
2154 příspěvků moje polička 09. února 2020 21:07

Dadoo Jo a podle Miniera byl natočenej seriál. Ale narozdíl od knih má dost mizerný hodnocení. Tak nevím, jestli tím ztrácet čas

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 09. února 2020 22:05

coralline Dneska jsem Komturovu smrt začala taky číst. Zatím jsem přečetla asi 150 stránek a zatím dobrý teda.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33690 příspěvků moje polička 09. února 2020 22:34
Reakce na DrowRanger:

MP Meri hm, a neodporúčala si mi sériu Dcera kostí a dymu? Alebo to bola rasaNori ?

​to se líbilo mne, ale je to fakt pravoverna YA fantasy

a ještě snílek neznámý a muza nočních mur, to je ještě o něco víc pohádkový 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 09. února 2020 23:04

Potrefenáhusa mne sa veľmi páčilten nápad,ale ja aktuálne veľmi ulietávam na YA a (sama sebe s hanbou) priznávam, že aktuálne aj na YA romantických príbehoch. Sú to dobré oddychovky, nič náročné, väčšinou zvládnem prečítať jednu knihu za večer. + som objavila novodobé ženské ľúbostné romány a to je asi ešte väčšia guilty pleasure . Ale oddýchnem si pri tom a to je hlavný cieľ...

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33690 příspěvků moje polička 09. února 2020 23:09

DrowRanger Mám to stejně s tema ya

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 09. února 2020 23:12

Potrefenáhusa môžeme dakedy vymeniť čitateľské zoznamy :D ja teda ešte priznávam, že si ich sťahujem zadarmo a následne tie, čo ma zaujali dokupujeme v papierovej podobe. Inak by som to finančne nedala (už som pozerala aj knižnice ale tam väčšina tých kníh nie je ).

Offline continuity
Avatar
33626 příspěvků moje polička 09. února 2020 23:14

DrowRanger Kdyz jsem měla malinké dite koukala jsem na Ordinaci v růžové zahradě, coz je tady nekonečný úplně brakovy seriál. Prostě ten mozek přepne do úplně jiného módu. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33690 příspěvků moje polička 09. února 2020 23:20

DrowRanger já ctu ted určitě min, většinou mi netrvá dlouho než odpadnu, takže moje seznamy nejsou nijak dlouhy

ještě kostičas se mi dost líbil 

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 09. února 2020 23:26

Jeste pokud mate radi "lehci" fantasy, tak ja uplne (nekriticky) zboznuju Tetovaneho od P.V.Bretta a navazujici knihy. Fakt jedna z mala knih, které jsem v dospelosti precetla vicekrat. Je to strasne ctivy, jednoduchy, zadny rozsahly popisy, zamereny ciste na pribeh. Ten me teda bavil hodně, ačkoli trochu klise se tam taky najde. V mnohem je to uplny opak toho Mievilla, ale miluju je oba.