Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 21. února 2020 12:19

viktorka_od splavu no vida... já se na něho tedy nechystala, nemám ho mezi knihami, které by se mi v době, kdy jsem je četla, nějak opravdu extra líbily... ale myslela jsem, že vývoj v čase přežije :-)

Offline continuity
Avatar
33626 příspěvků moje polička 21. února 2020 12:20

viktorka_od splavu hvezdne valky jsou pohadka, muz na to ted kouka s detma. akorat nechapu, proc to davaji vecer. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33690 příspěvků moje polička 21. února 2020 12:23

viktorka_od splavu Hvězdný války mě taky minuly, přijde mi to hrozne blby, ale zároveň ta poetika mi přijde malinko podobná jako třeba u nekonečnýho příběhu, staryho souboje titanu nebo e.t.mimozemstana, který miluju a jsou to filmy myho dětství - proste když se to k nám oficiálně dostalo, byla jsem na to už stará a už mě to nechytlo 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33690 příspěvků moje polička 21. února 2020 12:26

nolita Já myslím, ze poslední kabriolet bude dobrej furt, ale už tam nebude to wow jako v 17. 
a vono to platí i těch filmů, třeba na The Wall bych se taky vyloženě bála podívat, a přitom to byl v 16 jeden z nej filmových zážitků

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 21. února 2020 12:35

Já mám Hvězdný války ráda právě ještě z doby, kdy to byly Hvězdný války, a ne Star Wars, dělali jsme tematický víkendy s podivínama z MATFYZU, kde jsme hráli hry a dívali se tady na tyhle "divný věci". 
Jako asi už jsem na ně byla asi taky stará, ale nechala jsme se tím prostředím, ve kterým jsem se pohybovala, do toho vtáhnout.

Cosez toho stal mainstream, tak to bohužel ztratilo dost ze svýho kouzla.

Offline brrr
Avatar
10004 příspěvků moje polička 21. února 2020 12:36

eM Já ty knížky čtu dětem před spaním. U té první Prašiny jsem měla pocit, že to ani kluky moc nebavilo, ale asi to byl jen pocit, protože druhý díl si vyžádali. A jak říkám, ten mi přišel lepší. Ať se Ti to líbí!

Offline brrr
Avatar
10004 příspěvků moje polička 21. února 2020 12:38

Zina Viděla jsem loni v létě všechny tři staré Indiany s dětma, bavilo mě to pořád, ale už to nebyl ten wau efekt. Myslím, že je to i tím, že tenkrát nic podobného moc nebylo, teď je takových filmů kopec.

Ale třeba se mi vůbec nechce do toho nového dílu, mám pocit, že teď to teprve nebude ono.

Offline brrr
Avatar
10004 příspěvků moje polička 21. února 2020 12:41

viktorka_od splavu Hvězdné války jsou fakt pohádka, třeba naše děti  jsou nadšené, ale muž, který je s nimi viděl poprvé už tak odvařený kupodivu nebyl

Offline brrr
Avatar
10004 příspěvků moje polička 21. února 2020 12:43

Mimochodem, teď jsem se dívali na Četníka ze Saint Tropez a chechtala jsem se stejně jako kdysi.

Abych nebyla OT, začala jsem číst Byla jednou jedna řeka a vypadá to velice čtivě.

Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 21. února 2020 12:47

brrrDík za info, podle Databáze Knih to vypadá dobře

Offline brrr
Avatar
10004 příspěvků moje polička 21. února 2020 12:50

Isca Já jsem začala včera, jsem asi na straně 40. Trochu jsem se toho bála, mám pocit, že teď román z viktoriánské Anglie funguje jako reklamní nálepka, ale naštěstí to vypadá, že tady to funguje.

Offline Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 21. února 2020 17:42
Reakce na Potrefenáhusa:

viktorka_od splavu Hvězdný války mě taky minuly, přijde mi to hrozne blby, ale zároveň ta poetika mi přijde malinko podobná jako třeba u nekonečnýho příběhu, staryho souboje titanu nebo e.t.mimozemstana, který miluju a jsou to filmy myho dětství - proste když se to k nám oficiálně dostalo, byla jsem na to už stará a už mě to nechytlo 

​To bys bejvala musela vidět tu IV v šesnácti letech no..(a taky trochu milovat Harrisona Forda k tomu) , ty nový díly mě nechávaj chladnou naprosto..

Offline stes
Avatar
7342 příspěvků moje polička 21. února 2020 18:07

Vzpomněla jsem si na Irwina Shawa, jeho nocni let, láska v byzanci, tomu dala, tomu vic... To pro me ve 20 bylo taky top... A dneska nevím, mozna by dopadl jako Simmel

Offline Marbuša
Avatar
947 příspěvků moje polička 25. února 2020 07:25

Tak jsem během pár měsíců přečetla Nabarvené ptáče, Lustr pro papeže a Přežila jsem peklo. I když jsem to prokládala oddechovkama, asi teď nějakou dobu nebudu mít chuť na další knížku podle skutečných událostí. Teď chci něco zamilovanýho nebo že se někdo ujme štěňátka a podobně.

Offline Sweet Potato
Avatar
34818 příspěvků moje polička 25. února 2020 07:37

Poslední kabriolet srovnávat se Simmelem?

Offline Aranel
Avatar
4503 příspěvků moje polička 26. února 2020 10:18

Marbuša To chápu.

Já jsem přečetla Malinku a nevím, co si o tom myslet.

Offline Marbuša
Avatar
947 příspěvků moje polička 26. února 2020 13:21

Aranel Malinka? Neznám. Nebo to je jméno autora?

Offline Aranel
Avatar
4503 příspěvků moje polička 26. února 2020 15:13
Offline Marbuša
Avatar
947 příspěvků moje polička 26. února 2020 15:37

Aranel Aha, to neznám. Ale asi z toho nejsi nadšená, jsem pochopila...?

Offline Aranel
Avatar
4503 příspěvků moje polička 26. února 2020 22:54

Marbuša Zajímavej příběh, ale občas takový slovní exhibování nebo jak to popsat. Trochu to po mně sklouzlo, přes některý závažný témata.