Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 03. února 2020 10:52

ice Co Vyšetřovatel od Vladimíra Dzura? Já tu knížku teda jen tak zběžně prolistovala, ale přítel to zrovna před týdnem dočetl a říkal, že dobrý, a i z těch pár věcí co mi pak převyprávěl mi přišlo, že by to mohlo být zajímavý čtení. 

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 03. února 2020 10:58

Jinak přečetla jsem teďka nedávno Dějiny násilí od Édouarda Louise a ňák mi to nesedlo, na to, jak je to celkem útlá knížka, jsem s tím dost dlouho zápasila. Pak jsem si dala po letech znovu Čaroděje Zeměmoří a je to pořád úžasný. A teď jsem v cca třech čtvrtinách Pohybů ledu a to se mi zatím líbí, je to vcelku napínavý, odsýpá to a jsem zvědavá, jak se to nakonec celý vyvrbí...  

Offline baltik
Avatar
4427 příspěvků moje polička 03. února 2020 11:03

Karoleena pohyby ledu jsem zrovna docetla, ke konci zatim teda nebudu nic psat :)

Offline Setare
Avatar
942 příspěvků moje polička 03. února 2020 11:04

ice Ted v lete jsem cetla od Slavenky Drakulic, v anglictine se to jmenuje S. 

Nevim, jestli to vyslo v cestine. Pribeh drsnej, styl psani se mi moc nepozdaval, ale mozna to bylo prekladem. Myslim, ze toho napsala o valce vic, ale cetla jsem jen tuhle. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33716 příspěvků moje polička 03. února 2020 11:07

ice četla jsem akorat komiks Válečná zóna Goražde, je skvelej a tak nějak mi to ale stačilo 

Online Ounz
Avatar
19831 příspěvků moje polička 03. února 2020 11:52

ice Já znam akorát Sarajevskou princeznu, ale nevim jestli je to co hledáš?

Online continuity
Avatar
33670 příspěvků moje polička 03. února 2020 11:55

Karoleena jinak Dzuro byl v Brain & Breakfast pred Vanocema. možná to už půjde vyslechnout. 

Edit: tak ne, až po 3 měsících.

Offline eM
Avatar
1381 příspěvků moje polička 03. února 2020 12:21

ice Nedávno jsem docetla Dceru války od Sary Novićové. Kus knížky se odehrává za války, další část deset let po. Četlo se to dobre.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 03. února 2020 13:53

Karoleena carodej zememori miluju pohadky!

ps: ale připomněla jsem si Levou ruku tmy, ta je... fakt výborná. a pak mám ještě tu o snech, jo, Smrtonosné sny. 

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 03. února 2020 14:07

Ounz je to jsem vlastne cetla! Ale dekuji i vsem ostatnim. Neco z toho vyberu.

Online brrr
Avatar
10015 příspěvků moje polička 03. února 2020 22:04

Karoleena Teď jsi mi připomněla, že jsem Dějiny násilí zapomněla dočíst. Je to takové nějaké, utahané, hlavní hrdina nezajímavý.

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 04. února 2020 09:00

V poslední době si hodně ujíždím na Mievillovi (díky coralline ). Jedinej přešlap je pro mě Král Krysa, vůbec nechápu, jak s tímhle mohl prorazit, pro mě to bylo utrpení vůbec dočíst. 

Offline coralline
Avatar
2155 příspěvků moje polička 04. února 2020 09:03

MP Meri Není zač. A mně se zrovna Král Krysa líbil.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33716 příspěvků moje polička 04. února 2020 09:06

MP Meri Mne se Král krysa teda líbil moc

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 04. února 2020 09:13

MP Meri za me je to jeho nej kniha... ale tak je to subjeltivni to je jasne...

musím to zeditovat: jsem si to blbě přečetla a píšu o úplně jiné knize...

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 04. února 2020 09:44

Já nemám ráda (jak bych to vysvětlila?) když se do příběhu prolínají klasické "pohádkové" motivy. Vadil mi v tomhle částečně i Zaklínač, hlavně teda ty první povídkové knihy, které byly na tomhle založené. Nějak mi tenhle styl nesedí, mám raději originální příběh (a tím myslím nerecyklovaný, ne že by to muselo sršet originalitou až za roh). Ale tak očividně jsem v menšině, jinak by s tím jako s prvotinou neprorazil, což je dobře

Pro mě je od něj nejlepší zatím Jizva a Perdido. Ještě Železná rada byla super, ale tam ten závěr byl pro mě tak neuspokojivej, že jsem to odkládala trochu naštvaná   

Online Ounz
Avatar
19831 příspěvků moje polička 04. února 2020 09:51

Král krysa je geniální kniha..

Offline Estara
Avatar
502 příspěvků moje polička 04. února 2020 10:18

Krále krysu jsem nedočetla, Krakena jsem zrovna nedávno nedočetla, mně Miéville nějak těžce nesedí. Styl jako takový má dobrý, ale já u něj nedávám ty jeho levicové/sociální vsuvky, které jsou prostě na můj vkus strašně přepálené. Zrovna v tom Krakenovi, skoro půlku času se řeší odbory a stávky familiárů a podobné ptákoviny... jako WTF? Obecně mi dost vadí ve fantasy a podobných žánrech, když má někdo tendenci pořád cpát nějaké struktury z reálného světa a milion pošahaných "byrokratických" pravidel.

Offline Estara
Avatar
502 příspěvků moje polička 04. února 2020 10:32

Ale abych se držela tématu, tak jsem dočetla Kar od Urbana a za mě dobrý. Trochu jsem se mu s tím jeho žánrovým přesunem vyhýbala a pár posledních knih minula, ale toto se mi líbilo (krom menší výhrady k úplnému závěru).

Offline coralline
Avatar
2155 příspěvků moje polička 04. února 2020 10:36

Estara Mám to úplně stejně, tyhle pasáže jsou pro mě utrpení. Krakena jsem ještě nečetla a koukám, že si ho teda možná odpustím.

MP Meri Perdido a Jizva super, Železnou radu jsem přetrpěla. Ještě se mi líbilo Město a město a Un Lun Dun