Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 10. prosince 2019 10:54

Hanka H Také jsem si chtěla četbu odlehčit, tak si před spaním čtu Mluvící balík, což je dětská literatura. Knihu jsem četla jako malá a nikdy na ni nezapomněla. Na potom mám nachystaný detektivní žánr - Ztracené děti od Lindy Castillo.

Přečíst si Manželovo tajemství plánuju už dlouho, ale ještě se mi knihu nepodařilo v knihovně ulovit.

Offline Zina
Avatar
5864 příspěvků moje polička 10. prosince 2019 11:34

Potrefenáhusa Já jsem ji koupila tchýni do nemocnice a taky mě to moc nenadchlo, když mi to pak půjčila. Celkově jsem zjistila, že s tím zadáním "knížka pro sečtělého člověka, ne temná nebo na těžký téma" trochu válčím, když to má býť nový, čtivý a přitom ne blbý...

Offline Proč ne Eva
Avatar
408 příspěvků moje polička 10. prosince 2019 20:51

Hanka H Kanibal z Nine Elms právě čtu. Dosud se mi všechny detektivky od Bryndzy líbily, ale tahle je nudná.

mám nachystanou Smršť od J. Clavella. 

Offline stes
Avatar
7393 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 07:38

Proč ne Eva Já taky :-) (kanibala) a zatím se nemůžu začíst...

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 13. prosince 2019 16:39

Dalia Jestli chceš, tak můžu půjčit. Koupila jsem si ji kdysi na dovolenou. Jestli jezdíš do Brna není problém někde předat.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 13. prosince 2019 19:36

Renusatko Budu na to pamatovat, ale necháme to na jaro. V Brně sice bývám, začala jsem se tam léčit, ale nejsem na tom zrovna nejlíp kvůli silné anemii.

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 17. prosince 2019 11:47

prosím, poradíte mi nějakou napínavou knihu z young adult? Chtěla bych pro synovce k Vánocům (13 let), dávala jsem mu Remade a to se mu moc líbilo, dokonce mi i několikrát děkoval, že to bylo super, tak něco podobně laděného.

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 17. prosince 2019 12:04

dostala se ke mně knížka muž jménem ove a teda hlavní postava svou nesympatičností překonala i tu eleanoru (nebo jak se jmenovala:), která se má vážně dobře. 

navíc ten příběh je takový... naivňoučký... nevím nevím, zda to dočtu... 

Offline Magráta
Avatar
7779 příspěvků moje polička 17. prosince 2019 12:14

nolita já jsem to dočíst nedokázala

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 17. prosince 2019 12:38

nolita je to takový jednoduchý příběh, ale jako oddychovka mi to přišlo fajn

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 17. prosince 2019 12:48

bram oddychovka by nevadila, to jsem i chtela, ale mne to prijde fakt jako silena blbost... 

Online Marbuša
Avatar
956 příspěvků moje polička 17. prosince 2019 13:02

Dalia Dali, za sebe můžu doporučit jako oddechovku Ericha Kästnera. Jako dítě jsem milovala Luisu a Lotku, to bych si klidně přečetla znova. Letos jsem četla od něj pro dospělé "Veselá trilogie" a fakt mě to bavilo. Je to takovej ten milej humor. A od Jana Šmída (aspoň myslím, že je Jan) "Čisté radosti mého života", pokud neznáš.

Offline Samantha
Avatar
1819 příspěvků moje polička 17. prosince 2019 13:30

Dalia Já bych jako příjemné čtení doporučila ságu o Mittfordu, Jan Karonovou (nejsem standardně věřící, tak jsem občas musela přeskakovat...). Pokud se ti však její dílo zalíbí, máš vyhráno - má to asi 8 pokračování.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 17. prosince 2019 14:33

Marbuša Samantha Děkuji za tipy.

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 17. prosince 2019 15:41

Přečetla jsem Sedmou funkci jazyka, přestože jsem chvílema měla pocit, že tomu vůbec nerozumím, tak se mi to hodně líbilo. Něco úplně jiného, nového. U některých pasáží jsem se i dost pobavila.

Na zdejší doporučení jsem přečetla Hospodu Jamajku a to mě naopak moc neoslovilo, ale uznávám, že by se mi mohlo líbit filmové zpracování, kvůli atmosféře.

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 17. prosince 2019 15:52

nellielovett díky za připomenutí té sedmé funkce jazyka, kdysi jsem to měla vyhlídlé, že si ti výhledově přečtu a pak jsem na to úplně zapomněla...

a ještě dotaz do pléna - kdysi tu někdo mluvil o nějaké japonské detektivce (snad se to úplně lehce nečetlo)... uznávám, že to není nic moc popis, ale nic víc si nepamatuju, takže ani nevím, jak dohledat. taky mi to tehdy přišlo zajímavé s tím, že někdy zkusím... nevzpomenete si prosím někdo, co to bylo? 

Offline baltik
Avatar
4458 příspěvků moje polička 17. prosince 2019 19:03

bram zkoukni videa na youtube: miso, co budeme cist? Kazdy mesic tam probiraji novinky young adult.

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 17. prosince 2019 19:11

baltik super, dekuju za tip! 

Offline Gatita
Avatar
7184 příspěvků moje polička 17. prosince 2019 20:21

nolita to jsem byla asi ja - kniha se jmenovala sest ctyri. Vubec jsem se tim nemohla prokousat a nedocetla jsem to, ale potencial to melo (krimi zapletka se ale zacne rozjizdet az tak na strane 300...).

Offline continuity
Avatar
33843 příspěvků moje polička 17. prosince 2019 20:27

bram

V současné young adulta se neorientuji a nemám kluky, je s tím mám trochu problém obecně, ale ze  sci- fi určitě může číst Enderovu hru ( ty dalsi díky jsou už ale celkem ostřejší) a řekla bych, že už i Dunu ( hlavní hrdina je dospívající následník trůnu, je to plne proroctví a tajemna). Teď jsem dítěti koupila Apollo13 Boj o preziti, to je podle skutečnosti. 

Z Fantasy Hlidky od Ljukanenka - první je Noční, je to taková upírska sága, ale trochu jinak, pokud ho to chytne ma vystaráno na dlouho. .

Celkově je Ljukanenko hodně pozitivni.

Zcela jistě by mohl číst i Tolkiena, pokud to není too much

Od Gaimana Hvězdný prach