Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 17. prosince 2019 20:43

Gatita jasne to je ono, dekuju

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 17. prosince 2019 20:46

continuity tyjo ta Duna je vyborny napad, to by mohl dat, zvlast kdyz bude pristi rok v kinech!! Gaimana urcite maji, svagrovi jsem kdysi davala Nikdykde a pak si ho zacal kupovat. Nocni hlidka me taky napadla, tu taky jeste zvazim. Super tipy, dekuju za pripomenuti. :) 

Offline continuity
Avatar
33843 příspěvků moje polička 17. prosince 2019 20:59

bram ještě jsem dlouho nečetla Den trifidů, muž říká, že to stojí za zvážení.

Duna je dobra v tom, že tam by se mohl s hrdinou celkem snadno ztotožnit, stejně i ta první Hlídka. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 17. prosince 2019 21:37

continuity Den trifidů je dobrej. Ten si přečti.

I film byl dobrej, ale je to už dávno, co jsem ho viděla.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 17. prosince 2019 21:44

viktorka_od splavu och,to ma mrzí. Pokiaľ si to chceš prečítať sama, tak na uloztomajú verziu v doc. formáte,takže z čítačk prečítaš. Ono inak skús pozrieť aj antikvariáty, tá kniha je už stará myslím viac ako 20 rokov,možnoniekde bude staršie vydanie.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 17. prosince 2019 21:55

bram páta vlna od Ricka Yanceyho (triógia) - toby mohlo byťveľmi podobné tomu čo si písala,  nová planeta od Martina Vopěnku (ale tá je asi už pre trochu starších), Meno vetra (je to síce klasické fantasy,ale jedno z najlepších čo som kedy čítala,vhodné ajpre násťročných a nenávidím autora za to,že ešte stále nevydal 3. časť...), Enderova hra. Z drsnejšej fantasy (ale upozorňnujem, že tuje už aj zabíjanie a pod. by chalana mohol baviť Markus Heitz,buď jeho séria trpaslíci alebo Legendy Alfů.  Výborná fantasy je aj od P. Bretta - Tetovaný (séria 5. kníh). Akje jemnejšia duša,tak YA knihy od Sarah J. Maas - aleje to z pohľadu ženskej protagonistky, upozorňujem, že v knihách sú opisované aj milostné scény. Mne sa v poslednej dobe páčili aj knihy Laini Taylor (Dcéra dymu a kostí, 3 diely) alebo kniha od Tomi Adeyemi - Deti krve a kostí.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 17. prosince 2019 21:55

continuity deň trifidov si určite prečítaj, skvelá kniha.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 17. prosince 2019 21:57

DrowRanger dekuju pohledam

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 17. prosince 2019 21:59

bram inakktej Dune - ja osoe som sa cez ňu neprehrýzla,ai cez prvú knihu a tomám zo sci-fiafantasy prečítané množstvá kníh, ľahšie aj ťažšie žánre. Inakneviem či poznáš knihy odŽambocha,Červenákaa Kulhánka,skús si topozrieť, slovenskí  a českí autori fantasy, chlapca by tomohlo zaujímať,napr. Kulhánkov Noční klub (o upíroch) je ozaj fajn. Pre chlapca by mohlo byť fajn, že píšu chlapským pohľadom,väčšina YA kníh je písaná z pohľadu ženy. Ale tí traja nie sú teda úplne YA autori :) Ale napríklad Červenákov cyklus Černokňažník alebo Bohytýr je veľmi dobrýazaujímavo poňatý (a navyše sa inšpiruje v slovanskej mytológii). Amožno by ho bavili Dobré znamenia od Gaimana.

Offline continuity
Avatar
33843 příspěvků moje polička 17. prosince 2019 22:01

Dadoo já jsem ho četla několikrát, jenom jsem ho nečetla s pohledem, jestli je vhodný pro 13  leteho kluka a zas tak dobře si to nepamatuju.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33845 příspěvků moje polička 17. prosince 2019 22:04

Runa rider a Cesta slepých ptáků se mi v tom věku hodně moc líbila 

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 17. prosince 2019 22:06

DrowRanger k tomu pokračovaniu Mena vetru a jeho autorovi mám jediné -

(a ponaučenie nezačínať rozpísané série)

Offline continuity
Avatar
33843 příspěvků moje polička 17. prosince 2019 22:11

DrowRanger promin, ale doporučovat téměř dítěti Kulhánka

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 17. prosince 2019 22:20

continuity píšem varovanie, že to nie sú YA autori ale za aby si sa čudovala, čo je dnes označené ako literatúra pre mládež, v tej YA literatúre je strašne veľa sexu, ale ozaj sexu, málokedy nájdem knihu, kde je to len naznačené. zas ono tie dnešné decká znesú viac (a ja som ako 11 ročná čítala drakulu a horory od Kinga) asi záleží kus od kusu.

Offline continuity
Avatar
33843 příspěvků moje polička 17. prosince 2019 22:25

DrowRanger Tak nejde o ten sex, já fakt nie som ziadny puritán, ale ten humor nie je pre deti. Ani nie žeby bol nevhodný, vôbec to nepochopia. 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 17. prosince 2019 22:32

continuity ako vravím, záleží asi aj od čitateľa, mne noční klub neprišiel až tak drasticky, ale čítala som ho pár rokov dozadu. Bol to len návrh :) z tých troch je asi najprijatelnejsi Cervenak, inak teda najpodobnejsí tomu k čomu bola otázka je tá Pata vlna. A ja si teda musím stiahnuť remode, ak si dobre pamätám názov .

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 17. prosince 2019 22:36

Pokud by nějaký ten sex úplně nevadil, mohla by se mu líbit trilogie Noční anděl. Je to ale docela temné a občas dost drsné.  Temná fantasy. 

Na Databázi to má dost vysoké hodnocení.

Popravdě jsem přečetla všechny tři díly a celou dobu nevěděla, jestli to dočtu. Ale přičítám to svému věku.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 17. prosince 2019 22:42

Dadoo ach, noční andel bol výborný. Ale asi tiež taký skôr kulhankovsky

Offline brrr
Avatar
10060 příspěvků moje polička 17. prosince 2019 23:05

Wanda von Dunajew Já doufám, že to Rothfuss dopíše, jinak mě klepne.

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 17. prosince 2019 23:17

brrr no ak k tomu zázraku raz dojde, tak to znamená, že budem musieť stejne začať znovu, pretože si tie prvé dva diely už skoro nepamätám