Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline continuity
Avatar
33843 příspěvků moje polička 04. října 2019 13:34

bram kdyz jsem ja byla v puperte, tak jsem ty Devcatka.. dostala od mamy. Ale v knihovne meli nasi sexualne spravanie o Kinseyho a to bylo neco!

Mama podle mne doted netusi, ze jsem to tehdy cetla

Offline Zina
Avatar
5864 příspěvků moje polička 04. října 2019 13:39

Děvčátko na slovíčko si pamatuju, že putovalo po paneláku, asi to splnilo svůj účel, máma už jen pak poskytla doplňující informace.

K tomu po škole koloval nějakej ručně opisovanej příběh, "strašně sprostej", jmenovalo se to Pařížanka nebo tak, kde prej bylo popsaný úplně všechno, a asi jo, protože mě to dost šokovalo, ale teď už si z toho pamatuju jen to, že si hlavní hrdinka v rámci příprav na sex  stříkala do rokroku nějakej deosprej :-D.

Offline Sweet Potato
Avatar
34889 příspěvků moje polička 04. října 2019 13:41

Zina Parfumaniačka!

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 04. října 2019 13:52

continuity no my jsme měli v knihovně Římanku, to bylo taky dobrý :) Mamka pak nějak zjistila, že jsme ji se ségrou četly a schovala ji, ale to už bylo pozdě.

Zina Pařížanku taky pamatuju. Matně si pamatuju, že jsem z toho byla taky úplně šokovaná, přišlo mi divný, že tohle lidi dělají a ještě navíc dobrovolně. 

Offline Aranel
Avatar
4541 příspěvků moje polička 04. října 2019 15:55
Offline Edge
Avatar
1617 příspěvků moje polička 04. října 2019 16:12

Garfie v pohodě... A můžu to přečíst samostatně nebo mám začít tím medvědínem?

Offline Garfie
Avatar
24042 příspěvků moje polička 04. října 2019 16:28

Edge Pokud bys chtěla číst i Medvědín, tak určitě začít ním. Ale dá se to v pohodě číst i samostatně. V Medvědíně se stane něco, co zasáhne do života všech hrdinů. A tohle je o tom, co bylo "poté". Moc hezké jsou obě knížky. 

Offline Estara
Avatar
504 příspěvků moje polička 04. října 2019 17:34

Si nemůžu pomoct, ale při vyslovení toho názvu "Děvčátka, na slovíčko..." si představím nějakou starou babici s bradavicí na nose, jak na na mě kývá kostnatým pařátem. V mládí jsem tu knihu neměla, dostala se mi do rukou celkem nedávno a pro mě je ten direktivní styl, kterým je psána, dost nestravitelný. A ty moudra stran toho, co by měla a neměla řádná žena dělat.

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 04. října 2019 21:44

Tak sem si jako správná ovečka přečetla Trhlinu ... a jako dobrý, normálně bych se asi bála spis málo, ale ... jestli to rozhodne  něco není, tak knížka vhodná na kempovani v přírodě  několikrát jsem muže donutila nám vybrat na spani jiné místo

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 05. října 2019 10:23

Estara Vstihla jsi knížku přesně - dostala se mi do ruky někdy kolem puberty, bylo mi při čtení trapno a současně mi děsně lezl na nervy ten direktivně edukační styl. Jakoby nás autorka upozorňovala, že jestliže nebudeme své ženství (strašné slovo!' brát dostatečně vážně, tak .....

MP Meri Trhlina je povinnost - tuhle jsem si na ni vzpomněla, když jsem se v lese na houbách vzdálila od doprovodu ...

Offline slniecko admin
Avatar
17627 příspěvků moje polička 05. října 2019 12:31

Myslím, že tie knižky sú dobré pre rodičov, ktorí to tak nejako nevedia uchopiť. No a ten pocit trápnosti práve prichádza s tou pubertou, takže ako prebrať to v pomerne skorom veku je oveľa lepšie. Ale ako hentú konkrétnu knižočku som nevidela, takže to je skôr také teoreticé plácanie, no.

Offline 0zero7
Avatar
10798 příspěvků moje polička 09. října 2019 00:12

Uz se na to ptam po nekolikate, jak pisete o Trhline, tak jsem si znova vzpomela, zaboha to nemuzu udrzet v hlave.... jaka/kde se stala nebo staly dalsi udalosti podobne Datlove vyprave na Uralu? Uz se to tady probiralo, ze existuji i podobne incidenty jinde? Mozna Skandinavie, uz nevim. 

Vzdycky to zapomenu. X knizek se tim inspiruje... i Naslouchac, toho tady taky nekdo ted cetl myslim (kde je ten treti dil, sakrys jako!)

Jinak at nejsem OT, tak jsem sahla po Lisey's Story od Kinga, zamerne, protoze je to mene znama z jeho knih, zatim dobry, ale jsem na zacatku. A stridam to se Sedarisem, ten je vzdy sazka na jistotu, je boziii! 

Offline Edge
Avatar
1617 příspěvků moje polička 09. října 2019 04:22

MP Meri Hanka H jj, trhlina je dobrá, ale děti se mnou od té doby, co syn viděl film a podělil se o zážitek s dcerou, nechtějí chodit do lesa

MP Marge sos, čtu pořád tu živou mrtvou, jsem už kousek za pulkou a mám chuť to vzdát... jako já přečtu skoro všechno, ale tohle se fakt nedá... submisivni holka a starší, zkusenej a věčně nabrucenej chlap... kdyby tam aspoň bylo víc sexu nebo ta pipka pořád nebyla tak utrapena

Offline 0zero7
Avatar
10798 příspěvků moje polička 09. října 2019 04:27

Edge prototyp hlavni hrdinky co z ni lezu po zdi! A to nejsem zadna feministka, naopak. Soucitim. 

Btw jde jsi s tvym vyzorem vzala 14 lety dite????

Offline Edge
Avatar
1617 příspěvků moje polička 09. října 2019 04:37

0zero7 haha, ve 30 jsem se rozhodla, že by bylo asi dobrý nějaký děti mít a ono to naštěstí klaplo... a neboj, v obličeji už je ten věk znát, po 40 to začalo malinko padat dolů a ptž jsem srab a nechci si nechat nic vytahovat nebo pichat botox s kolagenem, tak se holt pomalu smiřuju s tím, ze kosmetika asi všechno nezachrání 

A půjčila jsem si ty nestvury od palahniuka, o kterých jsi psala, tak běda, jestli se mi to nebude libit

Offline 0zero7
Avatar
10798 příspěvků moje polička 09. října 2019 19:45

Edge me se libily, docela to skace v deji, ale to on ma bezne v knizkach, tak jestli ti to nevadi tak by se ti to mohlo libit. Hraje to teda dost na shock value, tak jak skoro vsechno od nej. 

Offline Edge
Avatar
1617 příspěvků moje polička 10. října 2019 12:59

0zero7 už jsem začala a zatím dobrý :-)

Offline MP Marge
Avatar
5832 příspěvků moje polička 12. října 2019 19:25
Reakce na Edge:

MP Marge sos, čtu pořád tu živou mrtvou, jsem už kousek za pulkou a mám chuť to vzdát... jako já přečtu skoro všechno, ale tohle se fakt nedá... submisivni holka a starší, zkusenej a věčně nabrucenej chlap... kdyby tam aspoň bylo víc sexu nebo ta pipka pořád nebyla tak utrapena

​Hele, ja jsem velka fanynka Daphne du Maurier, ale paradoxne zrovna Mrtva a ziva se mi od ni libi snad uplne nejmin (a to presto, ze se obecne povazuje, buhviproc, za jeji nejlepsi knihu). Hospoda Jamajka je podle me mnohem lepsi. Anebo, a to je moje nejoblibenejsi, Kraluv general.

Na obranu Mrtve a zive musim podotknout, ze na konci knihy vyjde najevo, ze Max ma pomerne slusnej duvod byt takovej zasmusilej a nabrucenej...

Offline Edge
Avatar
1617 příspěvků moje polička 12. října 2019 23:18

MP Marge já už to odložila... čtu teď něco jinýho, ale nez to půjdu vrátit, mám nutkání se podívat na ten důvod

Offline MP Marge
Avatar
5832 příspěvků moje polička 12. října 2019 23:46

Edge Ha! Navnadila jsem te! 

Rozhodne se jedna o zcela necekanej zvrat