Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline Anwen
Avatar
34 příspěvků moje polička 21. července 2019 22:30

Teď msem dočetla Hovory se spodinou od Liao I-wu, chtěla jsem jít na divadelní hru na její motivy, ale pořád jsem to odkládala, až ji přestali hrát. Jedná se o soubor rozhovorů, které autor sesbíral v devadesátých letech v Číně s lidmi jako prostitutky, uklízeči záchodků, vězni, tyrani ve vězení...Je to přesně ten druh čtení, který se strašně dobře čte, až příliš dobře na to, o jak hrozných věcech vypovídá. Rozhodně doporučuji přečíst, kór v dnešní době předstírání, jak je Čína skvělá.

A k pirátění knih - před nástupem na VŠ jsem to taky hrozné odsuzovala, nechampala, proč to lidí dělají, když stačí zvednout zadek a zajít si do knihovny. Teď pirátím občas taky, protože bohužel nejsem tak bohatá, abych si mohla dovolit zaplatit 20$ za jeden článek a mnohem více za cizojazyčnou knihu, protože v našich knihovnách se toho moc nenajde, jelikoš univerzita nemá peníze, to stejné se týká různých databází. A ano, je to fakt smutné, když vám vyučující dá seznam doporučené četby a pak sám přizná, že legální cestou v knihovně seženeme tak tři tituly.

Offline Anwen
Avatar
34 příspěvků moje polička 21. července 2019 22:45

Před měsícem jsem asi jako poslední na světě dočetla Malý Život a některé věty asi nikdy nezapomenu, neskutečně silná kniha. Četla jsem předtím v krátkém časovém úseku kupu knih na státnice z americké literatury a přiznávám se, že Malý žkvot mi přišel kvalitnější, než většina děl velkých autorů, které jsou celosvětově známí. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 21. července 2019 22:49

Anwen knizka je vyprodana a elektronicky asi neni? nasla jsem ale kousek, dost zajimavy https://art.ihned.cz/c7-59930550-mprg0-879c99c061cb2d7

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 21. července 2019 22:50

Samantha to bylo vysvětlení, nikoliv obhajoba kohokoliv ... vlastně rada pro tebe, čemu se vyhnout nechceš-li úchylné vrahy atd... myslím, že autoři severské krimi žádnou obhajobu nepotřebují, prodávají se dobře...

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 21. července 2019 23:32

notna do tmy patri mezi nejlepsi soucasne ceske knihy, ktere jsem cetla...

o “neviditelne” casti si myslim totez jako Lilly_Ku 

ta dalsi -ke dnu - je taky hodne dobra, ale uz tomu neco chybi, uz se nicim zvlastnim neodlisuje od ostatnich dobrych knih...

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 21. července 2019 23:35

Anwen hovory se spodinou jsou velice dobra kniha... a opravdu ne zrovna lichotiva vypoved o cine...

maly zivot ted ctu, jsem na zacatku, okolo strany 60-70, slysela /cetla jsme na to same pozitivni reakce, tak jsme zvedava, zatim se to jevi jako dobra kniha, ale zadne wow se zatim nedostavilo... 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33717 příspěvků moje polička 21. července 2019 23:47

nolita já ten malý zivot v tuhle chvili (cca těch 60-70 stran odložila) a vratila do knihovny, ale mrzi mě  to, ze se mi nepovedlo zacist, po těch nadšených recenzích 

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 22. července 2019 06:29

Potrefenáhusa mne se taky nepodarilo zacist a taky jsem to odlozila. Nicmene, sanci tomu jeste dam. Hovory se spodinou muzu taky doporucit, to je dobra kniha. 

Offline Samantha
Avatar
1753 příspěvků moje polička 22. července 2019 08:52
Reakce na nolita:

Samantha to bylo vysvětlení, nikoliv obhajoba kohokoliv ... vlastně rada pro tebe, čemu se vyhnout nechceš-li úchylné vrahy atd... myslím, že autoři severské krimi žádnou obhajobu nepotřebují, prodávají se dobře...

​Chápu, ale já jsem nepsala, že se vyhýbám takovým věcem. Ale jsem rozmazlená S.Kingem, ten napíše příběh originální a napínavý a úchylný vrah a krvavé kusy jsou dotvořením atmosféry, nikoli nosnou záležitostí. Ale jak říkáš - severské krimi se prodávají dobře, tak když to lidem stačí... Mě ne a proto jsem napsala svůj původní postesk.

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 22. července 2019 09:30

Samantha tak zminovalas p.d.james, od te je ke kingovi dost daleko...:) 

jinak prodavaji se asi vetsi blbiny, v ramci toho je severska krimi myslim jeste celkem ok, ja tyhle detektivky, jedno zda anglickou klasiku, severske nebo kinga ctu jen obcas v letadle na dlouhych letech, jinak to moc nevyhledavam, ale nikomu to neberu, jako oddechovka dobry...

Offline Samantha
Avatar
1753 příspěvků moje polička 22. července 2019 09:34

nolita No dostalas mě. Ale psala jsem, že jsem se vrátila k P.D.James... po dočtení této  (a to prosím, poctivě zakoupené) knihy se vracím (nastálo) ke Kingovi.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33717 příspěvků moje polička 22. července 2019 09:36

mě nebavěj detektivky žádný, horory nemlich to samý (já si čistim hlavu u puberťáckých fantasy, haha), ale třeba ta Skála mi přišla boží, boží a ten detektivní příběh tam byl to poslední, co mě zaujalo. I když taky dobrý.

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 22. července 2019 09:44

Mě detektivky bavěj, ani ne tak pro ten příběh (no najdou se samozřejmě i zajímavý a neotřelý), ale kvůli obrázku tý který země, toho kterýho období - dozvím se tam o tom mnohem víc než v tzv. umělecký tvorbě (která někdy povyšuje formu nad obsah a subjektivní pohled autora nad skutečnost).

A moje matka v nich zas hledala recepty a pak podle nich vařila... škoda, že se už nedostala k - v poslední době vyhledávanejm - islandskejm, páč by mě zajímalo, jak chutná vařená ovčí hlava

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 22. července 2019 13:54

Maly zivot...tomu urcite dejte sanci. Pravda. Prvnich asi 100 stran je nudnych. Cloveku se pletou ti kluci a trvalo mi, nez jsem si zapamatovala kdo je kdo, jakou ma rodinu a co studuje nebo dela. Ale pak se to zacne rozjizdet. Je to drsnota. Nekdy jsem nemohla prestat cist i kdyz uz jsem vlastne nechtela vedet co bude dal...

Offline Proč ne Eva
Avatar
408 příspěvků moje polička 22. července 2019 14:28

kdo by chtel tip na oddechovou severskou detektivku, tak doporucuju Samuel Bjork - V lese visi andel.

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 22. července 2019 16:01

ice tak to jsou presne moje dojmy, plus dost ukecane

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 22. července 2019 16:16

Potrefenáhusa jinx Tak s Malým životem jsem to měla stejně, nebavilo, odložila, pak se k tomu po pár měsících vrátila a nelituju teda.

Offline brrr
Avatar
10015 příspěvků moje polička 22. července 2019 18:17
Já Malý život popadla v knihkupectví na cestu vlakem. Nechala jsem děti na lepším v Pze a nutně jsem něco potřebovala koupit na ty tři hodiny v klidu ve vlaku. Vůbec jsem o knize neslyšela, ale edice Světová literatura v Odeonu bývá sázka na kvalitu. jak píšete, že jste že začátku váhaly, případně odložily, tak to jsem byla někde za Pardubicemi bez možnosti úniku :-) Ale jak tu někdo psal, to je jedna z knih, kdy chce číst člověk dál, ale vlastně nechce, protože ví, že to bude hrozné. Za mne kniha loňského roku.
Offline Vilemina
Avatar
2265 příspěvků moje polička 22. července 2019 18:35

brrr pro mě taky loňská top kniha. Plus Hana.

Offline Vilemina
Avatar
2265 příspěvků moje polička 22. července 2019 18:35

brrr pro mě taky loňská top kniha. Plus Hana.