Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline notna
Avatar
6544 příspěvků moje polička 20. července 2019 10:26

Přečetla jsem Do tmy od Anny Bolavé. Tak výborně se to četlo, měla jsem chuť jít sbírat bejlí, ale stejně tak dobře byla vykreslená ta bolest hlavní hrdinky, že jsem se cítila dost mizerně. Musím si dát nějakou oddychovku, fakt jsem u toho trpěla.

Spoiler

Akorát jsem pořád čekala, že vypluje naporvch, proč je Anna tak zapšklá proti celému světu. A nic jsem se nedozvěděla. Nebo jsem něco nepochopila?

Offline Proč ne Eva
Avatar
408 příspěvků moje polička 20. července 2019 13:18

Jos od Maye jsem četla všechny Čínské thrillery a všechny se mi líbily.Skála taky fajn. 

Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 20. července 2019 13:40

notna podle me neexistuje zadny jeden duvod, spis jsou to nakumulovane vztahove i jine zivotni zkusenosti, ktere ona sama zcasti generovala svym chovanim... v tom je ta tragika jejiho osudu.

Offline Aranel
Avatar
4511 příspěvků moje polička 20. července 2019 16:39

notna Souhlasím s Lilly_Ku . A pro mě je ta kniha naprostej zjev, v český literatuře klidně kniha desetiletí. Jak dokázala popsat ty senzorický vjemy - horko a prach na půdě, ty těžký zamotaný vlasy na kole, vedro v Praze, vůni ve výkupu bylin... byla jsem z toho úplně vedle, až jsem si někdy musela dávat pauzy, jak mě to zahlcovalo.

Offline MP Marge
Avatar
5780 příspěvků moje polička 20. července 2019 16:44
Reakce na Hanka H:

MP Marge Samantha Pěkné klasické detektivky zasazené do britského prostředí (dost často Londýn) píše američanka Deborah Crombie - také se čtenář nemusí obávat líčení různých nechutností a sadistických konců.

​Dekuju, tu neznam, tak si ji pridavam na seznam  

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33727 příspěvků moje polička 20. července 2019 17:21

Doposlouchala jsem Trhlinu, číst se mi to nechtelo, tak na youtubu audio k pletení. Nejdriv mě to dost stvalo, přišlo mi to hrozne ukecany a přehnaný, dlouhej dramatickej popis události, kdy se nic nestane, taky hlavní hrdina mi šel dost na nervy....ale jakmile zalezli do lesa, tak už dost dobry!

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 20. července 2019 17:58

Na základě nedávné debaty mě v této souvislosti napadlo: jaký je rozdíl v legalnosti/moralnosti toho stáhnout si knížku na ulož.to nebo poslechnout si knížku nebo podívat se na film na YouTube?

Prosím, neberte to jako nějaké rypani apod. Vážně se v tom nevyznám a nerozumím tomu. 

Jen mě to zajímá.. Potřebuji to vysvětlit

Čistě technický dotaz. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33727 příspěvků moje polička 20. července 2019 18:45

Dadoo v disponovani autorskými pravy, jestli to nekam umístil někdo, kdo ty práva má a jestli se z toho platí autorské poplatky. Přiznám se, ze jak je to s trhlinou na youtubu, netusim 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 20. července 2019 19:50

Potrefenáhusa Jasně. Jenže to se asi nedá zjistit, kdo to tam umístil, jestli ta práva měl a jesti je to finančně vyřešeno. Díky.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33727 příspěvků moje polička 20. července 2019 19:54

Dadoo YouTube obsah hlídá, je otázka, jak moc úspěšně, rozhodne úspěšneji než ulozto, kde si člověk muže bejt nelegálnosti obsahu jistej 

na dotaz by to určitě prověřili...

jinak mě překvapuje, ze o tom jako učitelka nemas tušení, poplatky platí např.i knihovny z půjčených knih 

Offline DruI
Avatar
3250 příspěvků moje polička 20. července 2019 20:06

notna Taky se mi Do tmy zdálo úžasně napsané, ale je to tak depresivní, že ačkoli jiné knihy, které mě zaujaly, mám ve zvyku číst znovu, tak k téhle se asi vrátit nedokážu.

A další autorčina kniha je snad ještě depresivnější. Jestli bude mít tahle volná série ještě třetí pokračování, tak se skoro budu bát si ho přečíst.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 20. července 2019 20:31

Potrefenáhusa A proč bych o tom měla mít, nejen jako učitelka, nějaké tušení? Učím navíc obory zcela odlišné. Nemám v hlavě zkoncentrované vědění světa. A pokud něco nepoužívám, nezajímá mě, jak to funguje.

Navíc nejsem ani knihovnice a ani do knihoven nechodím, takže jejich fungování mě taktéž nezajímá.

Mě to napadlo jen v souvislosti s tím ulož.to.

Offline continuity
Avatar
33722 příspěvků moje polička 20. července 2019 20:45

Dadoo Potrefenáhusa 

v pripade zbrusu nove audioknihy na youtube bych si o ochrane autorskych prav nedelala vubec zadne iluze. Youtube maze na pozadani, stejne jako uloz.to, ale co propadne sitem, tak tam  podle mne proste je. 

S nekterymi distrubutory je youtube domluveno, ze tam budou vkladat reklamy a obsah nepujde prehrat na mobilech, co je fakt vtipne. Ze by youtube autorum mimo databanky neco platilo, jsem nikdy neslysela. Nebyl by odkaz? 

Osobne si myslim, ze autorske pravo tezce zaostava za technologiemi, uz se to lepsi alespon temi streamovacimi sluzbami, kde to lze pohodlne ztahnout a zaroven nekrast. Konkretne v pripade audioknih je to taky dost jednoduche. Mravokarne reci tady vest nechci, sama mam obcas maslo na hlave, snazim se bezvyhradne podporovat alespon lokalni autory, vcetne prekladu, tim, ze si to normalne koupim. Dalsi vec je, ze k nekterym starym vecem se clovek jinak nema sanci dostat (treba vcerejsi diskuse o Vynes na horu svoj hrob). 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33727 příspěvků moje polička 20. července 2019 20:57

continuity jj, taky kupuju nebo pujcuju v ty knihovně vetsinou, ne teda vzdy jsem úplně vzorna, něco nejde, tak stahuju, ostatně jsem to psala v ty diskuzi už když se to tu točilo prvne, ze bych kamenem hodit nemohla....ale tenkrat jsem ani nechtěla moralizovat, mne spis fascinuje, ze někdo o tom ani netuší, ze to maslo na hlave má 

Offline baltik
Avatar
4428 příspěvků moje polička 20. července 2019 20:59

Dneska jsem precetla Rozhovory prateli a dobry, nemohla jsem se od toho vubec odtrhnout

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 20. července 2019 21:16

continuity Díky za fundovanou odpověď. Koukám, že je to hodně složité

Offline continuity
Avatar
33722 příspěvků moje polička 20. července 2019 21:23

Dadoo no fundovanou, ja nejsem pravnik a ani ti si tim kolikrat nevedi rady, prave kvuli ruznym zakonum po svete. Ja mam jenom zkusenost, ze uloz.to celkem ochotne a hbite maze nezelana data (napriklad kdyz vam tam zamestnanec vykybluje duverne smlouvy) - k nezaplaceni... a stejne postupuji v pripade autorskych del, kdyz si to distributor pohlida...

Na rozdil od nekterych sluzeb v jinych statech, kde jsme dokladali i trestni oznameni, aby  milostive smazali nezakonny obsah. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33727 příspěvků moje polička 20. července 2019 21:28

continuity uf, ty smlouvy jsou dobry peklo

Offline Samantha
Avatar
1765 příspěvků moje polička 21. července 2019 22:08
Reakce na nolita:

Samantha tak hlavne je blbost, pokud se clovek chce vyhnout uchylnym vrahum a vrazdam, sahat po severske krimi, k te to tak nejak patri...

Obávám se, že jsi panu Keplerovi nijak touto obhajobou neposloužila.

Číst tvůj příspěvek on, tak by asi řekl : Děkuji ti, náčelníku, že si se mě zastal.

Offline Samantha
Avatar
1765 příspěvků moje polička 21. července 2019 22:09
Reakce na MP Marge:

​Dekuju, tu neznam, tak si ji pridavam na seznam  

Hanka H 

​Já taky dík.