Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline Potrefenáhusa
Avatar
33662 příspěvků moje polička 28. července 2019 03:15

Catherinne no ale

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 28. července 2019 16:05

Dočetla jsem Bez šance od Neala Shustermana a moc se mi líbila. Je to tedy YA dystopie, já to ráda, ale přistupovala jsem k ní s rezervou, i když je řazena mezi bestsellery. Začátek je takový fakt YA, je potřeba se začíst, ale konec má takové grády, podle mě, že i slza ukápla. A z popisu jedné scény (kdo četl, nebo bude číst, bude vědět které) mě bude mrazit ještě dlouho. Skvělá knížka, se spoustou úvah k zamyšlení. Je to takový doják, ale nevyznívá prvoplánově. Fakt ve mě vzbudila spoustu emocí.

A předtím jsem přečetla Tommyknockeři od Kinga. Je to sci-fi, "klasicky kingovské", tzn. mohlo být kratší, ale velmi čtivé, promyšlené, napínavé. Taky se mi moc líbila (ale jeho sci-fi Pod kupolí je lepší).

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 01. srpna 2019 23:03

Dočetla jsem detektivku Vražda v Hell's kitchen od Lee Harrisové. Dobrou polovinu knihy jsem bojovala s chutí ji odložit. Nakonec mě ale i docela bavila. 

Offline brrr
Avatar
9999 příspěvků moje polička 09. srpna 2019 20:14

Koupila jsem si Slepou mapu od Morštajnové, když je tak chválená (a byla slevněná). Příběh rodiny propletený s dějinama mi nepřipadá nějak originální, mám pocit, že je toho teď docela dost. Akorát mě překvapilo, že to vlastně dobře dopadlo, pořád jsem čekala nějakou hrůzu.

Offline Lamicka
Avatar
13336 příspěvků moje polička 09. srpna 2019 20:22

brrr s odstupem to vnimam podobne, ale kdyz jsem to docetla, tak mi z tech osudu bylo smutno. Ted to docetl muz, on neni moc velky ctenar, libilo se mu to hodne, pry jedna z nejlepsich knih, ktere cetl. Tak premyslim, jestli by dal i Hanu nebo je tam na nej moc zenskych hrdinek. Spis to vidim na Hotylek. 

Offline Samantha
Avatar
1710 příspěvků moje polička 11. srpna 2019 12:22

Varování: učitě si nekupujte knihu Sněhurka jablka nebaští. Jedním slovem - strašný. Vlastně dvěma - strašně strašný

Offline Pinot Noir
Avatar
24416 příspěvků moje polička 11. srpna 2019 18:01

Samantha Už kvůli slovu "nebaští" bych se toho nedotkla ani klackem

Offline Samantha
Avatar
1710 příspěvků moje polička 11. srpna 2019 18:14

Pinot Noir Hmm, já jsem si stahovala 12 pravidel pro život, tak jsem chtěla taky něco odlehčenějšího. Jsem lehčí o 149 Kč a pár iluzí o mladých českých autorkách.

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 11. srpna 2019 18:32

Samantha Já bych se jedné mladé české autorky zastala - přečetla jsem Sněžný měsíc - nejnovější knihu od Michaely Klevisové, a líbilo se mi to moc- takový typická letní oddechová detektivka.

Co se týká Mornštajnové - k autorce jsem od začátku pociťovala jistou nedůvěru, říkala jsem si, že o tomhle číst nechci. Ale abych věděla, o co přicházím , před pár dny jsem dočetla Tiché roky. A mám pokoj - další autorčiny knížky už číst nebudu. Její styl psaní mi nesedí, připadalo mi to celé jakési šablonovité, vykalkulované, až telenovelovité - ten závěr!?

Offline Samantha
Avatar
1710 příspěvků moje polička 11. srpna 2019 18:36

Hanka H Ale jo, právě Klevisová (Ostrov šedých mnichů) mi dodala naději, že to se Stehlíkovou půjde. Nešlo.  

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 11. srpna 2019 18:37

Dalia Lee Hariss napsala zajímavou detektivní sérii - vyšetřovatelkou je bývalá jeptiška. Přečetla jsem vše, doporučuji.

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 11. srpna 2019 18:40

Samantha Stehlíkovou jsem zatím nečetla - a také mě nějak neláká.

Offline Garfie
Avatar
23882 příspěvků moje polička 11. srpna 2019 18:40

Hanka H Fakt vše? Já teď rozečetla tuším čtverku a musím říct, že mi čím dál víc leze na nervy. Jako detektivní zápletky dobré, ale jak pořád vysvětluje ty svoje pohnutky a životopis a odkazuje se na děj minulých dílech...no přistihla jsem se, že to přeskakuju a zdá se mi toho čím dál víc. 

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 11. srpna 2019 18:45

Garfie Já jsem to začala číst tak před deseti lety, když začaly vycházet, a líbilo se mi to moc. Jeptiška mi nevadila, aspoň jsem se dozvěděla pár zajímavostí - třeba si pamatuji, jak tam popisovala, že její teta vždy musela v době její návštěvy zakrývat zrcadlo.

Offline Garfie
Avatar
23882 příspěvků moje polička 11. srpna 2019 18:45

Hanka H No jo, ale popisuje to furt dokolečka!!

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 11. srpna 2019 18:52

Garfie V tom případě zrcadlo holt přeskakovat.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 11. srpna 2019 19:06
Reakce na Hanka H:

Dalia Lee Hariss napsala zajímavou detektivní sérii - vyšetřovatelkou je bývalá jeptiška. Přečetla jsem vše, doporučuji.

​Jednu knihu z té série mám, ale ještě jsem ji nečetla. Takže se mám těšit?

Předevčírem jsem začala číst román Cizinka od Diany Gabaldon. Četla jsi?

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 11. srpna 2019 19:09

Dalia Cizinku jsem nečetla - snad někdy. Jak jsem psala - ta série s Jeptiškou mě zaujala, líbí se mi třeba přiblížení některých amerických reálií. Doporučuji číst popořadě. Poslední díly jsou už slabší - to připouštím.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 11. srpna 2019 19:17

Hanka H Jestli jdou knihy v tom odkazu po sobě, tak mám předposlední díl. Dostala jsem darem.

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 11. srpna 2019 19:35

Dalia Tak to se tom budeš dost ztrácet.