Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline vanilka
Avatar
2061 příspěvků moje polička 28. října 2018 10:34

Jsem dneska nějak vlastenecky rozsekaná.....sledujeme dokumenty k výročí republiky, s dětmi si o tom povídáme.

Doporučte mi, prosím, nějakou pěknou knihu/encyklopedii, kde jsou hezky a poutavě zmapované české dějiny. 

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 28. října 2018 11:29
Reakce na Mutziputzi:

Jako dítě jsem chodila, tehdá nebyly některý knížky k sehnání, ale fakt tak na základce naposled, na gymplu už ne, to mi stačila knihovna rodičů. Já se toho fakt štítim, kolikrát mi přišlo, že ty knížky i smrdí...

​Mám to stejně, v dětství jsem chodila do knihovny pro kopce knih, naposledy na základce. Teď v dospělosti do knihovny nechodím, s výjimkou období studií - prostředí knihoven krásné (Klementinum), odnést si ovšem domu knihu... s nechutí. Představa těch všech rukou, těch prostředí, kterými prošla... já si knížky ráda tahám do postele... Čtečka taky není nic pro mě. Požitek z četby poloviční... já si jakýkoli text, i pracovní, na kterém mi záleží, radši tisknu, nějak ho vnímám o dost líp.

Takže si knížky kupuju a ráda je dostávám. A byty se spoustou knih (i s tím věčným prachem holt) mám ráda.

Offline baltik
Avatar
4428 příspěvků moje polička 29. října 2018 09:16

Knizni sifra zacala!

Offline brrr
Avatar
10023 příspěvků moje polička 29. října 2018 09:17

baltik 

Offline brrr
Avatar
10023 příspěvků moje polička 29. října 2018 11:16

baltik Už mám tři, jupí!

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 29. října 2018 11:42

Oh no!

Offline Gatita
Avatar
7164 příspěvků moje polička 29. října 2018 12:38
Reakce na Mutziputzi:

Garfie Tak dětství neberu, to je jasný, v dospělosti nevěřím. Jak jsem psala, já kupuju všechno, všechno peru do knihovny, neposílám dál a určitě si tak 5-6 knížek měsíčně pořídím, domu se vejdu nádherně i s knihovnou...myslím, že se knihomolky co myslí že by potřebovaly vyhnat vo štok přeceňujou

​tak nekomu treba trva dele, nez prijde na to, ze se to tam da natlacit do 3 rad;) 

My ted presouvali knihovnu a byla to teda akce. Tech knih mame hodne a tak 80% jsou jednorazovky, takove to ctivo do vlaku, ktere uz znova neotevreme (naopak paradoxne skoro nevlastnim knihy, ktere se mi libily nebo pro me byly nejakym zpusobem zasadni). A stejne jsem to nevyhazela, protoze ty vyrovnane hrbety v policich na me pusobi az terapeuticky. Zrovna knihy beru jako vitany interierovy doplnek a nevadi mi ani neucelnost, coz u jinych veci nemam rada....

Offline baltik
Avatar
4428 příspěvků moje polička 29. října 2018 12:56

brrr jak tri z jednoho pidi obrazku?????????????

Offline Sweet Potato
Avatar
34838 příspěvků moje polička 29. října 2018 12:58

baltik Ovšem proč se jmenuje Poslední, hm?

Offline brrr
Avatar
10023 příspěvků moje polička 29. října 2018 13:00

baltik Jo a tipla bych si, že tam bude ještě kus jedné, nedej bože dvou.

Offline baltik
Avatar
4428 příspěvků moje polička 29. října 2018 13:01

Sweet Potato ba facebooku psali, ze je opravdu posledni, ze si ji mame uzit

Offline baltik
Avatar
4428 příspěvků moje polička 29. října 2018 13:01

brrr ja jsem to podle obrazku otipovala na nejakou tu fantasy nebo young adult, co nectu a tim jsem dnesni obrazek vzdala a vy tam vidite 3-5 knizek???

Offline Sweet Potato
Avatar
34838 příspěvků moje polička 29. října 2018 13:12

baltik Tři. A tipuješ správně.

Poslední

Offline brrr
Avatar
10023 příspěvků moje polička 29. října 2018 13:14

baltik Malá nápověda: young adult fantasy tam opravdu je, , to jsem musela googlit a ty dvě další jsou klasika.

Offline brrr
Avatar
10023 příspěvků moje polička 29. října 2018 13:15

Sweet Potato Ja nechci poslední, kvůli čeho budu chodit do práce

Offline Sweet Potato
Avatar
34838 příspěvků moje polička 29. října 2018 13:16

brrr 

Proto navrhuju nenapovídat, moc negooglit a šetřit si to! (K nevydržení, jasně)

Offline brrr
Avatar
10023 příspěvků moje polička 29. října 2018 13:17

Sweet Potato Ale já si nevygooglila správnou odpověď, ani nápovědu, já s pomocí mocného internetu pátrala (Vůbec tu knížku neznám.)

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33729 příspěvků moje polička 29. října 2018 13:36

já už si nechávám jen některý knihy, taky se mi to nedaří úplně třídit, ale prostě megamaxi knihovnu už doma nechci. Ve dvou řadách, brrr, jsme to měli celej muj život, schválně jsem si koupila mělkou, do který se dvě řady za sebou nevejdou. Mělkou a zasklenou.

Jedu v modu čtečka, knihovna, papírový kupuju jen vybraný kusy, většinou až po přečtení. Fakt už to nechci, ty stěhování stačej. To nechci i tak znamená, že toho neni až zas tak uplně málo, ale chci mít fakt jen vybraný poklady, ke kterým se ráda vracím. Ty jednorázovky není nutný mít/kupovat

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33729 příspěvků moje polička 29. října 2018 13:37

mám taky tři...ono to bohužel bez toho pátrání leckdy nejde, protože tam jsou knihy i zcela neznámé

Offline dzizisketa
Avatar
7466 příspěvků moje polička 29. října 2018 13:44

Potrefenáhusa 

Já si kupuju v 90 % případů naučné knihy, které jsou a) tlusté, b) celkem drahé, takže jich mám fakt míň, než bych chtěla, když se pak chci k něčemu vrátit, něco si ověřit, znovu dohledat... tak se to blbě dělá, když to byla zrovna kniha z knihovny, takže si umím představit, že bych se v nich utopila, kdybych si opravdu mohla pořídit všechny, co bych chtěla. Na beletrii je pak knihovna nejlepší imho.