Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 26. října 2018 11:34

slniecko castecne to sice resi ctecka, ale ja si nemuzu pomoct, furt mam to samy nutkani.. ze chci ten papir!

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 26. října 2018 11:41

viktorka_od splavu 5-6 knížek tejdně? no neke)))

Offline slniecko admin
Avatar
17590 příspěvků moje polička 26. října 2018 11:55

viktorka_od splavu to hej, ale zas čítačka je evidentne doma lepšie znášaná večer v posteli, že menej ruší ako lampička.

Offline Garfie
Avatar
23941 příspěvků moje polička 26. října 2018 12:46

Mutziputzi tak pět knížek tejdně jsem četla na základce a možná i na gymplu do chvíle, než naši zjistili, že propadám z fyziky . Ale teď teda ani omylem. Spíš mám pocit, že čtu tak málo, že mi kvůli těm pár knížkám nestojí za to chodit do knihovny, takže kupuju (fakt co jde do čtečky, protože knihovna je plná) a teď jsem zjistila, že i tu čtečku mám slušně nabušenou....jinak taky raději papír, ale jak píše slniecko, večer je to příjemnější, já navíc hodně čtu na cestách a když někde čekám. Co mě ale mrzí, že se tak knížky špatně půjčují, takže nemůžu sdílet čtenářské zážitky! :-(

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 26. října 2018 12:51

Garfie Tak dětství neberu, to je jasný, v dospělosti nevěřím. Jak jsem psala, já kupuju všechno, všechno peru do knihovny, neposílám dál a určitě si tak 5-6 knížek měsíčně pořídím, domu se vejdu nádherně i s knihovnou...myslím, že se knihomolky co myslí že by potřebovaly vyhnat vo štok přeceňujou

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 26. října 2018 12:55

Garfie jj presne:-) akorat ja jeste i na materskych. Mutziputzi njn dlouhy dojizdeni dela svy, a kdyz zacnu tak neprestanu cist:-), proto taky ted ctu minimalne:-( zacit vecer cist knizku to nejde

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 26. října 2018 12:57

viktorka_od splavu aaa to jo, to pak chápu

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 26. října 2018 13:02

Mutziputzi já určitě teď nečtu tolik jako ty, bejvaly lepší doby, ale zaćla sem mít pocit, že toho mám moc, teď sem z knihovny vyřadila dvě ikea tašky věcí, co už rozhodně nechci, no umístění pro to mám, ale nějak sem si říkala, že bych se měla krotit. A ty si do knihovny nechodila ani jako dítě? Jś jo a pak i v pubertě, dostalal sem se k hodně knihám (v pubertě sem byla čtecí kulomet a neuplatila bych to) no a ráda na ty doby vzpomínám. Těch knih se ale neštítím.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 26. října 2018 13:10

Ounz Jako dítě jsem chodila, tehdá nebyly některý knížky k sehnání, ale fakt tak na základce naposled, na gymplu už ne, to mi stačila knihovna rodičů. Já se toho fakt štítim, kolikrát mi přišlo, že ty knížky i smrdí...píšu s vědomím, že vypadám jak zpovýkaná kráva, ale mám to tak prostě, a kupuju je i s vědomím, že nic nečtu dvakrát, prostě narvaná knihovna je pro mě důležitá část designu.

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 26. října 2018 13:13

Mutziputzi ale hovno kráva, každej má něco, mě zas, když sme u toho, vždycky překvapí, že se najde někdo, kdo se posadí na lavičky třeba Na příkopech nebo na Národní, no..

v dětství byla knihovna důležitej zdroj, ale pro mě pak i v pubertě, naši zas tolik nečetli, takže prostě neměli všechno, co sem chtěla. Jinak velký a narvaný knihovny se mi taky líbí a některý knihy prostě mít chci, každopádně tu knihovnu zkusit půjdu 

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 26. října 2018 13:36

Mutziputzi presne, knihovna je nejhezci vec v byte. 

Offline dzizisketa
Avatar
7466 příspěvků moje polička 26. října 2018 13:59

ach tak, pro mne není domácí knihovna věc designu, ale mnohé by to vyvětlovalo.

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 26. října 2018 14:01

To je pro me vse, co mam doma. Proc ne, kdyz ty veci ke vsemu jeste mohou vypadat krasne. 

Offline brrr
Avatar
10023 příspěvků moje polička 26. října 2018 14:10
Já se třeba na knihovnu ráda dívám, uklidňuje mě to. S knihovnama to mám stejně jako Mutzi, taky je nemusím.
Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 26. října 2018 14:29

brrr presne, me to taky uklidnuje, uplne ten pohled na knihovnu miluju.

Offline dzizisketa
Avatar
7466 příspěvků moje polička 26. října 2018 14:34

Oooo, já veřejné knihovny miluju, nejvíc MZK a knihovnu na FF MU, na ty mám jen ty nejlepší vzpomínky (smajlík zamačkávající slzu). A pak samozřejmě Klementinum a naši místní pobočku MKP, to je u nás moje nejoblíbenější místo, a když jsem se před lety rozhodovala, zda se mám nastěhovat k příteli, faktor, že ji tak mám hned za rohem, byl jedním z nejzávažnějších pro.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 26. října 2018 14:40

dzizisketa  to je dobry kriterium:P taky mam rada knihovny, i sekace, bazary.. nestitim se vubec. zato ve spitale hrozne:-(

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 26. října 2018 14:54
Reakce na dzizisketa:

ach tak, pro mne není domácí knihovna věc designu, ale mnohé by to vyvětlovalo.

​Vysvětlilo nám to, že je přítomen intelektuál gényjus

Offline coralline
Avatar
2157 příspěvků moje polička 26. října 2018 19:24

Mutziputzi Já jsem to zasypání knížkama samozřejmě myslela jako nadsázku a majej byt mám. Sice ne 25 m2, ale malej furt je. Takže bych sice ráda obrovskou knihovnu (nejlíp i s krbem), ale prostor opravdu není. Kromě průkazky do knihovny mám ještě kindle. Ale kdybys přišla ke mně domů, musela by sis myslet, že jsem analfabet

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 27. října 2018 08:11

coralline To ne, já respektuju knihovny i čtečky