Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline Potrefenáhusa
Avatar
33644 příspěvků moje polička 29. října 2018 13:48

dzizisketa odborný se samo nepočítaj, ty kupuju taky, některý teda.

Offline coralline
Avatar
2154 příspěvků moje polička 29. října 2018 14:00

Šifra že já sem lezu... Mám jednu, myslela jsem, že dvě, ale s druhou jsem neuspěla. A z čeho tam proboha vidíte další, vždyť jsou to pidikousíčky.

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 29. října 2018 14:18

tá jedna je jasná a tie dve som myslela tiež a houbeles.

Offline Pinot Noir
Avatar
24413 příspěvků moje polička 29. října 2018 14:19

Ta pitomá šifra tohle vlákno vždycky úplně zkazí 

Offline MP Marge
Avatar
5705 příspěvků moje polička 29. října 2018 14:35
Reakce na Potrefenáhusa:

já už si nechávám jen některý knihy, taky se mi to nedaří úplně třídit, ale prostě megamaxi knihovnu už doma nechci. Ve dvou řadách, brrr, jsme to měli celej muj život, schválně jsem si koupila mělkou, do který se dvě řady za sebou nevejdou. Mělkou a zasklenou.

Jedu v modu čtečka, knihovna, papírový kupuju jen vybraný kusy, většinou až po přečtení. Fakt už to nechci, ty stěhování stačej. To nechci i tak znamená, že toho neni až zas tak uplně málo, ale chci mít fakt jen vybraný poklady, ke kterým se ráda vracím. Ty jednorázovky není nutný mít/kupovat

​Ja to mam uplne stejne, jednak z principu nerada hromadim jakekoliv veci, a jednak to, ze jsem jeste porad takova nezakorenena, me odrazuje od velkeho mnozstvi knih, protoze stehovani. Jo, az se jednou nekde usadim a koupim domek, tak to bude jine kafe, tam uz bych vetsi knihovnu chtela. Zatim mam jen takovou malou knihovnicku v loznici. Jinak ale mi prijde taky zbytecne beletrii kupovat, pokud si nejsem jista, ze to budu cist vickrat (coz, pravda, delam casto a rada). Takze za me knihovna a k Vanocum si teda chci uz konecne poridit tu ctecku 

Offline MP Marge
Avatar
5705 příspěvků moje polička 29. října 2018 14:36
Reakce na Pinot Noir:

Ta pitomá šifra tohle vlákno vždycky úplně zkazí 

Ja porad nevim, co to vubec je 

Offline coralline
Avatar
2154 příspěvků moje polička 29. října 2018 14:37

Pinot Noir Mohlo by se založit vlákno, ale má to cenu, jestli je tahle šifra poslední?

Jo a hlavně nelezte na facebooku do "knižní šifra - neoficiální skupina", tam se zas hádá dopředu metodou pokus-omyl. Že to někoho baví

Offline coralline
Avatar
2154 příspěvků moje polička 29. října 2018 14:39

MP Marge Řekla sis o to Odkaz

Offline Sweet Potato
Avatar
34789 příspěvků moje polička 29. října 2018 14:52

coralline Můžeme založit, asi to ničemu nevadí. Jdu na to, ale běda, jak tam nebudete chodit!

Offline Sweet Potato
Avatar
34789 příspěvků moje polička 29. října 2018 14:53
Offline MP Marge
Avatar
5705 příspěvků moje polička 29. října 2018 16:33
Reakce na coralline:

MP Marge Řekla sis o to Odkaz

​Diky 

Offline Ronna
Avatar
1073 příspěvků moje polička 29. října 2018 22:17

slniecko Pan Dvořák míval super pořad o historii. Jak jsou ty knížky psané? Není to dějepis pro středoškoláky?

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 29. října 2018 23:47

Ronna sú to skôr jednotlivé príbehy podľa určitých nálezov. Ako je to písané veľmi čitateľne, nie je to nejaká prísne odborná literatúra, ale je to veľmi zaujímavé. Skoro by som povedala, že je to to, čo v dejepise pre stredoškolákov nenájdeš.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 30. října 2018 14:41

Tak Lazara maximalne doporucuju!

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 30. října 2018 14:52

Dočetla jsem včera Tíživou lásku od Eleny Ferrante a je to docela hustý, doslova, fakt jak zhuštěný a slisovaný všechny motivy a prvky charakteristický pro Neapolskou ságu do jedné dvousetstránkové knížečky, přemýšlela jsem, jestli tomu na Goodreads dát 4 nebo 5 hvězd z pěti, mně ten její styl psaní prostě sedí.

Večer jsem si ze studijních důvodů dala Dárce od Lowryové, což je údajně kniha pro děti a mládež, ale nevim teda, zda bych to svým dětem předložila, mít nějaký... Příběh mě sice až tak moc nezaujal, na to, jak je to hrozně chválený, ale na konci se mi skoro i chtělo slzet. 

A dneska z knihkupectví vyzvedávám Dvě místa na slunci, volné pokračování Dlouhé cesty na malou rozzlobenou planetu, kdo jste si to chtěli přečíst (možná Garfie?), tak jen hlásím, že už to teda konečně vyšlo. :) 

Offline Garfie
Avatar
23879 příspěvků moje polička 30. října 2018 15:01

Karoleena jj, to jsem byla já! :-) Super, díky moc. A na Tíživou lásku se taky chystám....

Offline 999
Avatar
17540 příspěvků moje polička 30. října 2018 17:57

Četl jste někdo Kosatíka Jiný Masaryk? Má to cenu kupovat? Ptám se i v návaznosti na debatu o množství knih doma :-). Mám jich minimálně dva tisíce a manželovi jsem slíbila, že už budu kupovat jen odborné knihy...

Offline Ounz
Avatar
19820 příspěvků moje polička 30. října 2018 18:27

999 no já sem to chtěla koupit jako vánoční dárek taky..

Offline Ronna
Avatar
1073 příspěvků moje polička 30. října 2018 20:54

999 Já taky.

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 30. října 2018 22:14

Ounz Ronna V Respektu je teď poměrně obsáhlá recenze, v minulým čísle zas byl s Kosatíkem rozhovor, v recenzi se píše, že je Kosatík místy zbytečně pesimistickej a taky že to není nijak šokujícně "jiný" jak je v názvu uvedeno, ale pořád to bude asi spíš dobrý bych řekla, tedy kniha zatím zůstává na vánočním seznamu...