Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 23. října 2018 12:49

Ounz Zrovna včera jsem si na tebe v knihkupectví vzpomněla když jsem koukala zas na ten Susanin efekt, že se musím zeptat, jestli už to náhodou nečteš a jaký to je... no, tak já to asi zatím nebudu kupovat, už tak toho mám v plánu ažaž.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 23. října 2018 12:52

Ounz mi spíš mrzí, že nemam provizi za tu parku na Answear, co tady vytáhnu, kolegyně vybrakujou krám a já zjistim, že na mě čeká ve výdejně v Brně a teď nespim, aby mi jí správně přeposlali!!

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 23. října 2018 13:01

Karoleena no, nerada bych tě odradila, ale jestli to dočtu, tak jako ‘abych to dočetla’..spíš asi pak půjčit v knihovně, aby se vidělo?

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 23. října 2018 13:01

Mutziputzi ještě ti nedošla? Šlendrián..

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 23. října 2018 13:04

Ounz No plánuju nadělit si k Vánocům čtečku, takže spíš případně koupím ebook, ať se mi to aspoň fyzicky neválí doma pak. :)

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 23. října 2018 13:07

Karoleena no, na tohle je to dobrý..jen teda některý knihy jako ebook nejsou (anebo se zpožděním..) 

Offline brrr
Avatar
10059 příspěvků moje polička 23. října 2018 13:43

Mutziputzi Na Keplera jsem zvědavá. Čte se to dobře, ale já mám problém s tím, že si nepamatuju děj předchozích knih, takže se mi občas stane, že bývám mírně zmatená. A trochu se ty knihy opakujou teda.

Offline brrr
Avatar
10059 příspěvků moje polička 24. října 2018 07:39

Dočetla jsem Lethal white. Ten důvod k vydírání a celé zápletka byla taková šroubovaná. Ale jo, četlo seto na skoro jeden zátah, napínavě psát umí, to se ji musí nechat.

Offline brrr
Avatar
10059 příspěvků moje polička 24. října 2018 07:40
Reakce na coralline:

brrr Já jsem to četla. Červená knihovna mi vadí taky, upřímně řečeno, milostný život detektivů mě v detektivce prostě nezajímá Ale vydrž, dalo se to. Jo, akorát ke konci jsem si u jedný scény říkala, jestli si z nás autorka dělá srandu, ale ta nebyla milostná.

​Hele, která byla ta scéna, pořád jsem nad tím musela dumat

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 24. října 2018 09:09

coralline vopovaž se ceknout!!!

Offline coralline
Avatar
2158 příspěvků moje polička 24. října 2018 16:34

brrr A už máš dočteno? Jestli jo, tak následuje spoiler (Mutziputzi dál nečte).

Když vrah vyláká Robin na opuštěný místo, pak na ni míří pistolí a povídají si. Mně to přišlo fakt trapný.

A jakej byl tvůj celkovej dojem?

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 24. října 2018 19:41

Tak jsem zritelnici nakonec koupila tu Janu Eyrovou. Ackoliv jsem se vypravila do doporucenyho velkyho knihkupectvi v centru, bylo to tak jediny vhodny co meli.

Baba, extra vyslana mi ku pomoci, mi vnucovala Julese Verna a Moby Dicka. Po opetovnem zdurazneni co hledam (to jest jemne romantickou klasiku pro holku) mi jeste z poslednich sil prinesla Olivera Twista.

Nacez jsem popadla tu Bronteovou a zbabele prchla. 

Offline brrr
Avatar
10059 příspěvků moje polička 24. října 2018 21:28

coralline Ta scéna je takové hrozné klišé, bez toho by to nebyla detektivka.

Celkový dojem? Už jsem tu psala, Rowlingová umí psát čtivě a vtáhnout do děje. Akorát teď už se do popředí dere "červená knihovna" a je to takové utahané. Ale od vraždy se to docela rozjelo. A poněkud mi trhá žíly správňačka Robin (celou dobu jsem doufala, že se vyspí s Raphaelem, teda než jsem zjistila, jak to s ním je).

Offline coralline
Avatar
2158 příspěvků moje polička 24. října 2018 22:27

brrr Jo jo, to bylo takový klišé, až se mi z toho kroutily palce na nohou Se zbytkem taky souhlasím (až na tu poslední větu, asi mi přišel nějak slizkej od začátku).

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 24. října 2018 22:49

tak jsem dočetla toho hartla - okamžiky štěstí. hrozná blbost a i po literární stránce slabé... nic jiného jsem od něho nečetla, tak nevím, zda to třeba není lepší, ale zkoušet nebudu...

Offline notna
Avatar
6574 příspěvků moje polička 24. října 2018 22:50

Ounz Taky jsem si pri chvalozpěvu od Mutzi říkala, že Třeštíkové dám znovu šanci. Ale pak zmínila Keplera a přešlo mě to. Od něj mi stačily dvě knížky. Budu mít jiny vkus na knihy. Ale byla jsem nalomená hodne :)

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 25. října 2018 06:43

notna Chtěla jsem zkusit dojet na Šumavu, Mutzi říkala, že je to pěkný, ale pak zmínila, že se jí líbí v New Yorku a přešlo mě to..

Offline baltik
Avatar
4457 příspěvků moje polička 25. října 2018 06:49

Docetla jsem Alias Grace a musim rict , ze mam fakt rada takove tluste knizky, kdy spisovatel vystavi cele prostredi a postavy a pak si to clovek nekolik dni uziva :)

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 25. října 2018 07:45

notna keplera fakt nemusim, ale na to veseli zajdu juknout (stejně sem si od ní chtěla něco přečíst..)

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 25. října 2018 07:59

Tak nový Murakami je doma, som zvedavá. Aby som si vzala dovolenku, je to poctivá 700-stranová tehla