Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline brrr
Avatar
10060 příspěvků moje polička 13. května 2018 22:54

continuity Jo, já už jsem na to narazila dřív, ale katalog dotáhl starší taky. Zřejmě to rozdávají plošně :-)

Offline continuity
Avatar
33846 příspěvků moje polička 13. května 2018 23:18

brrr jj, plošné. vyzkoušela jsem jednou a je to lepší jak e-shop. Cena super, nemusím na postu, jen řeknu muži ať si vezme do školy tašku. Akorát neberou dobírku.

uz tam mám cely seznam.

Offline slniecko admin
Avatar
17627 příspěvků moje polička 14. května 2018 11:23

slniecko no tak já bych neviděla žádný problém v tom, že dosáhla úspěch v módě, ale v tom jak ho dosáhla.

​No veď, tým som začala...

...ale aj keď idem ďalej, akože čo teda také dosiahla, že nad týmto zavrieme oči, tak....

Ono na úspechu v móde nie je nič zlé, len tak nejak to naozaj nie je téma, kde by sa dievčatká mohli stretnúť s názorom, že v tom nemôžu byť dobré (ako napríklad vo vede, letectve, technike....)...

A ako píše continuity je tam 100 mien, tak túto si mohli odpustiť, alebo, ak tam mali potrebu dať aj tú módu, je X iných priekopníčok, čo boli úspešné aj bez takéhoto jednania.

Takto od boku ma napadá Jeanne Lanvin, napríklad, ale bude ich podstatne viac.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46142 příspěvků moje polička 14. května 2018 11:33

slniecko aha, tak tenhle pohled mě vůbec nenapadl, že by někdo tvrdil dívce, že nemůže být dobrá ve vědě. nesetkala jsem se s tím. ale jak tak koukám my jsme holt rodina "silných" žen (akorát já jsem se kapku vymkla;-)

Offline Zu
Avatar
2537 příspěvků moje polička 14. května 2018 11:43
Reakce na slniecko:

continuity heh, pozerám, že je tam aj Coco Chanel...zmieňuje sa knižka aj o tom že v skutočnosti arizovala svoj obchod ?

​Co prosím je arizovala? I jsem si už přečetla na wiki životopis Coco, ale nemohu se dopátrat, co tohle slovo znamená 

Offline slniecko admin
Avatar
17627 příspěvků moje polička 14. května 2018 12:22
Offline Zu
Avatar
2537 příspěvků moje polička 14. května 2018 12:44

slniecko ježiš, a jo, já to v tom příspěvku četla jako "arízovala"  pardon, zase tak blbá obvykle nejsem

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 14. května 2018 12:51

barbucha děkuji

Offline Garfie
Avatar
24049 příspěvků moje polička 14. května 2018 17:44

continuity brrr Taky jsem si myslela, že ty katalogy domů jsou super, ale teď si tam mladá vždycky zaškrá kde co a mě to stojí majlant  U nás je to tak, že platím až při převzetí knih. 

Offline brrr
Avatar
10060 příspěvků moje polička 14. května 2018 19:09

Garfie continuity No právě, dítko chce taky kdejakou kravinu. Moc odvařená z těch letáčku nejsem, ve finále to stejně nečte. Si neskromně myslím, že jim kupuju lepší knížky a tyhle si můžou půjčit v knihovně (samozřejmě jsou výjimky, třeba Gaiman )

Klukům se teď moc líbí Warren

Offline Garfie
Avatar
24049 příspěvků moje polička 14. května 2018 19:32

brrr Hele, já to taky cenzuruju a to dost ostře. Co neznám, to si dajdu na databázi a mrknu na hodnocení. Ten Albastros chodí do školy snad 4x do roka, děs. A stejně mám pocit, že ty nové knihy i když mají nějaké ceny moje děti většinou moc nenadchnou, nakonec končíme u hitů mého dětství. 

Warrena vůbec neznám, ale vypadá dobře, pro jaký věk cca? 

Offline brrr
Avatar
10060 příspěvků moje polička 14. května 2018 19:35

Garfie Já jsem omezila počet na 2 ks/dítě a ještě to nechávám vyhnít, oni občas zapomenou. Myslím, že už vím, co je baví a obvykle se trefím. U knížek po nás je to taky tak padesát na padesát. Třeba Záhadu hlavolamu hrozně žrali, Hochy od Bobří řeky ne.

Offline Garfie
Avatar
24049 příspěvků moje polička 14. května 2018 20:10

brrr Dcera četla Hochy od Bobří řeky a dobrý, ale zase nějak extra to neprožívala, třeba Chata v Jezerní kotlině se jí líbila víc. Záhadu hlavolamu jí schovávám bude trochu starší, teď je ve třetí třídě, to se mi zdá ještě brzo? Zatím hltá Ransomovky, Správnou pětku a miluje Štorcha, což mě teda mile překvapilo.  

Offline slniecko admin
Avatar
17627 příspěvků moje polička 14. května 2018 21:42

slniecko aha, tak tenhle pohled mě vůbec nenapadl, že by někdo tvrdil dívce, že nemůže být dobrá ve vědě. nesetkala jsem se s tím. ale jak tak koukám my jsme holt rodina "silných" žen (akorát já jsem se kapku vymkla;-)

​No, u nás tiež a teraz som videla prednedávnom nejaké štatistiky a ....

....ako vedela som, že je to stále zle, ale že až tak, to nie.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46142 příspěvků moje polička 14. května 2018 21:52

slniecko no je fakt, že když pak někde vyjde rozhovor s nějakym sportovnim bafuňářem a ten bez uzardění vykládá jak jsou ženský pro sport nevhodný a maj se rači držet doma... tak zírám jako blázen

Offline brrr
Avatar
10060 příspěvků moje polička 14. května 2018 22:33

Garfie No, my jsme zkusili Záhadu hlavolamu a nakonec jsme přečetli celou tu vontovskou trilogii. Příjdou mi na to trochu malí (7, 5, tehdy ještě mladší), ale je to fakt bavilo a oba měli přehled, kdo je kdo a co se děje. Už jsme společně přečetli celého HP (to mě teda museli přemlouvat, půvoně jsem to chtěla po třetím dílu stopnout), od Štorcha jsme zatím četli jen Lovce mamutů. Starší si sám čte Klub tygrů a Deník malého poseroutky. Teď čteme Mecháčka a kamarády, to je na rozdíl od předchozího takové docela dětské a baví je to taky.

Offline brrr
Avatar
10060 příspěvků moje polička 14. května 2018 22:34

Do pátku má Kosmas na eshopu 19procentní slevy, kdyby měl někdo zájem.

Offline Garfie
Avatar
24049 příspěvků moje polička 15. května 2018 06:56

brrr Aha, tak pokud to čtete nahlas, tam se ten věk trochu posouvá, to se dají číst knížky i "pro starší". To je pro mě vždycky nejtěžší, vybrat co číst dohromady :-) Teď si ta starší vybrala právě v Albatrosu nějakou knihu Srdce smečky, vůbec to neznám, ale vypadalo to dobře. A pak mi první dva večery chodila brečet do postele, protože to začalo opravdu drsně (hlavnímu hrdinovi zemřel otec, maminka začala pít, ocitl se sám v ulicích Moskvy....takový klasický ruský román pro děti, haha). Jinak teda díky za pár tipy. 

Offline brrr
Avatar
10060 příspěvků moje polička 15. května 2018 19:37

Garfie Jo, to jim čtu nahlas. A hlavně jsou to kluci a nic moc je vyloženě nedojme (ani smrt Bubliny). Jenom jedna kapitola o Vontech (Stínadla se bouří) končí, že RŠ objeví koš, ve kterém je kostra mrtvého kluka. Není to tak explicitně napsáno, tak klukům chvíli trvalo, než jim to docvaklo, ale bylo zajímavé, dívat se, jak jim to v hlavičkách šrotuje a rozšiřujou se jim oči.

Offline Len
Avatar
2243 příspěvků moje polička 17. května 2018 08:53

brrr Díky za tip, už jsem objednala 4 knížky (cca za cenu jedný). Ještě jsem dostala knižní poukázku právě do Kosmasu, tak to spojím (a odtáhnu asi na mule). Tolik radosti! Akorát bych teda měla koupit i knihovnu; zrovna o víkendu jsem uspořádala místa pro knížky a už se jich tam moc nevejde. Už koukám po bazarech.