Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline Malvin
Avatar
1033 příspěvků moje polička 27. února 2018 09:49

Renusatko Jeden den jsem četla v originále a bylo moc milé čtení. 

Offline brrr
Avatar
10015 příspěvků moje polička 27. února 2018 10:01

Ounz Přečetla jsem Vitku. Je to pěkné, ale taková jednohubka. Moc nechápu, jak jde z toho udělat třeba hodinu a půl trvající divadelní představení. Jednotlivé scény jsou jen takové krátké útržky, takové črty. V nějaké recenzi jsem četla, že je škoda, že o ni nenapsala román a naprosto s tím souhlasím. Podivné lásky od Muchy jsou lepší.

Offline Ounz
Avatar
19831 příspěvků moje polička 27. února 2018 11:53

brrr díky za zpětnou vazbu 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 27. února 2018 13:45

Aranel Malvin Líbil se mi nápad, jak pojmout dlouhé časové období a i slzička ukápla. 

Půjčila mi to kamarádka v práci, že se do toho nemůže nějak začíst, tak ji musím říct, že to rozhodně stojí za dočtení. 

Offline Tulipe
Avatar
2467 příspěvků moje polička 27. února 2018 14:08

Aranel Malvin Renusatko Jeden den je hezka oddechova knizka. Existuje i film, ale ja moc nemusim Anne Hathaway.

David Nicholls vubec pise takove prijemne oddechove knizky, par jsem jich cetla i v originale, takovy svezi soucasny jazyk.

Ja jsem za poslednich par mesicu precetla vsechny tri knizky od A. Mornstajnove, o Hane jsem sem uz psala, teda naposledy jsem cetla Hotylek, ten pribeh me bavil, i kdyz nektere charaktery mi prisly dost zvlastne vykreslene, vetsina hrdinu nesympaticka, situace nepravdepodobne :)  Dam si ted od autorky zase pauzu :)

A ted zacinam (zatim) posledni dil Velkeho stoleni - Prave americke dziny od J. Guillou... Zaujalo me to, ale zajimalo by me, proc toho vypravece tata porad tak strasne bije a proc to jeho matka (zvlast, pote, co ji znam z predchozich dilu) dovoli.

Offline baltik
Avatar
4427 příspěvků moje polička 27. února 2018 18:18

souhlasim, Jeden den je prijemne cteni, jeste mam rada Us (v cestine nevyslo??)

Vitku mam na ceste z knihkupectvi

Offline Candance
Avatar
5349 příspěvků moje polička 01. března 2018 08:41

dnes jsem docetla od Soukupove Nejlepsi pro vsechny. Nejdriv se mi to moc nezdalo ale nakonec doporucuji.

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 01. března 2018 10:39

Candance Mně se to taky vcelku líbilo, takový příjemný čtení na víkend, četla jsem i tu dětskou (Kdo zabil Snížka?) a fakt hezky to k sobě pasuje, ty dvě knížky. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34825 příspěvků moje polička 01. března 2018 11:35

Martinus má novou hru - Knižní odysea!

Offline baltik
Avatar
4427 příspěvků moje polička 01. března 2018 11:55

Sweet Potato ja to asi nejak nechapu, kde to jako tu pantomimu ukazuje??

Offline coralline
Avatar
2155 příspěvků moje polička 01. března 2018 14:32

Sweet Potato Buď jsem natvrdlá nebo soudruzi z NDR udělali někde chybu Jednak jsem tu odyseu vůbec nemohla najít, musela jsem přes odkaz v diskuzi na vinted!!! A když teď kliknu Jdu na to, tak se to rovnou ptá na název knížky. Nic mi to neukáže.

Edit: odpovím si sama Komu se neukazuje video, ať zadá nějakou (jakoukoli) odpověď, potom se objeví.

Offline Sweet Potato
Avatar
34825 příspěvků moje polička 01. března 2018 16:45

coralline baltik 

To je divný, mně to spořádaně nechalo proklikat k videu. 

Dostala jsem se tam přes odkaz v mailu. Pravda je, že i šifra se mi vždycky blbě hledala, přes jejich stránku mi to nikdy nešlo, musela jsem přes fb.

Offline baltik
Avatar
4427 příspěvků moje polička 01. března 2018 18:31

coralline jo uz jsem se to taky pres facebooku dozvedela :) ale spravna kniha mi jeste nedosla

Offline Fakirka
Avatar
2107 příspěvků moje polička 01. března 2018 19:20

Pro všechny fanoušky Knižní šifry:Martinus dnes spustil Knižní odyseu

Offline Malvin
Avatar
1033 příspěvků moje polička 01. března 2018 21:11

baltik Nápovědy: 1. bylo zfilmováno s velkými hvězdami, 2. spisovatel je žijící Američan s komplikovaným příjmením, 3. spolek mladých mužů, kteří si léčí mindráky bitkou mezi sebou

Offline Fakirka
Avatar
2107 příspěvků moje polička 01. března 2018 21:58

Malvin správně

Offline quebrada
Avatar
363 příspěvků moje polička 01. března 2018 22:00

Fakirka Ach jo, zas nebudu chodit spát před půlnocí. ;-)

Offline Lilly_Ku
Avatar
4129 příspěvků moje polička 02. března 2018 06:58

Gatita zulejku jsem precetla minulej tyden (a hodne se mi libila) a taky mi neprisla depresivni, i kdyz je zasazena do hrozne doby.

Offline baltik
Avatar
4427 příspěvků moje polička 02. března 2018 07:41

Malvin aaa, diky, podle vasi napovedy mam jeden tip, ale na to teda ta pantomima vypada hodne mirumilovne :)

edit: ha, tak je to tak, diky jeste jednou

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 02. března 2018 10:20

Jé, dneska je v Knižní odysee knížka, kterou mám zrovna rozečtenou! Bych teda neřekla, že to je natolik známej titul, aby byl vhodnej do hádanky, ale tak asi jo...