Čaj a káva

14. listopadu 2017 13:10
Offline rozarka
Avatar
3978 příspěvků moje polička 14. listopadu 2017 20:06

Mám ráda čaje TWG,dávám přednost černému. Ale dostala jsem nějaký Alexandria,myslím,ten je zelený,voní mírně jako větrová žvýkačka a ten jsem pila celé léto. Stálicí jeEarl Grey,ten už léta a zatím se mi nepřepil. A zrovna minulý týden jsem ochutnala nějaký Tartlon a ten má lístky docela obrovské,až jsem se lekla,jestli je to pořád čaj. A po tom se budu muset podívat. Ten byl!

Offline Ounz
Avatar
19829 příspěvků moje polička 14. listopadu 2017 20:22

Já sem si oblíbila Kusmi tea, můžu doporučit. Čas od času mám ráda fenykl/anýz/kmín a jinak samozřejmě kávu, tu preferuju. V práci máme nesspresso, je to bezbordelový žejo. Jinak teď mám kávu z Vietnamu, skvělá a až ji dopiju, půjdu šmejdit do sapy. Jinak doporučuju coffe source a cerstvakava. Občas tureckou z galaxyfoodu (ale maj i v farahfood)

Online brrr
Avatar
10010 příspěvků moje polička 14. listopadu 2017 21:59
Reakce na Ounz:

Mamka má zase hrozně ráda etiopskou kávu.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 14. listopadu 2017 22:14
Reakce na brrr:

Tu jsem si nedávno koupila. Možná je každá značka trošku jiná, ale tahle byla neskutečně kyselá. Až mě překvapila. Uvařila jsem si ji asi 4x a vyhodila. Etiopská od Nespresa je třeba úplně normální, nic výrazně kyselého. Chtěla jsem si jako neznalec koupit něco extra a takhle neslavně to dopadlo. 

Edit, příspěvek se mi odeslal dřív, než jsem chtěla. 

Online brrr
Avatar
10010 příspěvků moje polička 14. listopadu 2017 22:22
Reakce na Renusatko:

Myslím, že ji muž vozí sidamo, ale nevím odkud. Dřív z mamacofee, ale tam ji už myslím nemají. Kávu nepiju (instantní snad ani nejde nazývat kávou), takže nevím, jak chutná.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 14. listopadu 2017 22:25
Reakce na brrr:

Já jsem se právě rozhodla, že využiju nový úžasný kávovar v práci a jako první jsem si vybrala zrovna tuhle. Do té doby jsem si myslela, že je mi úplně jedno, jakou kávu piju . Teď už jsem si nechala poradit od znalců v práci a je to mnohem lepší. 

Offline MP Marge
Avatar
5741 příspěvků moje polička 14. listopadu 2017 22:42

Ja se nesmele zeptam, jestlipak se tady najde spriznena duse, ktera ma take rada kavu s prichutemi? Bylo mi naznaceno kavomilnymi prateli, ze je to neodpustitelny hrich, ale ja si nemuzu pomoct, me to po ranu strasne chutna - nejradsi mam kokos a maliny v cokolade 

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 15. listopadu 2017 00:47
Reakce na MP Marge:

Psala jsi o problému - spouta ATB a následně potíže s trávením- to chce užívat probiotika, nejen při užívání antibiotik, ale i potom, delší dobu.

Jo a  kávu s příchutí jsem pila, teda nakonec i dopila, ale musela jsem ji hodně naředit mlékem, vůbec mi nechutnala. Není nad klasickou hořkou chuť...

Offline MP Marge
Avatar
5741 příspěvků moje polička 15. listopadu 2017 00:54
Reakce na janejane:

Ja holt nejsem gurman 

Probiotika mam.

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 15. listopadu 2017 01:00
Reakce na MP Marge:

A třeba právě jsi!

A když  chutná, není co řešit.  (mám občas taky prazvláštní chutě, piju třeba heřmánkový čaj s mlékem, vlastně i jiné než heřmánkový...)

Offline MP Marge
Avatar
5741 příspěvků moje polička 15. listopadu 2017 01:51
Reakce na janejane:

Hele, to delala na vosce moje nejlepsi kamaradka, a ja jsem se ji za to posklebovala - a pak jsem to jednou vyzkousela a ono to fakt  bylo dobry 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 15. listopadu 2017 06:54
Reakce na MP Marge:

Právě včera jsem si v obchůdku s čaji a kávou koupila ochucenou kávu. Nechala jsem si pomlít zrnkovou s příchutí havajský ořech a musím říct, že nejenom vůně je skvělá. Chutná mi. 

Také jsem koukala, že v nabídce měli kávu zelenou. Tu neznám. Pijete ji někdo?

Offline Ounz
Avatar
19829 příspěvků moje polička 15. listopadu 2017 07:55
Reakce na brrr:

Etiopskou moc nemusím,ale mammacoffe sem zkoušela a taky maj dobrý kafe.

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 15. listopadu 2017 09:26
Reakce na Ounz:

Kusmi sú super, síce nad cenou vždy škrípem zubami, ale taký boost ma drží na nohách pri učení na akúkoľvek skúšku.

Inak rada si chodím vyberať do Oxalis, majú naozaj slušné čaje, tam by som si možno trúfla aj čisto ovocný, aj keď to nie je celkom moje. Ale mám rada zmesi s rôznymi ovocnými prímesami aj klasické jednodruhové.

Najviac asi fičím na Darjeelinu a na jemnejších japonských.

V podstate jediný čaj, ktorý fakt nedávam - teda z kvalitných - je Lapsang Souchong (to je ten údený).

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 15. listopadu 2017 09:29
Reakce na MP Marge:

Prosím Ťa, to nerieš. Pi to, čo Ti chutí. Ja mám rada kvalitnú čistú kávu, ale zas - som tak netrpezlivá, že si do nej zvyknem hodiť kocku ľadu, aby som ju mohla piť hneď. Tiež sa tým pred konzervatívnymi kávomilcami nechválim, ale minule ma príjemne prekvapilo, že to robí aj jeden známy....hneď som bola spokojnejšia:)).

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33705 příspěvků moje polička 15. listopadu 2017 09:49
Reakce na Ounz:

a je nějaký doporučení na ten Kusmi? Já už kolem nich chodím jakou dobu, ale z tý ceny trochu padám do kolen. Miluju Earl Grey (z M&S nebo Ahmad)

Online brrr
Avatar
10010 příspěvků moje polička 15. listopadu 2017 10:10
Reakce na slniecko:

A já mám Lapsang hrozně ráda a ty jsi mi připomněla, že bych si mohla zase nějaký koupit

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33705 příspěvků moje polička 15. listopadu 2017 10:12
Reakce na brrr:

a co pu-erh, taky dost muzejní čaj? já mám na něj asi trochu alergii, naskakujou mi červený fleky v obličeji, ale mám ho ráda :-D

Online brrr
Avatar
10010 příspěvků moje polička 15. listopadu 2017 11:19
Reakce na Potrefenáhusa:

Pu-erh dobrý, ale sama od sebe si koupím akorát ten Lapsang, jinak jsem čajový (a kávový) barbar.

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 15. listopadu 2017 11:19
Reakce na Potrefenáhusa:

Kusmi je skvely  treba bb detox, blue detox, princ vladimir, anastasia, sweet love... doporucuji navstivit obchod a vybrat si na miste, maji pekny vyber. Dobry je taky twg, maji treba v savoy. Spatny neni ani ten zminovany harney&sons.