Šití, pletení, háčkování,...

19. srpna 2014 13:08
Offline Potrefenáhusa
Avatar
33676 příspěvků moje polička 30. července 2019 09:55

continuity nechceš zkusit to brioche, abysme tu měli někoho, kdo to umí? Já bych moc ráda ten svetr, ale dala jsem si závazek, že nejdřív dopletu, co mám rozpletenýho (u toho zas.....ho šátku mi zbejvá už jen asi 10 řad a je to nekonečný)

Offline Sweet Potato
Avatar
34810 příspěvků moje polička 30. července 2019 10:01

Potrefenáhusa A když něco pleteš takhle strašně dlouho a na sílu, budeš z toho mít pak ještě radost, budeš to vůbec nosit? Nebo je to pro někoho?

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33676 příspěvků moje polička 30. července 2019 10:10

Sweet Potato jako von je ale fakt krásnej (o ceně radši mlčim), já myslim, že ho nosit asi spíš budu, já po něm strašně toužila

ale spíš než tohle - bezbřehá nuda při pletení - mi trochu vadí něco, co jsem pletla terapeuticky, trochu jako věc, co si člověk koupí jako bolestný po nějaký hnusný události, některý věci jsou s tim zážitkem pak nerozlučně spojený

a mě  baví víc to složitější pletení, když u toho musí člověk víc myslet, jak to jsou jen ty rovný řádky, trpim vždycky

Offline rozarka
Avatar
3975 příspěvků moje polička 30. července 2019 10:33

continuity Dekuju, uložila jsem si to k učení, za zimních večerů to zkusím. Budu rada, když zvládnu kostky, do náročnějších projektů si neroufnu jít.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 30. července 2019 10:34

continuityPěkné! Mám jeden návod na šátek pletený touto technikou. Asi se k tomu jen tak nedostanu, ale pro každý případ jsem si to vytiskla, co kdyby náhodou jsem se rozhodla.

Potrefenáhusa Ten je taky krásný! Držím palce se šátkem, ať můžeš začít svetr!

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33676 příspěvků moje polička 30. července 2019 10:38

Panenka já mám pak ještě jeden svetr, kdterýmu chybí kousek jednoho rukávu, další svetr, ze kterýho mám spodní rantl a další, ze kterýho mám pro změnu jen rukávy.....a pak ještě jeden svetr, co jsem pletla jako dárek, ale vylezl strašně obrovskej, takže celej by potřeboval rozpárat a přeplést (jako celej velkej dopletenej svetr s barevným sedlem)

Offline continuity
Avatar
33596 příspěvků moje polička 30. července 2019 11:06

Potrefenáhusa jako naucit se to muzu, jenom uz bych asi mela plest i neco jineho nez ctverecky 15x15cm

Jsem si slibovala, ze si konecne nahodim na ten sedivy svetr, co jsme tady resili pred mesicem. Vlnu na to mam, ale zas jsem si nastrkala dlouha lanka do satku, co nema konce. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33676 příspěvků moje polička 30. července 2019 11:11

continuity no v těch vedrech je to pletení stejně dost mučivý...ale zase až se zima zeptá...

Offline umpalumpa
Avatar
27 příspěvků moje polička 30. července 2019 14:38

Zdravím, nepletl někdo humulus od Isabell Kraemer?Vlnu mám, rozpis mám, nikdy jsem tedy nic nevyplétala...Většinu svetrů, co jsem upletla nakonec nenosím a šály už nepotřebuju..Rozpis vypadá pro mě děsivě..Potřebuju, aby mi někdo řekl, že to nic není

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33676 příspěvků moje polička 30. července 2019 14:46

umpalumpa nic to není, to fakt dáš, kruhový pletení fakt žádný zapeklitosti neobsahuje

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 30. července 2019 15:02

Potrefenáhusa Jé, to se tak dobře čte! (že má  někdo taky rozdělaných takových projektů - jsem na tom podobně: triko s krátkým, triko s dlouhým, rukavice, neušitá vesta, večerní šaty...) Přeplést celý svetr je martyrium, ale už jsem taky jedno triko přeplétala úplně sakumprásk - v mém případě bylo malé. Takže soucítím...

Jinak jak čtu continuity , tak koukám, že nekonečné šátky jsou metlou pletařek.

umpalumpaNorský svetr jsem ještě nepletla, ale podkolenky byly fakt v pohodě, jdi do toho!

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33676 příspěvků moje polička 30. července 2019 15:06

umpalumpa já už jsem těch kruhových svetrů s těma barevnejma sedlama DOKONČILA!!! asi 8, tam se hodí umět přidávat a ubírat oka do obou směrů a to je všechno, ke všemu jsou na youtubu tutorialy, on ten návod vypadá složitě, ale když se do toho člověk pustí, je to zjevnější

Offline continuity
Avatar
33596 příspěvků moje polička 30. července 2019 15:23

Panenka a to je tento jeste dobrej, protoze ma vzor, takze mne to celkem bavi, akorat to jde pomalu. aktualne mam na jehlici 280 ok a porad to pribyva. Jsem cca v pulce vysky. Finalni pocet je 460 nebo tak neco. 

Jeden satek vyda tak na dva svetry minimalne a je to jen satek. Ale toto oboustranne pleteni jde jeste pomaleji. Uvazuji nad cepicema pro deti. A mozna deka sesivana ze ctverecku jako projekt na mnoho let.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33676 příspěvků moje polička 30. července 2019 15:31

continuity já jsem se z těch granny squares zmohla jen na polštář, mně ty jednotvárný věci prostě fakt nebavěj, ale kolegyně to má jako relax, jede jak fretka a deku měla za chvíli

Offline continuity
Avatar
33596 příspěvků moje polička 30. července 2019 17:51

Potrefenáhusa ja bych prave delala ty ctverecky s oboustrannym norskym vzorem, je toho milion. Akorat to vazne trva, snad se jeste zlepsim, ale to vcerejsi dilo mi zabralo dve hodiny. 

Offline Friga
Avatar
1565 příspěvků moje polička 30. července 2019 19:33

Pridam dvoje saty, ktere jsem zatim usila behem leta. Prvni jsou dle strihu Vienna z Fibre Mood. Material je balvneny saten s trochou elastanu. Saty se dobre nosi, taham je ted skoro porad a byly se mnou v Berline :)

Druhe saty jsou dle strihu Kielo od Named. Jsou z bavlneneho upletu s elastanem. Pri jejich siti jsem udelala skolackou chybu behem zacistovani pruramku a vystrihu, ale nastesti to neni moc videt. Mam drobnou vytku ke strihu: rozparek je moc kratky pro lidi s dlouhym krokem. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33676 příspěvků moje polička 30. července 2019 21:31

Friga jsou moc pěkný! Ty druhy znám z pinterestu a moc se mi ten střih libi, jde nekde koupit on-line?

Offline continuity
Avatar
33596 příspěvků moje polička 30. července 2019 22:20

Friga mas to krasne. Zadne chyby teda nevidim

Offline Friga
Avatar
1565 příspěvků moje polička 31. července 2019 06:22

Potrefenáhusa dekuju! Ten strih se da koupit na strankach Named v PDF. Nebo ti to muzu zkusit poslat, jen to mam finsky, ale neni zadna veda to usit i bez navodu.  

continuity Dekuju! Trosku vylejzaj sikme  prouzky, kteryma jsem zacistovala, protoze jsem je jaksi pred prositim z lice zapomnela prisit ke svovym pridavkum.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 31. července 2019 12:45

continuity Uf! Tolik očí?!?!

Friga Wow! Oboje moc pěkné! Chyby nevidím.