Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline Makara
Avatar
2237 příspěvků moje polička 25. dubna 2024 16:05

Dnes mi pán od robotických sekacek zbořil bábovičky o bezpracném "golfovém" trávníku na zahradě

(úzké průjezdy, kůra na trvalkovych záhonech, záhony bez dlaznenych okrajů. Utěšuju se alespoň tou finanční úsporou. 

Offline Kokoska
Avatar
28317 příspěvků moje polička 25. dubna 2024 16:17

Makara zahony s dlazdenymi okraji u sousedu nemaji a sekacka jim tam rejdi vesele obden. Vzdyt se snad dava nejaky dratek, za ktery to nejede? Totez trvalkove zahony, do nich by to taky jezdit nemelo, tak proc vadi kura?

Offline Kan
Avatar
7005 příspěvků moje polička 25. dubna 2024 16:19

Makara Od realizatorů zahrad a parků vím, že nejhorší na údržbu je anglický trávník.

Offline Kokoska
Avatar
28317 příspěvků moje polička 25. dubna 2024 17:40

Kan doporučuju povídku Jindřišky Smetanové o zoufalství z trávníku na britském velvyslanectví v Praze :)

str. 88

https://web2.mlp.cz/koweb/00/04/73/35/15/ustlano_na_ruzich_a_pod_nebesy.pdf

Offline Len
Avatar
2216 příspěvků moje polička 25. dubna 2024 17:54

letfenixa Já půlku těch vychytávek taky neznám. Ta funkce, na kterou si stěžuje rasaNori by mě pekelně štvala, hodně mi vadí pocit, že nemám řízení pod kontrolou. Proto nemám ráda ani automat, chybí mi ten pocit, že auto ovládám já. Ale třeba se na to dá zvyknout, poprvé jsem ani nevěděla, jak takový auto nastartovat. Jsem technickej dinosaurus.

Offline letfenixa
Avatar
7982 příspěvků moje polička 25. dubna 2024 18:33

Len iné ako manual som ešte nesoferovala. Úplný dinosaurus som ja.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 25. dubna 2024 19:08

Len je to skoro stejný, ono to řadicí páku má, jen das (bez spojky) drive nebo zpátečku 

Offline Len
Avatar
2216 příspěvků moje polička 25. dubna 2024 19:48

PotrefenáhusaVím, ono to bude vyloženě problém v hlavě - auto jede "samo" = pocitově  ho neovládám, nedávám zrovna v tu chvíli aktivně povel vpřed, jen brzdím, kdežto u manuálu to volím během jízdy, je to prostě pocit. Asi bych si zvykla, automat jsem řídila jen párkrát (carsharing), tak mi to pořád přijde divný. 

Offline Makara
Avatar
2237 příspěvků moje polička 25. dubna 2024 19:49

Kokoska ten drát se vede kolem záhonu asi 30 Cm a může  se stát, ze se kolečko sekačky zachytí za zakopaný plastový obrubnik a na měkké kůře se začne zahrabávat  a musíš ho vysvobodit. Když dáš drát dál, tak zůstane  neposekany  pásek. 
Kan já ten sekaný trávník chci jen jako komunikační  chodníky (sedmikrásky nevadí) a popředí k trvalkám. Zbytek je osetý lucni směsí. Jenže ty robotické sekačky nemají úzké plochy rády. A úzké je při ně pod 1,5 metru. Já ty chodníky chtěla třeba jen 60 Cm, byla jsem smířená s 1,2 m. No tak to budu sekat jen na šířku obyčejné sekačky a bude víc luční trávy.

Offline continuity
Avatar
33715 příspěvků moje polička 25. dubna 2024 19:54

Len plyn u automatu normálně máš. To, co řešíš je tempomat a ten s tím moc nesouvisi. Resp. přidávat umí každé auto s tempomatem, brzdit asi jen ten automat (alespoň jsem to na žádném jiném neviděla).

Offline Makara
Avatar
2237 příspěvků moje polička 25. dubna 2024 19:56

continuity i manuál s adaptivním tempomatem brzdí 

Offline RoSa
Avatar
8229 příspěvků moje polička 25. dubna 2024 19:56

hele a jak to je u elektrického? tam se asi z logiky věci na plyn nešlape, co?

Offline continuity
Avatar
33715 příspěvků moje polička 25. dubna 2024 19:57

Makara zajímavé neumím si úplně představit to brždění bez podřazení, resp. Asi umím, ale chudák motor, nakonec to zhasne, když nic neuděláš?

Offline Makara
Avatar
2237 příspěvků moje polička 25. dubna 2024 20:02

Len mě spíš děsí u těch  chytrých  aut to, že zkušený řidič může  nebýt plně koncentrován na jízdu ( zapneš tempomat, dáš hlídání čar a můžeš koukat na film) a naopak nezkušený řidič spolehajici na ty vychytávky si neporadi v nějaké krizové situaci, kterou už auto samo neumí vyřešit 

Offline continuity
Avatar
33715 příspěvků moje polička 25. dubna 2024 20:05

RoSa tam se z logiky věci neřadí, ale pridat nějak musíš. 

Obecně jsou elektromobily konstrukčně o hodně jednodušší. Já si na rozdíl od příspěvků předchozím myslím, že se nakonec bez problémů prosadí. Ty problémy s baterkami se už ve velké míře vyřešili a infrastrukturu odborníci komentují taky jako řešitelnou věc (teda ne v ČR, tady je problém i inteligentní autobusová zastavka)

Offline Makara
Avatar
2237 příspěvků moje polička 25. dubna 2024 20:06

continuity tak ono tě to  brzdění  tempomatu probudí, takže už to pak dořešíš ty. Ale umí  na to taky pěkně dupnout, když ti tam někdo  náhle vjede na dálnici z pravého pruhu.

Offline Kan
Avatar
7005 příspěvků moje polička 25. dubna 2024 20:08

Makara Já ti rozumím, průchozí cestičku na cestu za humna a do sadu mají naši taky, ale dělají to benzinovou sekačkou. Já proti anglickejm trávníkům nic nemám, vůbec to nehejtím, jelikož vím, že kos si vytáhne žížalu jedině z krátké trávy, do vysoké neleze. :D A doufám, že když se přežere žížal, vykašle se na naše třešně, jahody a borůvky. :D

Offline continuity
Avatar
33715 příspěvků moje polička 25. dubna 2024 20:08

Makarajá jsem si ho zapínala v době (třeba hustý liják) kdy jsem byla ráda, že hlídame dva. Jako zapnout tempomat a koukat na film je prasarna non plus ultra a třeba ten Superb si hodně stěžoval, když jsem nedržela pořádně volant (hlídala jsem ho, jen jsem testovala, co udělá a jak moc autonomní je).

Zas šéfův medvěd auto bez problémů odstavil v odstavném pruhu, pokud usnul (ano jezdilo se v ty firmě příšerně a byl to jeden z důvodů mě výpovědi).

Offline continuity
Avatar
33715 příspěvků moje polička 25. dubna 2024 20:11

Makara to mi dela Ford taky, ale je to nouzové brzdění, což je něco jiného než adaptivní tempomat. Moc se asi nepočítá s tím, že by to to auto dělalo 20x do hodiny.

Na těch automatech na to fakt nemusíš sáhnout z Brna do Prahy. 

Offline Makara
Avatar
2237 příspěvků moje polička 25. dubna 2024 20:12

continuity s tím filmem je to ode mne nadsázka, ale jsou fakt řidiči toho schopni.