Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 25. ledna 2022 09:36

Karoleena Naprosto otevřeně přiznávám, že nešla. Úvodní heslo mě natolik odradilo a znechutilo, že jsem neměla chuť si dál zjišťovat. Ale díky za upozornění, dovzdělám se a uvidíme, jestli změním názor.

Offline Candance
Avatar
5355 příspěvků moje polička 25. ledna 2022 09:53

Kokoska

Presne tyden dopredu pred prevenci nahlasim, ze ke problem to a to, pak soucastku nemaji. Takze me s tim objednaji za tyden. Pri te preventivni prohlídce najdou jiný problém a aha, za ten tyden maji jen tu prvni soucastku a chteji me objednat znovu.

To, ze tam to auto stoji den a pak to vlastne nestihnou, nekomentuju.

Jako treti vec je, ze auto ma 2 roky a xy problemu. Vcetne selhani cidel uprostred krizovatky.

 

Offline Kokoska
Avatar
28411 příspěvků moje polička 25. ledna 2022 10:03

Candance me to strasne vytocilo, jako ja planuju ruzny veci, u nas se bez auta vydat na nakup je zoufalstvi, muz se svym autem byl zrovna kazdy den pryc, a jako zase za tyden? A pak to jeste 4 dny trvalo, nez to dodelali. Tentokrat uz jsem si pripravovala,rec, jak budu pozadovat nahradni auto na jejich naklady, kdyz nedodrzi termin, a oni to meli hotovy behem par hodin. V breznu to ma jit na technickou, coz zarizujiu taky oni, to jsem zvedava.

Offline Candance
Avatar
5355 příspěvků moje polička 25. ledna 2022 10:07

Kokoskaja zase byla drsna, kdyz mi volali, ze je na case na dalsi prohlidku. Ze to v jinem znackovem servisu bylo lepsi jen o chlup, vedet nemusi.

Offline Kokoska
Avatar
28411 příspěvků moje polička 25. ledna 2022 10:12

Candance Uz jsem si rikala, ze snad zacnu jezdit jinam, ale je to dal a dost mimo MHD, potrebovala bych odvoz, kdyz to tam necham. Nebo pujcit a zaplatit nahradni auto. Jeste jim tady dam sanci, kdyz me nastvou, tak vyzkousim konkurenci.

Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 25. ledna 2022 10:12

Candance

Ja to fakt pochopila uz napoprve. A neni to neco jinyho - je to jakysi princip kolektivni zodpovednosti nebo taky kolektivni viny. Co ja mam spolecneho s tim, ze nektere zeny jsou nezodpovedne v praci? Vubec nic, tecka.

Pokud se neco musi zmenit, tak presne tohle pausalni hodnoceni a uvazovani. A ne ze ja budu zamestnavatele ujistovat, ze se nechystam otehotnet.

Ono se to teda uz dost meni v poslednich letech, aspon co mam zkusenost u firem, u kterych jsem v poslednich letech pracovala.

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 25. ledna 2022 12:26

Karoleena Tak jsem si to procetla, ale bohuzel mě to nepřesvědčilo, ze bych měla ženě na kandidátce přičíst nějaké plusové body za to, že je žena. Já to takhle prostě nevnímám. 


edit A vlastně ani vnímat nechci.

Offline notna
Avatar
6574 příspěvků moje polička 25. ledna 2022 12:51

MP Meri Souhlasím. Heroin před volbama mě taky zklamal. I číslo s presidentkama se mi líbilo v tom směru, že představili možné kandidátky, vše opravdu zajímavé osobnosti. Ale to tlačení na to, aby to byla žena se mi nelíbí. Nechci se rozhodovat podle pohlaví.

Offline Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 25. ledna 2022 12:57
Reakce na Lilly_Ku:

Candance

Ja to fakt pochopila uz napoprve. A neni to neco jinyho - je to jakysi princip kolektivni zodpovednosti nebo taky kolektivni viny. Co ja mam spolecneho s tim, ze nektere zeny jsou nezodpovedne v praci? Vubec nic, tecka.

​Je tys to napsala přesně! Mně už to včera nazvedlo, ale vůbec jsem nedokázala formulovat myšlenku přesně. 

Offline Emi
Avatar
1046 příspěvků moje polička 25. ledna 2022 13:01

MP Meri Mně by stačilo, kdybych nedostávala mínusové body za to, že jsem žena. Teď si hledám práci a jako žena těsně po padesátce jsem pro většinu personalistů (resp. obvykle personalistek) mrtvá. Takže raději hledají dál a ty pozice vidím týdny nebo dokonce měsíce neobsazené. A obvykle reaguju jen na práci, kde splňuju kritéria na 100%, v nedostatku znalostí a schopností by problém být neměl.  

Offline dzizisketa
Avatar
7492 příspěvků moje polička 25. ledna 2022 13:03
Reakce na notna:

MP Meri Souhlasím. Heroin před volbama mě taky zklamal. I číslo s presidentkama se mi líbilo v tom směru, že představili možné kandidátky, vše opravdu zajímavé osobnosti. Ale to tlačení na to, aby to byla žena se mi nelíbí. Nechci se rozhodovat podle pohlaví.

​No to je ale dobrý příklad. Když někdo píše o tom, že by bylo načase mít ženu prezidentku, tak je to tlačení podle pohlaví. Když se ale píše o kandidujících mužích, nikdo to jako tlačení jednoho pohlaví nevnímá. Protože pořád univerzální člověk = muž.

Offline Candance
Avatar
5355 příspěvků moje polička 25. ledna 2022 13:05

Emi minusovymi body jsi to vystihla

Offline 711990
Avatar
17183 příspěvků moje polička 25. ledna 2022 13:07
Offline Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 25. ledna 2022 13:11

Emi A myslíš, že chlap po padesátce nemá minusové body? Já jakoby nechápu kde je ten ,,rozdíl,, mezi chlapem a ženskou po padesatce? Jako chápu že tak nejak ten celej pracovní život jsou tam ty stereotypní předsudky (otěhotnění, péče o děti, marození děti), ale sakra jsem myslela, že třeba kolem těch padesáti už budu mít klid a budou mě brát jako normálního člověka co chodí do práce prostě!!!  Jako chápu, že někde rozhodují i podle toho aby zapadl do kolektivu nebo tak, ale to se děje v každém věku. 

Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 25. ledna 2022 13:14

dzizisketa presne.

Za sebe rikam, ze kandujici "sestry" rada podporim. Protoze vim, ze u hodne lidi porad budou mit nevyrcene minus jako zeny. Takze rada prispeju svym hlasem k tomu, aby se ta znevyhodnenost trochu vyrovnala.

Offline Candance
Avatar
5355 příspěvků moje polička 25. ledna 2022 13:14

Karjaja myslim, ze muz dostane vetsinou prednost

Offline Emi
Avatar
1046 příspěvků moje polička 25. ledna 2022 13:14

Candance Jako překvalifikovaná žena po padesátce jsem sběratelka mínusových bodů :-) A nevymažu je ani tím, co jsem už dělala, dokázala nebo jak intenzivně na sobě pracuju.

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 25. ledna 2022 13:17

Emi Já jsem pro, aby se za pohlaví nedávaly žádný body nikomu, což je zároveň pro mě osobně i "naplnění" myšlenky feminismu. 

Offline Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 25. ledna 2022 13:19

Candance Proč myslíš? Já si to nemyslím.Ale možná jsem spíš pracovala ve sférách který ženám nahravaly nebo to bylo jedno. 

Offline continuity
Avatar
33829 příspěvků moje polička 25. ledna 2022 13:19

Lilly_Ku ty s tim nemáš samozřejmě společného vůbec nic, ale ostatní to takto vnímají. Můžeme se tady shodnout, že je to špatně, ale otázka zní: pomůže to prakticky něčemu? Te me kolegyni rozhodně ne. A ja proti tomu aktivně bojuji, jak jsem psala. Akorát je to složité.  Resp. se zeptám takto: kolik z vás aktívne obhajovalo ženskou kandidátku před nadřízeným, klienty nebo kolegy a muselo nějak řešit ty argumenty? 

Podle mě to o vysvětlování, ale na obě strany. Že ženy si škodí, i osobně, když se takto chovají a taky na muže, že to takto nemůžou posuzovat.