Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 06. listopadu 2021 10:58

Garfie uvidíš, třeba to nakonec tak rychle nepůjde. Hrozná nejistota teda.

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 06. listopadu 2021 11:23

Milostpán si vyžádal volné dopoledne, "když jsem doma a můžu hlídat Poppynku, aby nebyla chudinka sama". I zajásala jsem, strčila mu její starý olezlý kšíry ať jí podle nich koupí nový, a nasměrovala ho na Zličín kde jsou dva obchody pro zviřátka.

No jak myslíš, pravil milostpán. Já tam klidně zajedu, ale původně jsem chtěl do města pro ty tvoje moserovky!

Takže budu mít prd a ne skleničky, já starej vůl. 

Offline brrr
Avatar
10018 příspěvků moje polička 06. listopadu 2021 11:37

Garfie A na jak dlouho vlastně nakonec jedete? Na ty tři roky nebo se ten jeden rok, co jste nemohli odjet odečetl a jedete na dva?

Moc vám držím palce. Naši kluci by aktuálně dali bůhví co, aby mohli jet do Japonska. "Ale ne do Tokia, mami, ale do nějakých vesnic, kde jsou ty staré chrámy" (mladší)

Offline Sweet Potato
Avatar
34833 příspěvků moje polička 06. listopadu 2021 11:46

Garfie Složitý. Každopádně držím palce.

Offline SunEclipse
Avatar
3106 příspěvků moje polička 06. listopadu 2021 11:50

barbucha nebude tak zle, ono bude oboje.

Ale je jasný, že Poppinka, sluníčko, má přednost.

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 06. listopadu 2021 11:54

SunEclipse 

Jsem nesobecká světice

Doufám že nějaký kšíry přinese aspoň, už mi volal že v jednom tom obchodě ty kýžený nemaj a jak ho tak tipuju tak bude zle nenaloženej a pro skleničky už nepojede!

Offline Kan
Avatar
6998 příspěvků moje polička 06. listopadu 2021 11:54

barbucha A proč nevezme oboje? 

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 06. listopadu 2021 11:56

Kan 

Viz výše. A ze Zličína se mu na Příkopy určitě už nebude chtít

Offline Candance
Avatar
5350 příspěvků moje polička 06. listopadu 2021 12:03

Takze jsme zacali vrtat listy na zavesy. Zle srouby a hmozdinky, na 5 tydnu odlozeno. 

Dnes zase zle srouby ale po 1 pohledu pro ne bezel. Pak bezne problemy, aby pak zjistil, ze je krivy strop. To to do haje nevedel predtim? Vypada to otresne.

Ostatni pokoje tedy musi asi do steny a me do stropu a samo, ze nema ani drzaky na tu stenu a ja nevim, ci to do steny chci.

Offline 999
Avatar
17575 příspěvků moje polička 06. listopadu 2021 12:04

Před časem mě ukecala kamarádka, abych jí prodala moje plonkový auto. A včera jsme měli nějakou akci a ona se cestou ztratila. Volala mi, co má dělat, já ji jela s mokrou hlavou hledat a zachránit. Ona mi následně při parkování odřela auto. Jestli teda bude pojišťovna řešit, že jsem byla majitelkou obou aut, tak fakt nevím. Naštěstí je na ní převedený...

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 06. listopadu 2021 12:10

999 

Každý dobrý skutek... atd.

Offline 999
Avatar
17575 příspěvků moje polička 06. listopadu 2021 12:12

barbucha Přesně... Dobře mi tak.

Offline continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 06. listopadu 2021 12:21

Garfie a jak to dopadlo s tou školou? Budou alespoň chodit do jedné?

Offline Candance
Avatar
5350 příspěvků moje polička 06. listopadu 2021 12:44

999 tak to se ti to vyplatilo

Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 06. listopadu 2021 13:50

brrr Chrámy jsou i v Tokyu! :-) A úplně na dosah jsou dvě krásné chrámové oblasti. Ale tvým klukům by se asi líbilo Šikoku, to je ještě takové "staré" Japonsko. Však jestli pustí i turisty, tak přijeďte!

Ta doba je úplně neodhadnutelná. V podstatě smlouvu má muž na dva roky, s tím, že se může i zdvojnásobit...těžko odhadnout. Náš soukromý předpoklad je, že do konce letošního školního roku + dva další. To by mi vyhovovalo i kvůli dětem, dcera by se vrátila akorát před střední a syn na šestiletý gympl. 

continuity Stav je takový, že s dcerou počítají, ale syn je přijatý jen podmínečně, to znamená, že místo pro něj mají, ale než ho definitivně přijmou, chtějí si s ním osobně promluvit a zřejmě i na několik dní přijmout a pozorovat, jak se chová. Já doufám, že to klapne, hodně teď tlačíme na angličtinu a proti pohovoru, který dělal před rokem a prakticky nic ze sebe nevymáčkl je teď někde jinde. Třídní jim psala doporučení a mluvila o něm moc hezky, aniž by nějak tajila jeho potíže, i z poradny dostal lepší zprávu, kde vyzdvihli jeho inteligenci a mimořádnost. No uvidíme. Ale vlastně si moc nepřipouštím jinou možnost, protože to by bylo strašně komplikované. :-( 

Offline continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 06. listopadu 2021 14:03

Garfie to zní dobře, že tomu dali šanci. On to tvůj synek jistě zvládne. Myslím na vás. 

Já bych si teda vybírala bydlení u parku. Děti tu cestu po chvilce zvládnou, na tu vzdálenost se to zdá hrozné, ale tady v Praze děti na osmileté gymply dojíždějí klidně 45 minut i víc, některé z okolních vesnic a několika přestupy a nikomu na tom nepřijde nic tak divného. 

Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 06. listopadu 2021 15:32

continuity My se k tomu taky kloníme, navíc ten dům má vlastní parkovací místo a přitom je nepřístupný, vedou k němu jen schody pro pěší takže relativně dost v soukromí. V Tokyu se říká, že pokud jsi metrem do hodiny v práci, jsi šťastný člověk. :-) Já počítám, že by děti jezdily na kole, ale uvidíme, ono je to asi půl kilometru po schodech, ta Jokohama je samý kopec. 

Se synem uvidíme, já mu věřím, ale ona je to dost stresová situace, nová škola, cizí lidé, cizí děti, navíc ta velká jazyková bariéra, může reagovat nějak zkratovitě. 

Offline Candance
Avatar
5350 příspěvků moje polička 06. listopadu 2021 16:53

Garfie drzim vam palce.

Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 06. listopadu 2021 16:56

Candance Dekuju

Offline continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 06. listopadu 2021 17:36

Garfie s koly uvidíš jaký tam bude provoz, ale celkem si myslím, že si to dojíždění sedne.