Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline slniecko admin
Avatar
17627 příspěvků moje polička 03. října 2020 13:03

continuity myslím, že problém nie je v tých s&stémoch, ale v kapacite pripojenia. Ale nevyzníám sa v tom, len viem, že keď mi to padá úplne, tak proste sa prepnem z domáceho pripojenia na mobilný hotspot a čáry-máry-fuk, zrazu to ide. Takisto keď hovorím s niektorými ľuďmi, tak trebárs na tom istom nb im to "stíha" inak z kancelárie a ink z domu. Jo a keď sa naštvem a volám operátorovi, tak to tak 2-3 dni mám po problémoch. Takže moja konšpirácia je, že proste púšťajú určité množstvo kapacity, ako sa im dá/chce a toto že majú iste IT firmy lepšie ošéfované ako malí živnostníci, alebo ľudia v domácnostiach (to je asi najlepšie vidno na online rodičovských)

Ale ber to ako náhľad absolventky niekoľkých humanitných odborov, ktorá by si trúfla tak maximálne na matematickú paraolympiádu a v momente keď niečo nefunguje má v princípe tri možnosti a) donútiť niekoho spraviť nápravu b) obetovať nejaké nevinné zviera neznámym božstvám 3) plakať do vankúša.

S tý videom, je pravda, že je lepšie byť pripravený, ako nepripravený.

Offline continuity
Avatar
33843 příspěvků moje polička 03. října 2020 13:19

slniecko je to kapacitou linky, koncové zariadenie s tým súvisí len malo. Všetky väčšie firmy ( nielen IT) majú monitoring, koľko im tými trubkami tečie a ako je tá linka stabilna. Ale problémy sú dnes dva:

- väčšina schôdzok je on line, takže linka, ktorú mali prenajatú doteraz už nemusí stačiť.

- u koncových domácich užívateľov tiez závisí koľko je tých paralelnych viedohovorov, ale na  koncovej mili visí viac ľudí ako predtým. A infraštruktúra tých všelijakých UPC a podobne to prestala stíhať, aj keď ty osobné máš prenajatú dostatočnú kapacitu. Tuná to UPC už 2x navyšovali a stejné s tým máme problémy. 

- ale môže to byť aj tým, že v niektorom kúte bytu už nie je dosť silný wifi signál ( on aj celkom kolíše v case), takže jak som tak rôzne utekala pred deťmi, vypadavalo mi spojenie celkom nepredvídateľne. 

Já som hovorila o inom. Dnes už tie videokonferencne systémy ( teams, zoom) s týmto počítajú.   Takže na rozdiel od Skype ti teamsy sú schopné znížiť kvalitu obrazu, alebo ho rovno zamrznu, pritom však stále počuješ, pripadne ti rovno napíšu, že majú problém s priepustnosťou. Ten pokrok v stabilite spojenia je oproti Skype neuveriteľný. 

Offline andulka01
Avatar
10777 příspěvků moje polička 03. října 2020 16:58

Proč proboha ČD nemůžou aspoň o víkendech na proflakly trasy nasadit vagony s prostorem pro kola? 

A ještě si stěžuju na sebe, po včerejším karu za kamaráda mi opravdu není dobře. Vypocuju to na kole, ale fujky teda.

Offline Mulen
Avatar
4281 příspěvků moje polička 03. října 2020 17:34

byli jsme v Brně na dostizich. Chtěla jsem si zkusit vsadit a ono to jde jen online. Velké zklamání, představovala jsem si to jak v Dickovi Francisovi..

Offline JankaM
Avatar
2403 příspěvků moje polička 03. října 2020 21:02

continuity vypadá to že tomu rozumíš, máme to přes webex, mám nainstalováno. Dá se to celé, cca 3 hodiny, nahrát? Funkce  - čudlík rekord tam je, tak se to nahraje celé, obraz i zvuk? Děkuji 

Offline continuity
Avatar
33843 příspěvků moje polička 03. října 2020 21:19

JankaM nahrávat lze ,ale zrovna jsem to řešila a kolega mi říkal, že ten záznam přes webex celkem zlobil - špatná kvalita. Nicméně, to že nahravas, ostatní uvidí. Slušnost velí se na tom domluvit. 

Offline slniecko admin
Avatar
17627 příspěvků moje polička 03. října 2020 22:11

continuity áááha. No ja idem na tom, čo používa "druhá strana", takže Skype, Webex, Zoom, Learncube, dokonca Whatsapp.

Ale tak aspoň s týmpripojením som sa strafila. Ono verím tomu, že je toho viac, len...akože na to si to platím, ak predajú viac kapacity, ako majú prenajatú a ja tu potom šaškujem s nefunkčným internetom ....práve UPC sme kvôli tomu vymenili za Orange a mám chuť trhať hlavy. Je to ešte horšie.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 03. října 2020 22:13

slniecko to máš podobné, jako by si všichni chtěli vyzvednout svoje peníze z banky

Offline continuity
Avatar
33843 příspěvků moje polička 03. října 2020 22:14

slniecko tak oni vždy predaju viac ako majú, pretože nesedia vsetci na maxime 24x7. Dá sa kúpiť vyhradené pásmo, ale za iné peniaze.

Offline slniecko admin
Avatar
17627 příspěvků moje polička 04. října 2020 01:02

viktorka_od splavu tak ja kľudne aj cudzie, nemám ich podpísané

continuity tak ale snáď aspoň nejaká proporcionalita by tam mala byť. Ako na začiatku som to aj chápala, že z ničoho nič náhle oveľa väčšia záťaž...ale od februára? Aj nejaké zdvihnutie poplatkov by som chápala, ale toto je proste čistá bezmocnosť.

Offline Sweet Potato
Avatar
34890 příspěvků moje polička 04. října 2020 17:05
Reakce na Mulen:

byli jsme v Brně na dostizich. Chtěla jsem si zkusit vsadit a ono to jde jen online. Velké zklamání, představovala jsem si to jak v Dickovi Francisovi..

​ Před časem jsme sázeli v Chuchli, snadno by se tomu dalo propadnout, tuze snadno.

Offline Mulen
Avatar
4281 příspěvků moje polička 04. října 2020 19:47

Sweet Potato chtěla jsem to aspoň vyzkoušet, ale jak jsme tipovali podle programu, tak to bylo jedině dobře.

Offline andulka01
Avatar
10777 příspěvků moje polička 05. října 2020 11:04

Mulen Sázela jsem v Ascotu (a vyhrála). Jako pocit to byl neskutečnej, i když šlo o pár liber. Sázení na závodišti pouze on-line mi přijde jako škoda, taky mi to k tomu patří (já vim, hazard a tak). Člověk pak ten závod úplně jinak prožívá.

Offline Mulen
Avatar
4281 příspěvků moje polička 05. října 2020 11:06

andulka01 ty jo, v Askotu, to je jiná liga, to bych chtěla zažít! Naše brněnské dostihy, to jak brněnské letiště

Offline andulka01
Avatar
10777 příspěvků moje polička 05. října 2020 11:12

Mulen Tak bejvávalo no :-) Jsem moc ráda, že jsem měla možnost tohle všechno zažít. Jinak mě dostihy asi moc nelákaj. Ale věřím, že i Brno má něco do sebe, mám dojem, že i tady už se dostihový sport chápe jako společenská událost.

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 05. října 2020 11:14

Celkem se trefím obvykle jen ve chvíli, kdy si nevsadím. Pokud náhodou ano, kůň nevleze do startovních boxů, vybočí z dráhy, poprvé v životě přijde druhý a tak.

Jako bych ty chudáky chtěla cíleně poškozovat.

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 05. října 2020 11:15

Proč mi to v textu hází tak divný chyby?

Offline Mulen
Avatar
4281 příspěvků moje polička 05. října 2020 11:18

andulka01 no tak půl na půl společenská událost. Tam v tom prostředí to asi ani moc nejde. Chtěla jsem najít nějakou fotku tribun a tak, ale oni to radši asi nefotí. Aspoň do Chuchle nebo Pardubic se plánuju jednou podívat. Ale ten Askot...

Offline Mulen
Avatar
4281 příspěvků moje polička 05. října 2020 11:19