Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline razorblade
Avatar
8171 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 06:46

brrr Heled, ten celkovej popis mi neprijde jako dobry vztahy, ktery se ted pochroumaly jen proto, ze ty jsi neco rekla ma od tebe pujcene penize a ocividne te dlouhodobe nezdravi? No ufff. Jako jejich sefova mi prijdes v dost podrizeny pozici, kdyz kolem ni jako jeji sefova musis "chodit po spickach"... to fakt nemusis. A ani nemusis trpet to, ze te nezdravi...

Offline razorblade
Avatar
8171 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 06:48

Sairon Potlapkavam a doporucuji skripec

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 07:29

brrr Ty jsi zbytečně hodná! Sedni si s nima v klidu a proberte to. A nenech se vytočit. 

Offline Tak Betty
Avatar
4976 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 07:43

brrr a ještě si myslím, že na pracovišti tě nemusej mít všichni rádi.Z dlouhodobého hlediska je rozhodně lepší respekt.A máš právo veta.

Dokonce si myslím, že už jsi první krok udělala.Držím palce.

Offline Lamicka
Avatar
13340 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 07:51

tenzie dekuji za nabidku :) bud si ho stahnu do ctecky nebo ho ma v Aj segra. 

Offline Janulik03
Avatar
16660 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 07:53

brrr radu nemam dufam ze to vyriesite a tvoje pocity chapem. Niekedy ine nezostane ako trvat na svojom, drzim ti palce

Offline Janulik03
Avatar
16660 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 07:55

Oprala som vonku koberec. Vecer som ho dala dnu a rano som skoro odpadla od smradu. Ta vec nebolauplne sucha ako sa mi zdala a teda to je nieco

uz zas visi vonku a som zvedava kedy zacne prsat. 

Offline Maureen
Avatar
příspěvků moje polička 11. srpna 2020 07:57

Sairon tlapkám...tak to jsme na tom stejně(tedy ty hůř se dvěma mrňouskama)...já jsem si včera natáhla nějaký zádový sval a teď mám od včerejšího vecera pocit,ze mam pod levou lopatkou zabodnutý nůž..ale nemám,koukala jsem se...bolí to jak sviňa

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 13:51

Mohučanka to zní skvěle, nebude to trvat dlouho a budu kupovat novou troubu.

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 13:53

brrr ajaj, to Ti nezávidím.

Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 17:14

brrr můj bývalý šéf razil (a já to přebrala po něm) že do práce se nechodíme milovat, ale pracovat. Šéfuji převážně ženským přes třicet let a vím, že je to pravda. Teď už to budeš napravovat hůř, ale sednout si za stůl a vyříkat si to je potřeba. Ujasnit jim, kdo je šéf a kdo bude rozhodovat, jaké pravomoce přenecháš podřízeným a v jakém případě už to bude tvoje kompetence.

A nebude to snadné, tomu věřím. Bez toho se ale nepohneš, nebo to nedopadne dobře, obávám se.

Offline razorblade
Avatar
8171 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 17:51

Torrah Tvuj bejvaly sef ma skvely heslo. Pripomina mi to mohi prvni praci v hotelu, partnerske pary spolu nesmely pracovat na jedne smene. Kdyz se tam dva kolegove pak dali dohromady, dokonce to pred sefy tajili...

Offline brrr
Avatar
10001 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 17:51

Tak tu máme pokračování. Pěkně jsem si vymyslela, že dotyčnou dám práci, kde si to může dělat podle svého, bude tam mít svoji brigádníci, já ji tam nepolezu. Ostatně tu práci musíme do zítra udělat. Tak jsem ji to oznámila, ona to odmítla, v zásadě bylo extempore přes celou práci, které si vyposlechli všichni, mj. jsme byla obviněna, že ji šikanuju, že jsem lhářka, že jsem zamilovaná do kolegy/jejího přítele (což je popravdě věc, o kterou teda moc nestojím,, páč nevím, co bych si s nim počla :-). Každopadně jsem usoudila, že jsem na takové věci stará, tak jsem ji řekla, ať se sbalí a jde, na čež mi bylo řečeno, že to chce slyšet od našeho šéfa. Proběhlo pár telefonátu a odpoledne se konala schůzka se šéfem a ředitelem (shodou okolností člověk, se kterým dotyčná nejčastěji spolupracuje a tam ta spolupráce klape, páč je ředitel rád, že to někdo udělá za něho).

Za schůzku se teda musím pochválit byla jsem jak milius, vypěnila jsem jen párkrát (jinak jsem fakt fest cholerik). No byl řev, byly slzčiky (sakra, proč to taky neumím), byla jsem označena za problémovou. No bohužel, já si nepamatuju doslova všechny příkoří, kterých se mi dostalo, ostatně cokoliv jsem řekla, bylo překřičeno, ostatně to bylo dva na jednoho. Chápu šéfy, fakt by se nám člověk šiknul, ale já spolupráci po tom ranním představením fakt odmítám. S kolegou jsme se shodli, že jsme schopni dál komunikovat, i když jen na profesionální bázi. Pokračování zítra ...

Offline brrr
Avatar
10001 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 17:56

Torrah Nás je fakt málo, chodíme pravidelně do hospod, slavíme narozeniny. Ale dotyčná má obdivuhodnou schopnosti (kterou ji možná závidím) člověka z kolektivu vyštípat. Nejsem první, akorát je mi to líto (že o ty sezení s kolegy/kamarády příjdu), to je asi důvod, proč jsem to neřešila nějak dřív a nechávala to vyhnívat.

Offline brrr
Avatar
10001 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 17:57

Jo a děkuju za potlapkání a omlouvám se z a výlevy.

Offline continuity
Avatar
33584 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 18:02

brrr to mi je líto.

Popravdě, když podřízený utíká za tvým šéfem, je to vždy potenciální problem a ještě hůř se s tím cokoliv dělá, když tě šéf nepodrzi. Měla jsem takové podřízené 2x a vždy to bylo peklo, které nemělo řešení. 

A vy máte tu hierarchii vždy na výzkum nebo to je služebně dáno nezávisle od toho?

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33675 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 18:06

brrr tlapkam, já teď z práce odešla na mateřskou v pravej čas, taky tam máme problém k řešení, kterej jsem nebyla schopná vyřešit - máme kolegu, bejvalyho vedoucího, kterej byl dlouhodobe hodně vazne nemocnej a teď úplně není schopnej naskočit do pracovního procesu zpátky.

trochu se tam teď žerou, jsem zvědavá, do čeho se vrátím, i když já mám teď pocit, ze už bych do tý práce snad ani netrefila od metra 

Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 18:08

brrr tak to je mi líto. Chápu, že je vás málo, ale šéf s velkým Š by podržel tebe, v každém případě. Jednou tě stanovil jako vedoucí, tak ti musí věřit, že to zvládneš. Až když by viděl, že to fakt nezvládáš, by měl zakročit. Toto je situace naprd teda. Budu ti držet palce. Jak píše continuity , řešení je naprd.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33675 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 18:10

continuity Nechci mluvit za brrr, ale tyhle malý přátelský kolektivy, kde se chodí do hospody a všichni spolu v různých etapách života chodili/chlastali/studovali, jsou na používání šéfovský autority vzdycky dost nešikovný. Plus teda u nás do toho hazou vidle ještě akademický tituly, který ne vzdycky zrcadlej hierarchii...

Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 18:11

razorblade ono to má své opodstatnění, jakmile jsou někde jakékoliv rodinné vazby - manželé, rodič a dítě, snacha a tchyně apod., vždy to ovlivní konstelaci ve firmě, protože málokdy se to podaří udržet na té úrovni, že se nikdo ostatní necítí být znevýhodňován nebo opomíjen v postupu či v rozdělování práce a podobně. Taky jsem to neviděla ráda, když jsme ve firmě - byť na různých odděleních - měli (a dosud bohužel máme) tyto vazby. Kolikrát to fakt vedoucím svazuje ruce, zvlášť když je jeden z páru někde ve vyšší struktuře a vy máte vést toho druhého, který si díky svému partneru vyskakuje... Pokud to není rodinná firma postavená čistě na rodinných vazbách a vyjasněná struktura, je to většinou k horšímu.