Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline coralline
Avatar
2154 příspěvků moje polička 13. března 2020 14:45

viktorka_od splavu Monitory budou mouka 2.0 Taky jsem od příštího týdne na HO a taky nemám doma monitor. Nejradši bych si sbalila ten z kanclu, ale kdo to potáhne MHD?

Offline continuity
Avatar
33639 příspěvků moje polička 13. března 2020 14:49

Já jsem si dnes šikovne zablokovala účet, takže se už nedostanu vůbec nikam. Budu muset v pondělí do práce, pokud mi to šéfová vubec dovolí. Alespoň si odvezu věci než to zavřou úplně ( nám tam láhev Griotky ). Pokud ne, tak pak nevím co. 

I když, ja už jim stejně jenom  konzultuji po telefonu, všechno jsem se snažila předat. třeba by na to za ten týden uz ani nepřišli?

Offline Aranel
Avatar
4503 příspěvků moje polička 13. března 2020 14:52

coralline A jeden můj kamarád ho včera takhle domů opravdu táhl a doma zjistil, že ale k práci potřebuje zabezpečené připojení, které musí firma extra platit a on si o to nezažádal... 

Myslela jsem, že ho táhl zpátky, ale prej má v práci ještě jeden.

Offline razorblade
Avatar
8175 příspěvků moje polička 13. března 2020 14:55

Nove je prej povinnost se hlasit doktorovi pri jakychkoliv projevech chripkoveho onemocneni, i kdyz dotycny nikde nebyl a nevi, ze by byl ve styku s nekym, kdo byl v rizikove oblasti... to je fakt super, protoze ja jsem pravidelne ke konci brezna brutalne nachcipana, protoze proste to menici se pocasi muj organismus vetsinou nerozdejcha, takze nejakou tu peknou karantenku uz mam predem jistou. :D

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33698 příspěvků moje polička 13. března 2020 15:09

razorblade A to se někde píše?

Offline Garfie
Avatar
23915 příspěvků moje polička 13. března 2020 15:11

razorblade pls, mohla bys dát odkaz? 

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 13. března 2020 15:14

razorblade 

Fakt je to reálné? Stát nezvádá testovat ani ty, kteří byli v rizikové oblasti a mají příznaky neřkuli ty, kteří byli v rizikové oblasti a za týden jim skončí karanténa (takže by bylo fajn ověřit, že nebudou hezky tiše symptomaticky přenášet) a oni by chtěli řešit každého, kdo zakašle?

Offline Garfie
Avatar
23915 příspěvků moje polička 13. března 2020 15:16

Krehutka Právě jsem to taky našla :-) Ale ten doplňující komentář to trochu rozporuje....podle něj se domnívám, že to neplatí pro všechny. 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 13. března 2020 15:19

ice My jsme včera doma řešili to stejné, teda manžel. Že provizorní pracovna by nebyl problém, ale potřebuje dva monitory. Nakonec mi dnes psal, že v práci je v bezpečí, protože ze 150 jsou na patře tři . Včera prý 4. Tak dokud jim to tam nezavřou úplně, tak tam bude jezdit.

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 13. března 2020 15:21

A666 já myslím, že není vize testovat lidi, co zakašlou, prostě zůstanou 14 dní doma. Asi právě proto, že testovat nezládají.

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 13. března 2020 15:21

Garfie co konkrétně?

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 13. března 2020 15:23
Reakce na Krehutka:

A666 já myslím, že není vize testovat lidi, co zakašlou, prostě zůstanou 14 dní doma. Asi právě proto, že testovat nezládají.

​No jo, jenže inkubační doba můž být delší, doba onemocnění taky, tohle není nějaké absolutní řešení...... doufám,ž e alespoň u strategikých profesí budou testovat přednostně.....

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46058 příspěvků moje polička 13. března 2020 15:29
Reakce na Krehutka:

A666 já myslím, že není vize testovat lidi, co zakašlou, prostě zůstanou 14 dní doma. Asi právě proto, že testovat nezládají.

​to uz ale resila continuity- co bude pak za tech 14 dnu?

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 13. března 2020 15:34

viktorka_od splavu no ja to nevymyslela, tak se můžu jen domnívat, ale předpokládám, že prostě na všechny, co mají nějaké chřipkové symptomy se teď prostě pohlíží jako na nemocné koronavirem. Pokud máš příznaky a dají tě do karantény, tak asi předpokládají, že za těch 14 dní už nebudeš infekční anebo tě během té doby přijde někdo otestovat. Ale zamezí se asi tomu, aby to v té akutní fázi lidi roznášeli dál.

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 13. března 2020 15:36

A666 nevím. Když budeš nemocná i po těch 14 dnech, asi ti to prodlouží. Jako zdá se mi, že se pokouší o nějaké systémové řešení, a to asi nemůže postihnout specifika jednotlivých případů. Zas nařídit preventivní karanténu 1 měsíc asi zatím není reálné.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 13. března 2020 15:37

​to uz ale resila continuity- co bude pak za tech 14 dnu?

​To mě právě taky není jasné Jinak třeba Jižní korea jasně ukazuje, že se dá pomocí plošného testování (a ochranných pomůcek) epidemie kočírovat i bez těch nejtvrdších opatření.

Mimochodem já nechápu, že normou je jezdit odebírat vzorky k pacientům, to je spotřeba jednoho až dvou komplet ochrannch oděvů na jeden test (případně jednu rodinu). Testovací checkpointy, kam by se lidé dovezli sami autem, fakt nejsou od věci.......

Offline Kokoska
Avatar
28270 příspěvků moje polička 13. března 2020 15:37

razorblade Krehutka ale to je pro lidi po navratu z rizikovych oblasti, ne? Krkonose nebo kde se razor vyskytuje, to snad jeste nejsou?

Offline dzizisketa
Avatar
7442 příspěvků moje polička 13. března 2020 15:38

Jo to muž říkal, že od včera v práci akorát zřizuje VPN a distribuuje notebooky.