Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline Prosperina
Avatar
714 příspěvků moje polička 23. května 2019 15:58

Pořád moc držím palce! A pozitivní myšlení sice dělá hodně, dokud to jde, ale furt a nonstop prostě aplikovat nejde. Bolest, strach a další negativní věci je prostě potřeba taky občas ventilovat a připustit si je.

Jsem moc ráda, že Tě pan doktor takhle uklidnil - a to, že navrch byl hezkej a sympatickej, je takovej příjemnej bonus.

Online dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 23. května 2019 17:52

Dalia 

To je dobře, že se to hojí! Strategie malých cílů je dobrá, toho bych se držela. 

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 23. května 2019 19:01

Dalia Potvrzuju tu radu od Karja. Jako jasně, je to nesrovnatelný, ale mně, když bylo nejhůř a byla jsem fakt psychicky i fyzicky na dně (po porodu), pomohlo mi přemejšlet jen pár hodin dopředu. Žádný jak bude asi vypadat můj život teď, co si počnu, proč to není jako dřív ... ble ble ble. Prostě se jen soustředit na následující krok a ocenit každej další úspěch. A pak sem si ani nevšimla a krize byla pryč. tak držim palce, ať už je to za váma

Offline MP Marge
Avatar
5747 příspěvků moje polička 23. května 2019 19:07
Reakce na slniecko:

Ešte je dobré skúsiť zamestnať zmysly, skúsiť sa na ne sústrediť jednotlivo, zrak - niečo pekné si pozrieť, obrázok, kvet, čokoľvek, sluch - vtáčiky, klepanie dažďa na strehu (ok, ak to nie je tesne pred záplavami), hudbu (ale nič ťažké, alebo pochmúrne), chuť - dať si niečo dobré, hoci len malý kúsok a skúsiť to vychutnať, hmat - dotýkať sa niečoho príjemného, hodvábna šatka, kúsok zamatu..., čuch - k niečomu príjemnému si privoniavať (tam máš myslím inšpirácií dosť:)...)

​Mindfulness

Offline MP Marge
Avatar
5747 příspěvků moje polička 23. května 2019 19:12
Reakce na MP Meri:

Dalia Potvrzuju tu radu od Karja. Jako jasně, je to nesrovnatelný, ale mně, když bylo nejhůř a byla jsem fakt psychicky i fyzicky na dně (po porodu), pomohlo mi přemejšlet jen pár hodin dopředu. Žádný jak bude asi vypadat můj život teď, co si počnu, proč to není jako dřív ... ble ble ble. Prostě se jen soustředit na následující krok a ocenit každej další úspěch. A pak sem si ani nevšimla a krize byla pryč. tak držim palce, ať už je to za váma

​Taky potvrzuju! Ja to (nekterym) klientum rikam porad, at se do budoucnosti vubec nedivaji, ale soustredi se na "baby steps". Az se dostanou z nejhorsiho, muzeme se k uvaham o budoucnosti vratit.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 23. května 2019 19:41

Prosperina dynda MP Marge Budu to tak muset dělat, protože jinak se zblázním. Ani Roberta nemám v sobě stále zpracovaného. To třeba dva tři dny nic a pak se najednou hroutím v slzách. Nerada o tom mluvím nebo píšu, ale co mě už řadu měsíců (vlastně od diagnózy rakoviny) nejvíce znepříjemňuje život je neustále v podvědomí usazená myšlenka na umírání a smrt. Ať dělám cokoliv, pořád to tam je. Někdy je to jen trochu, ale občas mě strach úplně ochromuje a já v tu chvíli věřím, že brzy umřu. Jsem z toho nešťastná. Beru sice malou dávku antidepresiv od smrti Roberta, ale myslím, že efekt je jen malý. A navíc toto podle mě prášky nevyřeší. Když jdu kolem onkologie, všechno se ve mně stáhne a v duchu prosím, abych tam nemusela umřít. Bude to znít asi divně, ale opravdu jen vůně mě drží, abych se do toho úplně nepropadla. 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 23. května 2019 19:43
Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 23. května 2019 20:17

Dalia Tak si honem porid nejake nove! A chod ven a cmuchej prirodu a kytky!MP Marge Jo to mindfullness mi neprijde vubec jako blbost. Ono se radi porad neco delat, nepremyslet, ale kdyz clovek se musi hojit a odpocivat, tak zamestnat aspon nejakym zpusobem smysly je urcite dobra nahrada!

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 23. května 2019 20:19

MP Marge Mindfulness je podle mě mimochodem hodně dobrej koncept (narozdíl od pozitivniho myšlení, ze kterýho se mi otvírá kudla). Jednou bych to chtěla umět, ale já jsem takovej věčnej řešič a bručoun ... nic mi není dost dobrý, za rohem furt vidim pohromu ... děsná vlastnost, no. Ale snažim se.

Online dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 23. května 2019 20:29

Dalia 

Myslím, že to, co prožíváš, je v dané situaci normální, bohužel. Zlepšit to může jen čas, terapie, možná aktivní přístup. Všechno máš ještě hodně čerstvé a prožíváš to hodně silně, časem by to mělo být lepší. Všichni onko pacienti, co znám, mají strach z každé kontroly, i když se cítí dobře. Ale mezi kontrolami se dá hezky a dlouho žít. Ta antidepresiva klidně znovu prober s doktorem, někdy je potřeba je změnit, aby ti opravdu vyhovovala.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 23. května 2019 20:30

MP Meri jj, doma mi rikaji ze su expert na katastrofickou budoucnost, desna vlastnost:-((

Dalia ja myslim ze strach ze smrti je normalni, nikdo nechce unrit a kdyz jsi k tomu tak blizko je to desivy.. ale ten strach by nemel uplne cloveka ochromit, na to jsou asi ty leky dobry. mozna bych se poradila s lekarem jestli trosku zvednout davku?

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 23. května 2019 20:46

Karja MP Meri Pojem mindfulness jsem dosud neznala, tak děkuji za nasměrování. Už jsem si o tom našla článek.

viktorka_od splavu Když já si myslím, že prášky neřeší příčinu, nenaučí mě s tím strachem pracovat. 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 23. května 2019 20:48

dynda Nejen kontroly. I každé píchnutí někde, kdejaká banální bolest se stává spouštěčem hrůzy. No nedá se takhle moc dobře žít. Doufám, že čas přinese úlevu.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 23. května 2019 20:58

Dalia no ale tady neni co odstranovat, resp ta pricina proste je.. samozrejme casem se zklidnis, ale v takovehle situaci mi to prijde namiste. stres hojeni a imunite hodne skodi

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 23. května 2019 21:02

Dalia Prasky bych vzala jako pomoc, abys ziskala silu a cas na to naucit se s tim strachem pracovat, nikdo nerika, ze ze se jich nemuzes zbavit/vymenit je zpatky za slabsi. Ted se snazis v pruvanu otevrit dvere, pokud zavres okno (pouzijes prasky), pujde i to otevreni dveri snaz. A casem se vitr uklidni a ty cvicenim zesilis a zvladnes dvere otevrit i v pruvanu s otevrenym oknem, jestli ti tahle analogie dava smysl...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 23. května 2019 21:04
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 23. května 2019 21:07

viktorka_od splavu To ano, stres škodí.

Když jsem byla v počátku léčby, tak jsem jednou na lůžkovém oddělení držela za ruku plačící ženu, která na tom byla špatně. Ani nevím, jestli ještě žije. Tenkrát jsem přemýšlela o tom, že jestli se já uzdravím, tak že bych chtěla těm nemocným a umírajícím pomáhat. Chodit za nimi, povídat si s nimi ... no a když jsem se z toho nakonec dostala, najednou to nedokážu. Nedokážu jít na lůžkové, nedokázala bych být v přítomnosti těch, kteří už odchází jinam. Občas si říkám, že jsem zbabělec a obdivuju všechny ty sestřičky a doktory, kteří s těmi lidmi jsou. Taky přece musí přemýšlet o své smrtelnosti, vidí tu bolest ... já to nedokážu. 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 23. května 2019 21:21

Dalia ty vubec nejsi zbabelec.....a zkus ted myslet sobecky jen a jen na sebe,nabrat sil.

Solathis to napsala moc hezky.:-)

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 23. května 2019 21:23

Solathis Ano, chápu to.

Offline Samantha
Avatar
1756 příspěvků moje polička 23. května 2019 21:44
Reakce na Dalia:

Tak při všech nervech dobré zprávy ....

​No vidíš - a stačilo jen myslet pozitvně