Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 21. května 2019 13:24
Reakce na Potrefenáhusa:

andulka01 zas je to ústečák, tak byl možná trochu zmatenej?

​ja teda nevim, obcas jezdime do ciziho velkomesta autem, ale v zivote by me nenapadlo to nechat na ulici na prasaka. spis si predem poradne zjistim, kde lze v lokalite zaparkovat, pripadne to nekde odstavim a jedu dal MHD. v takove Vidni by prislusny ridic pravdepodobne hledal zachytne parkoviste, zaplatil odtah, mastnou pokutu, zlata nalepka fakt.

jenom tady se s tim mestka crca, nechas na palubce plechovku od koly a uz te neodtahnou, protoze co kdyby ti znicili interier. 

sama dobre vim, ze v Praze se parkuje blbe,  ale kdyz vsichni budou parkovat jako prasata, tak to problem zcela jiste nevyresi. pritom vetsinou je problem v tom, ze se milankovi nechce to parkovani zaplatit.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 21. května 2019 13:26

nolita jenže je taky první, kdo tu píše o nějakém činu ve smyslu strkání. já jsem byla jediná, kdo napsal, že by někoho nejradši nakopl a ona už z toho udělala skutečný čin. přitom sama nepochyně chtěla stokrát udělat úplně to stejné, nad čím mentoruje - něco po někom hodit.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 21. května 2019 13:27

continuity a ja jsem zas za kazdyho takovyho skrta rada, protoze na placenym parkovisti na 99,9 % najdu pohodlne misto

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 21. května 2019 13:27

andulka01 Jo, tak tohle bylo v liduprazdne dire, pred liduprazdnym obchodem v nedeli odpoledne, kde to proste vzal pritel nevim z jakyho duvodu pres tri mista podelne:-D. Takze cela ta situace k zasmani byla, ten dotycny pisatel to fakt odhadl;-)

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 21. května 2019 13:30

Jiná Realita a tak uznej že ty nálepky už jsou hodně blízko nevyžádaný výchově, mně nemá kdo co lepit na auto, to zas bacha, to už je protivnej (a neefektivní) aktivizmus IMO

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 21. května 2019 13:32

Jiná Realita si si jistá, že přesně víš co já myslim a dělam.

Offline DruI
Avatar
3250 příspěvků moje polička 21. května 2019 13:35
Reakce na Potrefenáhusa:

andulka01 to jo, ale jakože lidi bejvaj v těch cizích městech prostě dost zmatený a Praha bejvá pro řidiče, co na takovej hukot nejsou zvyklí, podle mě dost náročná.

​No popravdě, takový řidič má přizpůsobit jízdu stavu dopravy a stavu svých schopností a jet v zájmu všech zúčastněných MHD.

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 21. května 2019 13:36

Mutziputzi Presne,je to divny, to at nekdo uz radsi zavola policii nebo mi rekne do oci, slecno, vy ste ale pekny prase. Oboji mnohem efektivnejsi, anonymni nalepka by me akorat provokovala to nekam pichnout znova;-).

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 21. května 2019 13:37
Reakce na DruI:

​No popravdě, takový řidič má přizpůsobit jízdu stavu dopravy a stavu svých schopností a jet v zájmu všech zúčastněných MHD.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 21. května 2019 13:38

continuity městská policie je vůbec hrozně hodná. my máme to firemní parkoviště. máme fakt málo místa i pro vlastní auta, protože ve firmě pracuje hromada lidí.

někdo cizí nám tu přes významné cedule parkuje pořád, nemáme jak si parkoviště ochránit, protože přes něj jezdí městské autobusy. někdy tu někdo nechá auto klidně týden a jede asi na dovolenou. opakovaně. někteří dva dny stojí přes dvě místa.

policie je neodtáhne, protože je to soukromé parkoviště. dá jim lístek (pokud tu stojí týden, tak samozřejmě jen jeden, ne pokutu za každý den), ale zjistili jsme, že to často řeší pak jen domluvou. možná vždycky, nemám jak to zjistit přesně.

úplně vidím Ounz , jak tady říká kolegům, kteří musí parkovat kilometr daleko a jít pěšky v noci a dešti na vlastní parkoviště, kde si pohodlně zaparkovali lidi z vedlejšího paneláku: to víte, zlo se zlem nevyřeší, mějte pro ně pochopení...

a jestli by ho měla a byla by tak shovívavá a plná pochopení, kdyby sama neměla už třetí den kde zaparkovat. na vlastním draze koupeném parkovišti.

kolegové mají jiný názor a již několikrát uvažovali ve vzteku nad vypouštěním gum a oleji na přední sklo, a podle mě úplně oprávněně, protože tohle není žádný omyl, zmatený vidlák, tohle jsou známí lidi, kteří dobře vědí, a jsou si jistí, že se jim nemůže vůbec nic stát, tak co by si neudělali pohodlíčko.

přitom kdyby tu každé to prase dostalo mastnou pokutu, dvakrát si to rozmyslí.

(dodávám, že není možné si dát takové ty výsuvné zábrany, protože v zimě by se stejně nedaly používat, a o každé místo se dělí tři čtyři lidi, střídají se směny, a navíc sem jezdí hodně návštěv, prostě se to logisticky nedá, stačilo by, kdyby se lidi chovali slušně).

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 21. května 2019 13:39

Karja Jak sem nikdy nic nesbírala, tak bych hned měla chuť mít celou kolekci! Jako mně sou tyhle věci dost jedno, já například nikdy, ale fakt nikdy nemeju auto a kdysi jsem jezdila asi půl roku s kosočtvercem na dveřích

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 21. května 2019 13:40
Reakce na DruI:

​No popravdě, takový řidič má přizpůsobit jízdu stavu dopravy a stavu svých schopností a jet v zájmu všech zúčastněných MHD.

​To právě vypadá, že přesně to udělal hned jak to tak vyhodnotil, vohleduplnej člověk

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 21. května 2019 13:42

Jiná Realita hele..reaguješ úplně neadekvátně. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 21. května 2019 13:42

DruI jako jo, ale takovejch lidí prostě je, co se po Praze motá zmateně jak lesní včely, čumí do navigace a někde překážej.....já rozhodně nebojuju za parkování vidláků na cyklostezce, taky mě neuvěřitelně sere jedna dodávka, co u nás pravidelně parkuje těsně za přechodem, takže člověk musí vlézt do půlky silnice, aby se kouknul, jestli ho něco nepřejede, ale na druhou stranu mám pro některý věci asi pochopení

Online Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 21. května 2019 13:42
Reakce na Mutziputzi:

Já se teda na rovinu přiznávám, že jako prase parkuju, takzvaně "na pražáka", na blikačky na chodníku, semtam na přehlednym úseku v jízdnim pruhu, na krajíčku zastávky..., ale nikdy, resp. vždy si dávám majzla, aby to nebylo na něčí úkor, nikoho neomezuju, mně to prosim nelepte, budu nas*aná

​jeste sem nedocetla tak nevim kam se diskuze posunnula, tohle mi treba vubec nevadi,ale parkovat pres dve parkovaci mista,mam fakt cerno pred ocima.Ve mestech je proste problem zaparkovat a nakej blbec si asi mysli ja mam misto a ostatni me nezajimaji.......

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 21. května 2019 13:44

Mutziputzi Ja taky nemyju. Za trictvrte roku jsem ho ani nevyluxovala, ale to uz budu muset, celkem hnuj:-D. Ale to jak kdo dba/nedba o auto asi uplne nesouvisi s parkovanim;-)

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 21. května 2019 13:46

Karja To ne, to jenom, že předmětná samolepka by mě moc neinteresovala ani kdyby držela jak židovská víra. Jinak já to mam dědičný, matka měla v rohu u předního skla pavučinu s pavoukem.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 21. května 2019 13:46

Ounz no, zrovna jsem totiž doběhla z toho kilometru, před firmou není místo. počíst si tady mentorské kecy o tom, jak bychom na sebe neměli být tak zlí, je přesně to, co jsem chtěla slyšet

Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 21. května 2019 13:48

bosibori Na to stačí zavolat měšťáky, na trávě se parkovat nesmí. Přijedou a rozdají botičky. Já bych teda na nikoho měšťáky nevolala, ani nelepila nálepky, ale chápu vaše pohoršení :-) Minule jsem s dítětem cestou do angličtiny napočítala čtyři totálně hovadsky zaparkovaná auta. A mám pochopení pro místa, kde není šance, nebo když to někdo hodí na blikačky, prakticky kdekoli, doprava je přetížená a někdy fakt není zbytí....asi nejvíc mě štve to parkování přes dvě místa, zvlášť pokud je jich okolo málo. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 21. května 2019 13:48

Jiná Realita a co navrhuješ teda, objet jim auto korunou nebo nacpat do vejfuku bramboru?