Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline MP Marge
Avatar
5787 příspěvků moje polička 30. dubna 2019 05:42

continuity Tak to by mel sef rozhodne uvazit

Offline Samantha
Avatar
1766 příspěvků moje polička 30. dubna 2019 10:35

MP Marge 

Víš, já snad neznám člověka, který by byl stále spokojen s kolektivem v práci, už jenom proto, že kolektiv se mění, lidi přicházejí a odcházejí. Sotva si na jednoho protivu zvykneš a naučíš se s ním vycházet, přesune se a nastoupí jinej mamlas.

Problém je, že stejně, jako si nevybíráš rodinu a sousedy, máš celkem malou šanci vybírat si  pracovní kolektiv (viz výše uvedené přesuny - můžeš začít v ráji a končit v pekle...), takže, pokud to není nadřízený, kdo ti pije krev, tak se to i dá překousnout. Ono totiž všude je to stejný a hlavně - situace se mění.

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 30. dubna 2019 12:03

Samantha Nebo spíš ponorka z furt těch stejnejch lidí

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 30. dubna 2019 13:01

Šéf mi nechce podepsat výpověď.

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 30. dubna 2019 13:13

ice poslat doporucene? Jo, uz chapu, zmeskas obdrzeni k 30/4... Znamy rika: na skrcku nutno reagovat proti-skrckou. Treba nemoc... Ale to zase nemusi udelat dobry dojem na dalsiho zamestnavatele.

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 30. dubna 2019 13:19

Pavlena jsem domluvená na hr, že pokud to nepodepšíše so půl třetí, převezme to ona. Jen mi s prominutím sere jak se zachoval.

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 30. dubna 2019 13:35

ice jo tak to rozumim.. Aspon, ze to ma reseni, byt k nastvani to rozhodne je.

Offline andulka01
Avatar
10705 příspěvků moje polička 30. dubna 2019 13:49

Když se změnou systému zhorší kvalita mnou odevzdávané práce...

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 30. dubna 2019 14:02

andulka01 a to se jak stane? Ja myslela, ze kvalita nezavisi na systemech..

Offline MP Marge
Avatar
5787 příspěvků moje polička 30. dubna 2019 14:36
Reakce na Samantha:

MP Marge 

Víš, já snad neznám člověka, který by byl stále spokojen s kolektivem v práci, už jenom proto, že kolektiv se mění, lidi přicházejí a odcházejí. Sotva si na jednoho protivu zvykneš a naučíš se s ním vycházet, přesune se a nastoupí jinej mamlas.

Problém je, že stejně, jako si nevybíráš rodinu a sousedy, máš celkem malou šanci vybírat si  pracovní kolektiv (viz výše uvedené přesuny - můžeš začít v ráji a končit v pekle...), takže, pokud to není nadřízený, kdo ti pije krev, tak se to i dá překousnout. Ono totiž všude je to stejný a hlavně - situace se mění.

​Obavam se, ze s tim nemuzu zcela souhlasit. Kdyz nepocitam praci na univerzite, tak kolektiv predtim, nez jsem se prihlasila na magisterske (to jsem pracovala jeste jako vychovatelka), byl uplne super. Dodnes na nej vzpominam a s byvalymi kolegy jsem v kontaktu. V predchozi praci (vezeni pro mladistve) jsme po sobe obcas hazeli kelimky od kafe, ale lidi byli uprimni a pokud byl problem, tak jsme si ho mezi sebou vyrikali. 

Taky ovsem existuje neco jako firemni kultura, ze. Kdyz sama reditelka podporuje drby a donaseni na druhe, tezko potom muze byt kolektiv zdravy. Anebo kdyz se automaticky predpoklada, ze kazda pracovnice ja vasnivou podporovatelkou agresivniho americkeho feminismu, a tech par, co s nim zase tak uplne nesouhlasi, se boji o misto, takze maji strach otevrit pusu. To jsem jeste v zadne praci nezazila, ani v Cechach, ani v USA, a priznam se, ze toho zacinam mit plne zuby

Offline MP Marge
Avatar
5787 příspěvků moje polička 30. dubna 2019 14:38

Tak napriklad vcera za mnou byla sefova (ktera je mimochodem zlata a zaplatpanbu za ni), ze kvuli mne musela zase na koberecek. Pry se pani reditelce doneslo, ze pri interakci s kolegy z azylaku nepusobim dostatecne "stastne a radostne"

Offline andulka01
Avatar
10705 příspěvků moje polička 30. dubna 2019 14:39

Pavlena Nový klientův celofiremní systém vyhledávání a stahování fotek z fotobanky, ode dneška mohu pracovat jen s náhledovými daty. Sakra, tohle je prostě krok tak pět let zpět... A změnit to nejde, je to jejich rozhodnutí pro celou Evropu.

Offline Lamicka
Avatar
13361 příspěvků moje polička 30. dubna 2019 14:47

MP Marge to je jeden z duvodu, proc koncim v praci. Strasne drbani a pomlouvani. Jakmile to aktivne podporuje sef, tak je to prusvih. Plus nejsi loajalni (rozumnej reknes svuj nazor), upadas v naprostou nemilost. Predtim jsem delala v ruznych tymech, lepsich ci horsich, ale nic podobneho jsem nezazila. Kdyz se ten sef vyjadril xenofobne o nasi kolegyni, tak jsem si druhy den neumela predstavit, ze se mu zase podivam do oci. To bylo tezce za carou.

Offline Samantha
Avatar
1766 příspěvků moje polička 30. dubna 2019 15:15

MP Marge 

No jo, já nechci působit jako kmet, ale není to "bezvadný" taky věkem, případně prostředím? Já si pamatuju , že za komančů jsem měla úplně parádní práci s úžasnými kolegy ve výpočetním středisku, o práci jsme se tahali (abychom ji udělali), ráno kafíčko, pokec co kde kterej manžel blbnul... hodinový obídek a pak cukrárna... a někde (neřeknu kde, neprásknu známou, ale jedná se o státní službu) to je dodnes.  To se pak dobře stmeluje kolektiv.

Offline Karja
Avatar
35871 příspěvků moje polička 30. dubna 2019 16:49

Samantha Ja si myslim, ze dostatek ,,volneho casu,, v praci kolektov nestmeluje. Naopak kdyby byl kolektiv blbej, o to vic by tam ty spatny veci bujely.

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 30. dubna 2019 16:56
Reakce na Samantha:

MP Marge 

No jo, já nechci působit jako kmet, ale není to "bezvadný" taky věkem, případně prostředím? Já si pamatuju , že za komančů jsem měla úplně parádní práci s úžasnými kolegy ve výpočetním středisku, o práci jsme se tahali (abychom ji udělali), ráno kafíčko, pokec co kde kterej manžel blbnul... hodinový obídek a pak cukrárna... a někde (neřeknu kde, neprásknu známou, ale jedná se o státní službu) to je dodnes.  To se pak dobře stmeluje kolektiv.

​paneboze a Mutziputzi vy to vidite!!!

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 30. dubna 2019 16:57

Kaficko, pokec kde kterej manzel blbnul a cukrarna je horor, ve kterem bych nechtela pracovat ani minutu. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 30. dubna 2019 17:31

jinx Za komancu byly super kolektivy, manzove vyblbnuty, co chces prosim tebe, se zilo!

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 30. dubna 2019 17:40

Mutziputzi jo vlastne! 

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 30. dubna 2019 17:43

andulka01 aha, tak to je pekne hloupy, ale je mi jasny, ze s korporatnim rozhodnutim se nic nenadela...